Mida kujutab endast ettevõtlik juhtimine?

Mida kujutab endast ettevõtlik juhtimine?

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) käivitus eelmise aasta sügisel MBA magistriprogramm Ettevõtlik juhtimine. Kuigi õppekava on tugevalt seotud majandus- ja ärijuhtimisega, siis tegelikult ei pea erialast huvitatud tudeng olema varem majandust õppinud.

Mida põnevat pakub materjalitehnoloogia?

Mida põnevat pakub materjalitehnoloogia?

Kuula:

Kirjeldus:
Tallinna Tehnikaülikooli podcast’i seekordses saates räägime materjalitehnoloogia õppimisest ja sellest, millist kasu sellest tõuseb nii sulle kui kogu maailmele. Räägivad õppekava programmijuht Tiia Palmus ja Katarina Kaleinikas, kes kõnealust eriala parasjagu õpib.

Mida kasulikku saad õppejõult, kes oma igapäevatöös teeb samu asju, mida õpetab?

Mida kasulikku saad õppejõult, kes oma igapäevatöös teeb samu asju, mida õpetab?

Kuula:

Kirjeldus:
TalTechi podcast’i sarja teise hooaja 9. saates räägitakse praktilisest õppest Tallinna Tehnikaülikoolis. Räägivad praktikud – teenusedisainer ja õppejõud Jana Kukk ning digitaalse turunduse õppejõud ja ettevõttejuht Teet Torim, kes mõlemad on veendunud, et vähemasti nende valdkonnas on äsja trükikojast väljuv kätte võttes juba vana.

Mis on maakera sees ja kuidas sinna pääseb?

Mis on maakera sees ja kuidas sinna pääseb?

Kuula:

Kirjeldus:
Maapõueressurssid on Tallinna Tehnikaülikooli kõige looduslähedasem inseneriala. Või hoopis kõige praktilisem loodusteaduslik eriala, arvestades, et planeedil on ligi kaheksa miljardit tarbijat ning suur osa vajalikest ressurssidest tuleb maakera seest.

Kaks aastat TalTechi – kuidas tehnikaülikoolil läinud on?

Kaks aastat TalTechi – kuidas tehnikaülikoolil läinud on?

Kuula:

Kirjeldus:
Tehnikaülikoolide maailmas on Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) juba väga väärikas vanuses – nimelt sai ülikool 2018. aastal 100 aastaseks! Miks otsustati suure juubeli puhul võtta ette julge samm ning võtta ülikooli lühinime ja brändina kasutusele TalTech?

Korras kinnisvara täna-homme: ahju kütmine ja vooluvärk tasub varakult selgeks teha

27.10.20 Korras kinnisvara täna-homme: ahju kütmine ja vooluvärk tasub varakult selgeks teha

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas Kinnisvara Korrashoidjate Liidu tegevjuht Jüri Kröönström, Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuriinstituudi professor Roode Liias ning City Haldus OÜ juhatuse liige Heikki Lind. Teemadeks on korrashoiusektori väljakujunemine Eestis, inimeste kinnisvara-alase teadlikkuse kasvatamine ning kutsekvalifikatsiooni olulisus.

Peagi 25-aastast juubelit tähistava erialaliidu pidupäeva-eelses saates kõlab ka mõte, et kinnisvara korrashoiuga seotud teavet võiks senisest rohkem jagada juba alg- ja põhikoolis. Saadet juhib Lauri Leet.

Saadet toetab Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liit.

Töö ja haridus käsikäes

Poliitbroilerid #4 – “Töö ja haridus käsikäes” by Reforminoored

Kuula:

Kirjeldus:

Teema: “Töö ja haridus käsikäes”

Saatejuht: Karl Olaf Loog (Reforminoorte peasekretär, Tallinna Tehnikaülikool)
Külalised: Sten Laansoo (Kaja Kallase nõunik riigikogus, Tartu Ülikool), Doris Lisett Rudnevs (Eesti Noorteühenduste Liit, Tallinna Tehnikaülikool).

Seekordses episoodis räägime töötamisest ning ülikoolis õppimisest – kuidas need kaks asja täna käsikäes käivad? Peamiselt tuleb teemaks: millised on eelised õpilasel, kes töötab, kas tänane koolisüsteem peaks muutuma ning milliseid raskusi valmistab kooli kõrvalt töötamine. Aktiivsed Reforminoored Doris, Sten ja Karl jagavad episoodis huvitavaid kogemuslugusid – kõik õpivad täna ülikoolis ning samaaegselt on ka täiskohaga tööl.

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook: www.facebook.com/reforminoored
Instagram: www.instagram.com/reforminoored/
Koduleht: reforminoored.ee

Tiit Land: mulle on tavaks otsustada asju meeskonnana

Tiit Land: mulle on tavaks otsustada asju meeskonnana by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on verivärske Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land. Varasemalt oli Tiit ligi kümme aastat Tallinna Ülikooli rektor. Aastatel 2000–2006 oli ta Stockholmi Ülikooli teadur ja neurokeemia dotsent, aastast 2007 Tallinna Ülikooli keemia professor ning aastatel 2008–2011 oli ta Tallinna Ülikooli matemaatika ja loodusteaduste instituudi direktor. Räägime Tiiduga tema juhiks kujunemise loost ning juhtimispõhimõtetest, mis tema tegutsemist ja käekirja ilmestavad. Märksõnad, mis minu jaoks vast kõige enam kõlama jäid olid paljuski seotud avatuse, meeskonna olulisuse ja üldse laiema koostöö väärtustamisega.

“Üks märksõna, mis mulle on oluline ja mille alusel mind on kirjeldatud, on meeskonnamängija. Ma olen kaasav ja avatud meeskonnamängija ning usun, et seda tunnetavad kõik. Kui me räägime minu senisest juhtimismudelist Tallinna Ülikoolis, siis seda iseloomustas võimalikult madal hierarhia. Tavamõistes tähendas see muuhulgas ka seda, et oli võimalik nii rektori kui ka prorektoritega tulla erinevatel teemadel alati rääkima. Akadeemilised organisatsioonid on reeglina pigem konservatiivsed, kus nt rektorit või akadeemilist personali tuleb kõnetada kui professor see ja teine või rektor see ja teine, mitte kui Tiit või Priit või Katrin või Eve. Tallinna Ülikoolis aga on see kultuur pigem ikkagi avatum ja omavahelist mitteformaalset suhtlust soosivam. Ja ma usun, et kui Tallinna Ülikooli peaks tulema uus rektor, kes sooviks juhtimiskultuuri muuta hierarhilisemaks, siis see rektor ei saaks kindlasti olema populaarne. See on organisatsioonikultuuri küsimus ja inimesed tunnetavad seda, kas õhkkond on heas mõttes vaba või mitte. Kuigi iga professor on teinud tohutult tööd ja näinud vaeva, et professoriks saada, siis päeva lõpuks oleme me kõik ikkagi inimesed. Lõpuks võiks veel välja tuua, et mind on kirjeldatud ka kui tantsulõvi. Tallinna Ülikooli kõikide töötajate sügispeod olid korralikud tantsupeod, kus rektor koos prorektoritega olid ikka varmalt peo lõpuni.” – Tiit Land

Miks tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli?

1. Miks tulla õppima Tallinna Tehnikaülikooli?

Kuula:

Kirjeldus:
Seeria esimeses podcastis kõneleb Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Hendrik Voll. Kõigepealt sellest, miks peaks valima just TalTechi – mis on eelised teiste ülikoolide ees? Mida kujutab endast mõne aasta tagune õppeprogrammide reform ning mis metoodika alusel õppekavad valiti ja koostati? Kuidas suhestuvad õppekavad reaalse eluga?

Arutlusele tuleb ka see, mis tingib Tallinna Tehnikaülikooli lõpetajate kõrge palgataseme ning miks tudengeid juba bakalaureuseõpingute ajal tööle värbama tullakse. Kuidas suhtub sellesse ülikool ise?

Lõpetuseks räägib prorektor Hendrik ka õppevälistest tegevustest – üliõpilasorganisatsioonid, koostööprojektid, võimalused erialaga seotud eneseteostuseks ja vaba aja veetmiseks. Mis on need ettevõtmised, mida ülikool toetab ning mida tähendab see tudengitele?

Head kuulamist ning loe lisa Tallinna Tehnikaülikooli veebis: https://teejuht.taltech.ee/

Nõuandeid TalTechi sisseastujaile

2. Nõuandeid TalTechi sisseastujaile by TalTech podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Podcastide seeria teises osas kõneleb Tallinna Tehnikaülikooli karjäärinõustamise spetsialist Monika Sutrop sellest, kuidas endale sobilikku Monika Sutrop valida.

Millised on need küsimused, mida endale esitada? Mida teha, kui veel oma südameasjas kindel pole? Kas minna koos sõbraga midagi õppima, valida populaarne eriala või võtta hoopis aega järele mõtlemiseks?

Millised on võimalused siis, kui oled valitud erialas kindel, kuid ei saanud sisse? Lõpetuseks jagab Monika julgustavaid sõnu nii sisseastujaile kui nende vanematele – kuidas oma lapsi selle tähtsa otsuse tegemisel aidata?

Head kuulamist ning loe lisa Tallinna Tehnikaülikooli veebis: https://teejuht.taltech.ee/