Puust ja punaseks: EfTEN ja Baltic Horizon Fund

Puust ja punaseks: EfTEN ja Baltic Horizon Fund by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Milline ärikinnisvara fond börsilt valida? Sellele küsimusele otsis vastust tänane Kinnisvarainvestori ABC.

Uurisime, miks võiks investor ärikinnisvara enda portfelli valida, mis on ärikinnisvara iseärasused, kuidas nii EfTENi III fondi kui Baltic Horizon Fundi fondijuhid enda konkurentsieeliseid näevad ning uurisime ka analüütikude käest, kumba fondi nemad hetkel osta soovitavad.

Kuuleb nii EfTEN Real Estate Fund III juhi Viljar Arakase, kui Baltic Horizon Fundi juhi Tarmo Karotame nägemust, investori ja kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toomparki eelistusi ning LHV analüütiku arvamust kahe börsil kaupleva kinnisvarafondi erinevustest.

Saates osalesid Kaspar Allik, Anu Lill ja Indrek Mäe.

Kinnisvarainvestori ABC: Baltic Horizon saaks aasta lõpuni hakkama ka ilma sissetulekuta

Kinnisvarainvestori ABC: Baltic Horizon saaks aasta lõpuni hakkama ka ilma sissetulekuta by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Saates olid fookuses Baltic Horizoni esimese kvartali tulemused, fondi investeeringute ja rentnike olukord ning uurisime, keda on praegune viirusest põhjustatud olukord löönud tugevamalt, keda nõrgemalt ja mida edaspidi oodata. Samuti võtame turule üldisema vaate. Uurisime, mille poolest erineb praegune kriis eelmisest, kuidas ärikinnisvara ja ka üldisemal turul investeeringut otsiva rahaga olukord on, mida see raha otsib ning millele keskendub. Saadet juhtis Kaspar Allik.

Kinnisvarafondi Baltic Horizoni likviidsuspositsioon on hea ja hakkama saaks fond aastani 2021 isegi siis, kui üüritulu oleks null, ütles saates Kinnisvarainvestori ABC kinnisvarafondi Baltic Horizon juht Tarmo Karotam.

Viimatine dividendi vähendamine ei tulnud Karotame sõnul aga lihtsalt. Küll aga peeti silmas, et kuna fondi esistrateegia on maksta kvartaalseid dividende, maksti see välja vähendatud mahus.

Redgate Capitali partner Aare Tammemäe tõi saates välja, et võrreldes 2008-09 aasta kriisiga on seekord raha turul olemas, küll aga vaadatakse ringi ettevaatlikult ning kaalutakse riski.

Saade 99: Külas on Tarmo Karotam!

Saade 99: Külas on Tarmo Karotam!

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas käib läbi kinnisvarafondi ärikinnisvarasse investeerimine?