Tehnoloogiakompass: kuldaväärt andmed aitaksid mõista, kas on mõtet kulutada sadu miljoneid

20.05.21 Tehnoloogiakompass: kuldaväärt andmed aitaksid mõista, kas on mõtet kulutada sadu miljoneid

Kuula:

Kirjeldus:
Otsuste tegemisel on võimalik kasutada inimeste liikumismustrite andmeid, kuid seda ei taheta väga teha, rääkis saates “Tehnoloogiakompass” liikuvusekspert Marek Rannala. Näiteks võiks tema sõnul kasutada andmeid otsuste tegemisel, millist maanteede ehitust vaja läheb ja mida mitte. Seeläbi on võimalik selgeks teha, kui paljud inimesed maanteid kasutavad, miks ning kui suur võit tuleb tegelikult ühest või teisest investeeringust.

Saates “Tehnoloogiakompass” rääkisime pikemalt liikuvusandmetest – mis nad on, kuidas neid kasutada, mis järeldusi annab neist teha ning kas see tähendab, et “suur vend” jälgib.

Külas on liikuvusekspert Marek Rannala ja Telia andmete ärivaldkonna juht Rivo Roosileht. Saatejuht on Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.

Tehnoloogiakompass: vigade tegemine on hea viis õppida

30.07.20 Tehnoloogiakompass: vigade tegemine on hea viis õppida

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Tehnoloogiakompass” räägime sedapuhku sellisest teemast nagu vigade tegemine ja nagu ikka tehnoloogia kontekstis: milliseid eksimusi tehakse, kas tehtud vead on lihtsalt lohakus või asi, millest on võimalik ka õppida ning milline on Eesti eksimiskultuur.

Saates on külas Telia IT taristu teenuste infrastruktuuri arendusjuht Rain Rebane ja Telia pilve ja IT taristu teenuste arenduse osakonna juht Lauri Mihkelson. Saadet juhib Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.

Tehnoloogiakompass: kõiksugu tehnoloogia on täiesti märkamatult saanud igapäeva osaks

02.07.20 Tehnoloogiakompass: kõiksugu tehnoloogia on täiesti märkamatult saanud igapäeva osaks

Kuula:

Kirjeldus:
Kui uute tehnoloogiatega käib kaasas palju haipi ning ootused käivad tihti ajast ees, siis teistpidi on näiteks nüüdseks märkamatult suur hulk seadmeid ühendatud internetiga ehk asjade internet on hakanud oma elu elama. Sedasi rääkisid saatekülalised saates “Tehnoloogiakompass”.

Saates rääkisime mitmest eri teemast: nii asjade internetist, 5G arengutest kui ka pikemalt targa linna temaatikal. Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse ja arendusjuhi Urmo Lehtsaluga rääkisime sellest, millised on põnevad kasutusjuhtumid, sealjuures kui turvaline on tohutul kiirusel liikuvad drooniparved, mis arengujärgus erinevad tehnoloogiad on, ning mille puhul tasuks natuke oodata, enne kui asjad pärisellu jõuavad. Saatejuht on Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.