French Openi eelvaade. Värskeid tabeleid analüüsivad Toomas Leius ja Riho Kallus

French Openi eelvaade. Värskeid tabeleid analüüsivad Toomas Leius ja Riho Kallus

Kuula:

Kirjeldus:
Kaia Kanepi French Openi avaringi vastaseks loositi 2019. aasta finalist Marketa Vondroušova, Anett Kontaveit alustab turniiri maailma 72. reketi Viktorija Golubici vastu. Kuidas eestlannade loosi hinnata ning kellega võiks meie tippudel madinaks minna järgmistes ringides?

Eriti intrigeeriv loos sattus olema meesüksikmängus, kus “suur kolmik” Rafael Nadal, Novak Djokovic ja Roger Federer sattus ühele tabelipoolele, mis tähendab, et finaali võib neist jõuda vaid üks.

Arutleme ka Naomi Osaka pressikonverentside boikoti teemal ning räägime ka Mark Lajalist, kes alustab French Openi juunioride turniiri 6. juunil.

Matšpalli saatejuht on Gunnar Leheste. Saate meiliaadress on tennis@delfi.ee.

Ekstennisist Markus Kerner ookeaniülesest investeerimisest ja suure raha kaasamisest

#33 | Ekstennisist Markus Kerner ookeaniülesest investeerimisest ja suure raha kaasamisest by Kinnisvarajutud | Kinnisvarajutud

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Toeta meie tegemisi Patreonis: https://www.patreon.com/kinnisvarajutud

NB! Toetajatele pakume kuulamiseks boonusepisoode ja muud lisamaterjali.

OSA #33

“Kinnisvarajutud” podcasti 33. osa on rekordiline, sest nii suurte vahemaade tagant pole me seni veel oma saadet teinud. Nimelt tuleb seekordne külaline tänapäeva tehnika kaudu eetrisse ookeani tagant USA-st, Texase osariigist, Dallasest. Selleks meheks on endine profitennisist ja praegu USA-s tennisetreenerina töötav Markus Kerner, kes viimastel aastatel väga aktiivselt kinnisvaramaailma sukeldunud.

Markuse teekond kinnisvaras algas mõned aastad tagasi, kuid juba on sihikindel noormees kogunud portfelli üheksa üürikorterit ning eesmärgid on väga võimsad. Nimelt on koos abilistega kogu investeerimistegevust üle ookeani haldav Markus võtnud plaani lükata käima investeerimisfond, mis pakub ameeriklastest investoritele võimalust investeerida Eesti kinnisvarasse.

Podcasti lindistuseks suure ajavahe tõttu ennast Dallases väga varakult arvuti taha sättinud Markus räägib saate esimeses osas oma jõudmisest kinnisvara juurde ning isikliku portfelli kasvatamisest. Saate teises pooles sukeldume veidi sügavamalt ka investeerimisfondi teemasse ning uurime täpsemalt, mis staadiumis see idee on ning kui suured on tulevikuplaanid.

Küsimused, mis saates teiste seas kõlasid:

* Sa elad Ameerikas – millal sinna läksid ja mida seal teed?
* Kuidas ja millal jõudsid investeerimise juurde ja millistest varaklassidest Sinu teekond alguse sai?
* Kas investeerid USA turul või Eestis?
* Millal tegid oma esimese kinnisvarainvesteeringu? Mis see oli ja kuidas läks?
* Miks üldse kinnisvara kui varaklass?
* Mitu korterit Sul praegusel hetkel portfellis on ja kui suur on laenukoormus?
* Kuidas Sa üldse laenuvõimendusse suhtud? Kui palju on Sinu jaoks paras, kas nii palju kui antakse või nii vähe kui võimalik?
* Mis on Sinu lemmikpiirkonnad investorina? Miks?
* Mis tootlusootused Sul üürikorterile on?
* Kuidas tunda ära head üürnikku? Kas otsid ise või kasutad maaklerit?
* Kas praegusel turu tõusulainel oled kaalunud ka mõne objekti müüki, et kapitalikasvu realiseerida?
* Linnuke oksa peal siristas, et oled koos USA investoritega loonud fondi, mis kohe-kohe alustab Eestisse investeerimist. Räägi sellest lähemalt.
* Miks USA investorid üldse Eestisse investeerida tahavad?
* Kas ostate erinevaid üksikuid ühikuid või lähete mahudiilide peale?
* Kas keskendute vaid elukondlikule kinnisvarale või ärikinnisvarale ka?
* Kuidas distantsilt kogu asjaajamine ja objektide leidmine käib?
* Millise bürokraatia läbima peab, et asutada oma kinnisvarafond?
* Kui pikk ja keeruline on see asjaajamine, kui on soov hakata välisinvestorite raha siinsele turule paigutama?
* Mis teie kaugem strateegia on? Kui pika perspektiiviga investeerimisobjekte otsite?
* Mida soovitaksid neile, kes soovivad kinnisvarasse investeerima hakata?

Aita Põldma: kõige uhkem tunne oli, kui Roland Garrosi väravas jalutasid Maret ja Jaak korraga vastu

Aita Põldma: kõige uhkem tunne oli, kui Roland Garrosi väravas jalutasid Maret ja Jaak korraga vastu by Matšpall

Kuula:

Kirjeldus:
“Matšpalli” podcasti 54. episoodis käis külas teenekas tennisetreener ja endine mängija Aita Põldma, kes on üles kasvatanud põlvkondade kaupa tennisiste, nende seas Maret Ani (WTA 63.), Margit Rüütel (WTA 158.) ja juunioride edetabelis 14. kohale jõudnud poeg Jaak Põldma. Isa mälestuseks loodud klubis Evald Kree Spordimaailm on ta algusest peale lähedalt näinud ka ema Ülle Milki käe all treeninud Anett Kontaveidi tippmängijaks sirgumist.

Südamlikus ja emotsionaalses intervjuus rääkisime mõistagi eelkõige treeneritöö muredest ja rõõmudest ning põhimõtetest, noorte talentide avastamisest ja juhendamisest, pikemalt Maretist, Margitist ja Jaagust, aga ka Evald Kree Spordimaailma asutamisest 98. aastal, tenniseperekonna igapäevaelust, ning Kree väärtuste edasi kandmisest temanimelises tenniseklubis.

Juttu tuli ka tennise algõpetusest, tänapäeva noorte vähesest liikumisest, Nõukogude Liidu võistkondlikest meistrivõistlustest, tänasest talentidest, andekate mängijate mingil põhjusel orbiidilt kadumisest ja paljust-paljust muust.

Lissi Kubre: elan ainult tennise nimel ja mõtlen sellest kogu aeg

Lissi Kubre: elan ainult tennise nimel ja mõtlen sellest kogu aeg

Kuula:

Kirjeldus:
Lissi Kubrest (18) sai märtsis seitsmes WTA edetabelikohaga Eesti naistennisist. Sharm el Sheikhis viis turniiri järjest mänginud Audentese spordikooli abiturient ootab kannatamatult kooli lõppu, et siis kõik panused ühele kaardile panna: keskenduda ainult tennisele ning vaadata, kui kaugele tiivad kannavad. Pärnust pärit Märt Kivirähu õpilane rääkis “Matšpallile” oma tennisistiks sirgumise loo, vaatas tagasi Egiptuse turniiridele ning analüüsis oma tugevusi ja nõrkusi, rääkides ka sellest, mis ta juba pikalt enda selja taga sosistatud juttude kohta ühe teatud mänguelemendi teemal välja on tahtnud prahvatada.

Jaak Ulman tenniseliidu taasasustamisest, ajaloohuvist ja mälestustest numbrite taga

Jaak Ulman tenniseliidu taasasustamisest, ajaloohuvist ja mälestustest numbrite taga

Kuula:

Kirjeldus:
“Matšpalli” podcasti 51. osas käis külas taasloodud Eesti Tennise Liidu esimene tegevjuht (1989-1990) ja president (1990-1998), tenniseajaloolane ja -statistik Jaak Ulman, kes rääkis kuidas Eesti tennis pärast Nõukogude liidu lagunemist ja riikliku rahastuse kadumist uuesti jalule aidati ja milliseid pikantseid ärisid selleks ajati, kust sai alguse tema filmi- ja dokumenteerimishuvi ning millised on tema eredamad mälestused statistika taga.

Reval Ladies tenniseklubi ja keskkonnakampaania “Pall pole prügi!”

Reval Ladies tenniseklubi ja keskkonnakampaania “Pall pole prügi!”

Kuula:

Kirjeldus:
Kas teadsid, et tennis on üks keskkonda enim reostav spordiala mootorispordi, jalgpalli ja golfi järel? Eestis mängib tennist üle 10 000 inimese ning igal aastal võetakse Maarjamaal purkidest välja umbes 130 000 uut tennisepalli, mis pärast neli-viis korda kasutamist rändavad olmeprügisse.

1998. aastast tegutsenud Reval Ladies tenniseklubi toimekad naised on kätte võtnud ning koostanud projekti keskkonnasäästlikkusele kutsuva kampaania “Pall pole prügi!”

“Matšpalli” podcastis käisid kampaaniast rääkimas Rohetiigri eestvedaja ja 2018. aasta aasta kodaniku aunimetuse laureaat Eva Truuverk ning Reval Ladies tenniseklubi ajaloo esimene president Aili Kägu.

Kas Osaka on uus boss ja kui vigasena Djokovic ikkagi Austraalias võitis?

Kas Osaka on uus boss ja kui vigasena Djokovic ikkagi Austraalias võitis?

Kuula:

Kirjeldus:
2021 Australian Openi üksikmängu võitsid Novak Djokovic ja Naomi Osaka, Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi turniir lõppes kolmandas ringis. “Matšpalli” podcast võtab põnevad kaks nädalat kokku koos Eesti tennise edendaja ja tenniseliidu juhatuse liikme Toomas Kuumaga.

Tennisest, laskesuusatamisest ja korvpallist

Tennisest, laskesuusatamisest ja korvpallist

Kuula:

Kirjeldus:
Postimehe taskuhääling «Kehakultuur» võttis seekord luubi alla kõik viimase aja ja lähituleviku eestlaste jaoks tähtsamad spordisündmused: Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi teekonna tennise Austraalia lahtistel, laskesuusatamise MMi ja nädala lõpus algava korvpalli EM-valiksarja (loodetavasti) viimase akna.

Allar Hint: ei uskunud, et Kaia mäng nii ühepoolselt lõppeb

Allar Hint: ei uskunud, et Kaia mäng nii ühepoolselt lõppeb

Kuula:

Kirjeldus:
Australian Openi teine võistluspäev pakkus Eesti tennisesõpradele ainult rõõmu, sest avaringist pääsesid settigi kaotamata edasi nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit, kes said jagu vastavalt Anastasija Sevastovast ja Aliaksandra Sasnovitšist. Neljapäeval ootavad ees kohtumised Sofia Kenini ja Heather Watsoniga. Gunnar Leheste, Riho Kallus ja Allar Hint võtsid ilusa päeva kokku.

Kehakultuur Margus Ubaga

Kehakultuur Margus Ubaga

Kuula:

Kirjeldus:
Postimehe spordisaates «Kehakultuur» käis sel nädalal külas Eesti tenniseekspert Margus Uba, kellega vaadati otsa äsja alanud Austraalia lahtistele meistrivõistlustele.