#7 Suvised terviseohud – Kärt Kukk ja Maire Maamets

#7 Suvised terviseohud – Kärt Kukk ja Maire Maamets

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses Tervisekassa podcastis on luubi all perearsti nõuandetelefoni 1220 tegemised. Tutvume lähemalt nõuandetelefoni igapäeva töö ja seal toimetavate tublide meditsiinitöötajatega. Samuti räägime suvistest tervisemuredest ja ohtudest ning küsime, millal peaks abi saamiseks pöörduma just nõuandetelefoni 1220 numbrile.

Külas on perearsti nõuandetelefoni teenindusjuht Kärt Kukk ning nõuandeliinil kõnedele vastav õde ja nõustaja Maire Maamets. Saadet juhib Tervisekassa tervise edenduse peaspetsialist Gerda Palts.

Jooksukaif ehk miks juba täna tossud jalga ajada – Einar Kaigas ja Gerda Palts

#6 Jooksukaif ehk miks juba täna tossud jalga ajada – Einar Kaigas ja Gerda Palts

Kuula:

Kirjeldus:
Jooksuklubi Jooksupartner treener Einar Kaigas ja pikaajaline jooksuentusiast, Tervisekassa tervise edenduse peaspetsialist Gerda Palts arutlevad jooksmise teemadel. Miks on just sellest spordialast nende jaoks suisa elustiil saanud? Mida soovitada algajale jooksjale? Kuidas tekib jooksukaif?
Saadet juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

Kui vaimne tervis veab alt – Karl Erik Saks ja Anna-Kaisa Oidermaa

#5 Kui vaimne tervis veab alt – Karl Erik Saks ja Anna-Kaisa Oidermaa

Kuula:

Kirjeldus:
Täna räägime vaimse tervise häiretega toimetulemisest ja vaimse tervise hoidmisest. Saates on külas Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise liige ja kogemusnõustaja Karl Erik Saks, kes räägib oma loo kokkupuutest depressiooni ja ärevushäiretega ning elust fibromüalgiaga.
Karl Erikule lisaks on saates peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa, kes annab ülevaate vaimse tervise olukorrast ning jagab soovitusi, kuidas igapäevaselt hoida ja turgutada oma vaimset tervist.
Podcasti juhib Tervisekassa tervise edenduse spetsialist Ave Jüriöö.

Kuidas muuta harjumusi? – Kaia Kuppart ja Rauno Oolberg

#4 Kuidas muuta harjumusi? – Kaia Kuppart ja Rauno Oolberg

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas tõhusalt oma harjumusi muuta? Külas on eratreener Rauno Oolberg, kes võttis hiljuti 20 kg kaalus juurde ja siis need jälle maha – lihtsalt selleks, et omal nahal tunda, mida tähendab muuta oma harjumusi ning mõista, kuidas seda tõhusamalt teha. Tema kõrval on saates kliiniline psühholoog Kaia Kuppart, kes selgitab, kuidas meie keha uute harjumustega kohaneb ja kui kaua võtab aega, et uuest tegevusest saaks elu loomulik osa. Saadet juhib Tervisekassa avalike suhete peaspetsialist Heidi Kukk.

#3 Почему двигатъся необходимо? – Елена Соломина и Эдуард Цветков

#3 Почему двигатъся необходимо? – Елена Соломина и Эдуард Цветков

Kuula:

Kirjeldus:
Подкаст будет посвящен физической активности, помогающей поддерживать наше здоровье. В гостях у нас врач-специалист по восстановительному лечению доктор Эдуард Цветков и ведущая телешоу Елена Соломина. Вместе они обсудят роль физической активности и то, как именно она влияет на здоровье людей с хроническими заболеваниями, а также расскажут о своем личном опыте и ответят на вопросы, собранные в социальных сетях. Ведущая подкаста Маргарита Купченкова, специалист отдела по связям с общественностью Кассы здоровья.

Laste suutervis – Kati Vald, Kristi Aulik ja Merith Sarv

#2 – Laste suutervis – Kati Vald, Kristi Aulik ja Merith Sarv

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses podcastis keskendume laste hammaste tervise hoidmisele. Räägime, millal tuleks külastada hambaarsti, kust saada infot õigete suuhügieeni võtete kohta, kas vanaema õunamahl võib kurja teha ning kuskohast olulist informatsiooni leida.

Saates on külas hambaarsti, lapsevanem ja Suukooli projekti üks eestvedajatest Kati Vald, särtsakas nelja lapse ema Kristi Aulik ning huvitavat kogemusega lapsevanem Merith Sarv. Seekord on saatejuhi tooli võtnud Tervisekassa tervise edenduse peaspetsialist Taisi Kõiv.

Talis Tobreluts ja Tiia – kehakaal ja toitumine

#1 – Talis Tobreluts ja Tiia – kehakaal ja toitumine

Kuula:

Kirjeldus:
Alustab Tervisekassa podcastide sari, mis kutsub kuulajaid osa saama põnevatest tervist puudutavatest teemadest, mida üheskoos säravate saatekülaliste ja oma ala ekspertidega luubi alla võetakse.

Sarja avaosa keskendub kehakaalule ja toitumisele. Külas on elustiilitreener Talis Tobreluts ning särtsakas kaalulangetaja Tiia. Üheskoos arutatakse dieedi ja füüsilise aktiivsuse rolli üle kaalulangetamise teekonnal ning räägitakse oma isiklikest võitudest ja raskustest sel teel. Esimest saadet juhib Tervisekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink.

Eetris On Tervisekassa: Mida toob eriarstiabi uus riigihange?

Eetris On Tervisekassa: Mida toob eriarstiabi uus riigihange?

Kuula:

Kirjeldus:
Haigekassa kuulutas 2020. aasta augusti lõpus välja eriarstiabi riigihanke, kus 98 eratervishoiuasutust esitasid 20 erialale kokku 205 pakkumust. Lepingupartnerid selguvad hiljemalt märtsi lõpuks ja uute lepingute alusel alustavad raviasutused tööd järgmise aasta 1. oktoobril. Sel korral sõlmib haigekassa erakliinikutega lepingud viieks aastaks ning sõlmitavate lepingute rahaline on maht viie aasta peale kokku pea 300 miljonit eurot. Millised on suurimad erinevused võrreldes 2018. aastal läbi viidud hankega nii meditsiinivaldkonna ettevõtete kui patsientide jaoks, selgitavad Haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ja õigusosakonna juhataja Ergo Pallo. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.
Intervjuu on salvestatud turvaliselt kaugteel.

Eetris On Tervisekassa: millal kasutada kaugvastuvõttu?

11.12.20 Eetris On Tervisekassa: millal kasutada kaugvastuvõttu?

Kuula:

Kirjeldus:
2020. aasta kevadel eriolukorras alanud arstide kaugvastuvõtud on üha enam meie meditsiinisüsteemis kanda kinnitanud ning arenevad edasi. Kevadel tehti Eestis umbes 300 000 kaugvastuvõttu, neist enamik telefonitsi, ning tehtud töö tulemusi on nüüdseks ka analüüsitud. Mida kevadisest olukorrast õpiti, kuidas jäid kaugvastuvõttudega rahule patsiendid ja arstid ning millised arendused ja parendused on selles valdkonnas ees ootamas, selgitab saates Haigekassa innovatsiooniosakonna projektijuht Jaarika Järviste. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.