71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral vaatleme “Istmesoojenduse” podcastis Tesla katset USA-s maha müüa mõte sellest, et autodes olevad arvutid on kuluosad. Lisaks vaatleme taas Apple’i auto saagat ning räägime Ühendkuningriigi ULEZ-tsooni laienemisest, mis toob kaasa suured trahvid vanadele sisepõlemismootoritele.

Proovisõiduautoks oli Toyota Highlander, mille puhul võib aimata müügihitti. Kas krõbe hind aga õigustab ennast ning kuidas auto käitub võrdluses teiste seitsmekohalistega.

Nädala automõtte rubriigis arutame selle üle, kuidas talvisel ajal auto parkimisega peaks käituma. Üks saatejuht käib soojasid parklaid mööda, teine aga ei kipu sinna soola tõttu üldse.

Päris “rahvatesla” on tulekul ja juba (ilmselt) varsti

67. Päris “rahvatesla” on tulekul ja juba (ilmselt) varsti by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojendus” võtab täna vaatluse alla uued tahkisakud, mis võimaldavad uutele elektriautodele 700 kuni 1000 kilomeetriseid sõiduulatusi. See on märkimisväärselt enam kui tänastel särtsusõidukitel.

Lisaks räägime alla 25 000 dollari hinnalipikuga Teslast, mida tutvustatakse tõenäoliselt juba järgmisel aastal. Millal auto aga klientideni võiks jõuda, arvestades Tesla tootmismuresid?

Peale selle täpsustame Apple’i autoga kaasnevat infot – tundub, et õunafirma on oma kaastootja leidnud, kellega oma elektriauto valmis tehakse, kuigi kumbki osapool infot veel kinnitama ei rutta. Millal võiks esimest iCar-i aga tänavatel näha?

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Peugeot 5008, mille ilmselt tähelepanuväärseimaks iseloomuomaduseks on see, et autol on seitse istekohta. Kas mahukas maastur suudab kogu pere mahutada ning milline kogemus on selle pagasiruumis asuvas tagareas istumine?

Lõpetuseks jagab Veli oma kogemusi jääradadega ning selgitab täpselt, mis on jäärada, mis seal toimub ning kes sinna sõitma minema peaks ja võiks. Lisaks märgime ära paar tähelepanuväärset kohta, kus libedaid sõiduolusid proovida saab.

Mõistatuslik tõmbluku meetod

22. Mõistatuslik tõmbluku meetod by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Sellenädalane “Istmesoojendus” võtab vaatluse alla tõmbluku meetodi. Sel nädalal Liiklusjärelvalve Facebooki lehel taas üles võetud teema on Eestis aeg-ajalt ikka jutuks tulnud. Kuidas on siis võimalik, et midagi ei muutu?

Muidugi ei saa me üle ega ümber Tesla uuest küberpikapist. Kas see on näide rakendusdisaini meistriklassist või lihtsalt üks inetu plönn, millega sõita ei tahaks? Ja mis teema selle purunenud aknaga oli?

Reedel saime teada ka, mis sai Eesti aasta autoks. Üks saatejuhtidest võttis ise ka selle valimise protsessist osa ning seega saame rohkem teada, kuidas just see masin valituks sai. Paar sõna ka selle kohta, kuidas sellega sõita on.

Proovisõiduautoks oli Porsche 911 Carrera 4S. Kuidas saab nii hea auto saatejuhid nii õnnetuks teha, kuula saatest.

Nipinurgas arutame loomulikult jubeda ilma ja libeduse üle. Kuidas enda oskusi libedaga hakkama saamiseks parendada ning milliseid sõiduvõtteid rakendada?

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Valentin Rajasaar.