Edina Csüllög – YFU Eesti esimene vahetusõpilane

YFU Eesti maailmakodanike podcast! – #11 Edina Csüllög- YFU Eesti esimene vahetusõpilane

Kuula:

Kirjeldus:
Edina Csüllög on Ungari päritolu Eestis elav režissöör ja filmiprodutsent. Ta oli esimene YFU välisõpilane Eestis, veetes 1995/ 96 õppeaasta Tallinnas.Edina on lõpetanud kolm magistrantuuri, viimasena neist filmirežii eriala Balti Filmi- ja Meediakoolis. Ta on töötanud tele- ja raadiokanalitele toimetaja, lavastaja ja stsenaristina. Edina on korraldanud mitmeid kultuuriüritusi- märkimisväärsemad neist on Ungari filmipäevad Tartus ja uue algatusena soome-ugri filmifestival Sännas ehk FUFF.Selles episoodis räägib Edina oma armastusest Soome-Ugri kultuuri vastu, miks ta peale vahetusaasta lõppu koju tagasi minna ei tahtnud ja ka tema tänastest tegemistest filmimaastikul. Edina Csüllög on ka YFU Eesti 30nda sünnipäeva filmiprojekti peaprodutsent. Teda intervjueerib yfukas Tiina Pärtel. Head kuulamist!

Heliis Raudsik võitluses valeinformatsiooniga

YFU Eesti maailmakodanike podcast! – #10 Heliis Raudsik võitluses valeinformatsiooniga

Kuula:

Kirjeldus:
YFU vilistlane Heliis Raudsik töötab faktikontrolli ja valeinfo reporterina Ekspress Meedias. Aastal 2012 lendas ta Austriasse vahetusaastale. Ta räägib, kuidas sattus elama perekonda, kes armastas hobuseid ja käis koos oma vahetusisa ja sõpradega nii suuremaid kui väiksemaid paiku avastamas. Ühtlasi jagab ta ka raputavat sündmust vahetusaastast, kui elas üle raske autoõnnetuse, mis teda oma vahetusperega veelgi rohkem kokku kasvatas. Lisaks Austrias kogetule, kuuleme ka lähemalt, mida tähendab faktikontrollimine, kuidas see käib ja miks on see täna tähtsam kui kunagi varem! Heliisi intervjueerib yfukas Tiina Pärtel.

Tippadvokaat Aku Sorainen vahetusaasta olulisusest Eestile

YFU Eesti maailmakodanike podcast! – #8 Tippadvokaat Aku Sorainen vahetusaasta olulisusest Eestile

Kuula:

Kirjeldus:
Soome tippadvokaat Eestis, Aku Sorainen, oli 39 aastat tagasi vahetusõpilane Ameerikas ja ütleb, et tema jaoks algaski kõik vahetusaastast. Ta on ka kolm enda tütart YFU-ga vahetusaastale saatnud ning tema advokaadibüroo Sorainen, mille asutaja ja vanempartner ta on, toetab iga-aastaselt ka teisi vahetusaastale minejaid, pannes välja Soraineni stipendiumi. Podcastis tuleb juttu Aku enda vahetusaasta kogemusest ja kui palju ta selle jooksul korda suutis saata. Lisaks räägime sellest, kuidas leidis ta juba 93. aastal tee Baltikumi õigusteaduste maailma ning kuidas temast sai Malta aukonsul Eestis. Aku Soraineni intervjueerib yfukas Tiina Pärtel.

stipendiumifondi looja Martin Kuustik Annetamistalgutest

YFU Eesti maailmakodanike podcast! – #2 YFU stipendiumifondi looja Martin Kuustik Annetamistalgutest

Kuula:

Kirjeldus:
YFU Eesti stipendiumifondi looja, Martin Kuustik, käis YFUga 2003/04 USA-s vahetusaastal ja on juba 17 aastat YFU vabatahtlik. Teda intervjueerib samuti kauaaegne yfukas Tiina Pärtel, kes käis ka ise vahetusaastal, õppides 2010/11 a. Belgias. Teemaks on selleaastane Giving Tuesday, ehk Annetamistalgud, millest Eesti juba teist korda osa võtab. Miks Martin YFU „Uks maailma“ stipendiumifondi vajalikuks pidas ning mis inspireeris teda püsiannetajaks hakkama, selgub podcastis. Põnevat kuulamist ja kohtumiseni 1. detsembril heade tegude päeval!

Tiina and Kaisa

Tiina and Kaisa by Found in Estonia • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Even though the name does sound like Estonian, our guest for today is actually from far away Mexico. Nonetheless after living in Estonia for 10 plus years now, she has loads of interesting stories and observations about both of those countries to share with us.
After living in Estonia for 10+ years, she can now honestly confirm her husbands description of Estonia – Estonia and Mexico are opposite. You’re feeling confused? Yep, so did Sandra.
Listen to, why there are no SPA’s in Mexico, how Estonian can be used as a secret language, Sandra’s love for “heeringas” and why you shouldn’t smile too much during Estonian winters.
Listen further from the episode itself!
*
www.foundinestonia.ee