Gunnar Toomemets: praktik tandemis

Gunnar Toomemets: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on külas Gunnar Toomemets, kes on pikaajalise kogemusega tippjuht. Täna juhib Lexus Tallinnat, on Eesti Mentorite koja juhatuse liige ning on vedanud coachiva mentorluse teemat Fonteses.

Erkki Raasuke: juhil on meeskonda rohkem vaja kui meeskonnal juhti

Podcast #22: Erkki Raasuke: juhil on meeskonda rohkem vaja kui meeskonnal juhti

Kuula:

Kirjeldus:
Juhil on meeskonda rohkem vaja kui meeskonnal juhti, ütleb Eesti üks kogenumaid ja tuntumaid tippjuhte Erkki Raasuke värskes podcasti osas.

See on teadmine, mis tekitab heas mõttes alandlikkust ja mida on hea endale aeg-ajalt meelde tuletada, räägib Raasuke. Ta räägib ka sellest, et kaasaegses juhtimises inimeste vaheline hierarhia kadumas, juht ei ole enam kellegi peal ja töötaja all, juht on üks töö teiste tööde seas ja kõrval.

Raasuke räägib podcastis, kuidas juhtimise teemal on palju tolmu ja müra ning trademargitud (litsentseeritud) kraami. “Ajapikku hakkad aga sellest nagu läbi nägema. Ja lõpuks on sul üks A4 või pool A4-a või tagurpidi pööratud salvrätik, kus on kirjas see, mida pead tegema ja siis tuleb need ära teha. Pragmaatilisus on see, mis edasi viib.”
Raasukese lugemislaualt leiab Ray Dalio “Põhimõtted” ning 100 aastat tagasi välja antud raamatu Henry Fordi eluloost. Ning hetkel on öökapil Will Storr’i raamat “The Science of Storytelling”. Mis on need diskussioonid, mida me endaga räägime, kui objektiivne see jutt on, see on raamat, mis teeb jälle natukene alandlikumaks hetkedel kui on isu millegi peale äkiliselt reageerida, kirjeldab Raasuke.

26 minutit põnevat juttu juhtimisest, kuula ikka. Podcasti kõik osad olemas Spotify’s ja iTunes’is.

Mart Mägi: praktik tandemis

Mart Mägi: praktik tandemis

Kuula:

Kirjeldus:
Meil on täna külas väga võimsa kogemusega tippjuht Mart Mägi, Statistikaameti peadirektor.

Valdur Laid: rumal töö on kadumas

Podcast #21: Valdur Laid: rumal töö on kadumas

Kuula:

Kirjeldus:
Milline on juhtimine 21. sajandil? 3 nähtust, ütleb Valdur Laid, Eesti üks kogenumaid ja mitmekesisema juhtimiskogemusega tippjuhte. Muutunud on “kuidas asju teeme” olulisus, rumal töö on digitaliseerumise tulemusel kadumas ja töö ning eraelu on põimunud.

Töö on üks osa elust ja seda pole võimalik kuhugi eraldi ära parkida, räägib Valdur Laid värskes podcasti osas juhtimisest 21. sajandil. Praegune kriis on seda protsessi kiirendanud ja süvendanud.
Laid räägib ka kahest juhtimise põhimõttest, mis on temaga kaasas käinud läbi aastate. Ning räägib ka sellest, milline on halb juhtimine ja kuidas defineerida edu juhi töös.

Valdur Laid (pildil) on juhtinud Elioni ja Telia Soome haru osa, olnud ka üle 3 aasta maksuameti juht ning hetkel töötab investeerimisfirmas UG Investments.

Podcastis osas 26 minutit põnevat juttu kaasaegsest juhtimisest. Kuula ikka!

PS See ja kõik eelmised podcasti osad olemas ka Spotify’s ja iTunes’is: Raimo Ülavere Coaching.

Hariduselu tippjuht Kristi Vinter-Nemvalts

#90 Hariduselu tippjuht Kristi Vinter-Nemvalts

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänane saatekülaline on kasvatusteadlane ning Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. Räägime Kristi muljetavaldavast karjäärist ja tippjuhiks kasvamisest. Juttu tuleb ka igapäevatööst ja põletavatest küsimustest ministeeriumis. Mida koroonakriisist õppida ja väljudes kaasa võtta, aga ka töörõõmust ja selle hoidmisest. Saade salvestatud 17.02.2021.

Mõnusat kuulamist!

00:50 Teekond Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleriks
09:34 Õppetunnid, mis on aidanud viia juhtivatele positsioonidele
15:25 Suunanäitajad ja eeskujud
20:48 Eduka ja hea juhi oskused
31:47 Kristi fookus siin ja täna HTMis asekantslerina
35:11 Igapäevatöö ministeeriumis
41:30 Milline on koroonakriisist väljumisplaan
46:10 Haridusinnovatsioonist ja muutunud õpikäsitusest
55:17 Digilahendused
1:04:12 Lootuskiir õpetajatele tulevikku
1:09:51 Töörõõmust ja selle hoidmisest
1:18:48 Kokkuvõte

Kristi Vinter-Nemvalts
https://www.etis.ee/CV/Kristi_Vinter/est

“Õpime koos”
Kuula:
YouTube: https://bit.ly/327qt5V
Spotify: https://spoti.fi/3bzOQfO
Apple Podcasts: https://apple.co/2lHsXoY
Google Podcasts: https://bit.ly/2WJS4ri
Jälgi:
Instagram: https://www.instagram.com/opimekoos/
Facebook: https://www.facebook.com/opimekoos
Toeta:
www.patreon.com/opimekoos

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

Erik Roose – tippjuht, kes vastutab kogu Eesti rahva ees

“Edu Valem”, osa 4 | Erik Roose – tippjuht, kes vastutab kogu Eesti rahva ees by Edu Valem

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaates “Edu Valem” oli Manta Maja stuudios seekordseks külaliseks pikaaegse kogemusega tippjuht, kes varsti juba kolm aastat on tüürinud Eesti Rahvusringhäälingut.

Aastal 1996 Eesti Ekspressi peadirektorina meediavaldkonda sisenenud Roose töötas peaaegu kaks kümnendit Postimehes ehk hilisema nimega Eesti Meedias, täites ärijuhi, müügidirektori ja peadirektori ametit.

Väga suurte kogemustega Roose abil jõudsime seekordses osas taas edu valemile sammukese lähemale, kui saime teada, millised omadused ja oskused on heal juhil vajalikud, kuidas stressiga toime tulla ja mitte tööd koju kaasa viia ning miks pole temal üheski senises ametis igav hakanud.

Pikalt lahkasime ka Eesti Rahvusringhäälingu juhi ameti eripärasid, kus tihti tuleb vastutust kanda kogu Eesti rahva ees, kuna maksumaksjatena tunnevad kõik teatavat õigust ERR-i teemadel sõna võtta.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!