Äritehnoloogia Saade: Millised ettevõtted langevad küberründe ohvriks?

12.04.21 Äritehnoloogia Saade: Millised ettevõtted langevad küberründe ohvriks?

Kuula:

Kirjeldus:
Mullu sai Riigi Infosüsteemi Amet iga päev keskmiselt 63 teavitust Eesti ettevõtetelt ja asutustelt neid tabanud küberintsidentide kohta.

Kas küberturvalisus on väikeettevõtja jaoks kulukas, kui palju ohtudest saab hea küberhügieeniga kõrvaldada, kas Eesti ettevõtted tegelevad küberturbe teemal peamiselt ennetamise või tagajärgede likvideerimisega, kuidas tagada kaugtöös andmete turvalisus, arutlevad äritehnoloogia saates Elisa Eesti infoturbejuht Mai Kraft ning Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbeintsidentide käsitlemise osakonna ehk CERT-EE juht Tõnu Tammer (pildil).
Saadet juhib Indrek Kald.
Foto: Liis Treimann, Äripäev.

Sisuturundussaade: kas kohviku wifi võrgus on turvaline pangaülekannet teha?

06.10.20 Sisuturundussaade: kas kohviku wifi võrgus on turvaline pangaülekannet teha?

Kuula:

Kirjeldus:
Riigi Infosüsteemide Ameti CERTi juht Tõnu Tammer räägib saates, millised on viimase aja peamised väikeettevõtete vastu suunatud küberkuriteod ja kuidas ennast nende eest kaitsta.

Kas turvalisem on kasutada kohviku wifi võrku või oma mobiili hotspoti? Veel tuleb saates juttu sellest, kuidas valida paroole ja kuidas saata hädaolukorras tundlikku infot nagu näiteks krediitkaardi numbrit nii, et see kurjategijate kätte ei satuks.

Saadet juhib Hando Sinisalu.