Ärikliendid roolis. Kullerteenus: ahvatlev turg, kuhu igaühel asja pole

20.05.21 Ärikliendid roolis. Kullerteenus: ahvatlev turg, kuhu igaühel asja pole by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Kullerteenuste turg on kasvanud plahvatuslikult ning see ahvatleb paljusid. Uutel tulijatel sinna jalga ukse vahele saada ei ole aga sugugi lihtne, nendib DHL Express Eesti juht Kristina Laaneots saates “Ärikliendid roolis”.

„Globaalses plaanis on see turg sedavõrd paigas, et sisuliselt kolm tegijat otsustavad kogu mängu. Kui keegi tahaks veel sinna sekkuda, oleksid investeeringud üüratud,“ nendib logistikavaldkonna globaalse liidri, Deutsche Post DHL tütarettevõtte, DHL Express Eesti juht Kristina Laaneots.

Mis puudutab kohapealseid teenusepakkujaid, siis siin on Laaneotsa sõnul olukord mõistagi teine ja kahtlemata on pärast e-kaubanduslikku kasvu mitmekordistunud turg paljudele uutele tulijatele suureks ahvatluseks.

„Kuid siingi ei näe ma erilist varianti ilma suurte investeeringuteta midagi ära teha. See on suuresti mahupõhine turg, kus paari kaubikuga pole lihtsalt võimalik olla hinnakonkurentsis. Samuti on Eesti tellija väga nõudlik teenuse kvaliteedi osas ning see omakorda eeldab väga professionaalseid kullereid-klienditeenindajaid, kes tahavad ka korralikku palka saada,“ nendib Laaneots.

Ta tõdeb, et ainsad, kellel üldse on mingit mõtet üritada, on need, kellel on taskus konkreetsed eellepingud konkreetsete partneritega, kes garanteerivad aastateks kindla töö ja teenistuse. Sealt edasi on ehk võimalik hakata oma ettevõtmist ka tasapisi laienema.
“Ärikliendid roolis” saatejuht on Äripäeva Logistikauudised.ee teemaveebi juht Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Sisuturundussaade: MyDello – logistikute SkyScanner tänasest avalik

26.04.21 Sisuturundussaade: MyDello – logistikute SkyScanner tänasest avalik

Kuula:

Kirjeldus:
Tänasest avatakse laiemale publikule „logistikute SkyScanneriks“ ristitud tarnete korraldamise platvorm MyDello, mis annab ettevõtetele võimalusi liigutada lihtsalt ja mugavalt mistahes saadetisi üle kogu maailma. Kuidas Logistika Plussi ja Balti Logistika eestvedamisel nullist üles ehitatud keskkond täpsemalt töötab, millised on selle kasutusvõimalused, mis on selle eelis seniste samalaadsete lahenduste ees, selgitab saates ettevõtmise turundus- ja kommunikatsioonijuht Sigrid Ojavee.

Saadet juhib Tõnu Tramm.

Ärikliendid roolis. ELEAs ja ERAAs uued juhid: miks Toivo Kuldkepp pidi lahkuma?

22.04.21 Ärikliendid roolis. ELEAs ja ERAAs uued juhid: miks Toivo Kuldkepp pidi lahkuma?

Kuula:

Kirjeldus:
Viimase poole aasta jooksul on saanud uued tegevjuhid nii Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA), kui Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA). Viimane sai äsja ka uue presidendi.
ELEA uueks juhatuse liikmeks sai Herkki Kitsing, ERAA uueks peasekretäriks Andres Tootsman ning presidendiks Jaak Kivisild. “Ärikliendid roolis” kutsus saatesse Herkki Kitsingu ja Jaak Kivisilla, et tutvustada nii ennast kui seda, millised muudatused kõnelauseid organisatsioone ees ootavad.
Jaak Kivisild tõi pisut valgust ka ERAA telgitagustesse ning selgitas, miks kutsuti aasta tagasi ligi veerandsada aastat ERAA-d juhtinud Toivo Kuldkepp.
Vestlust juhib Logistikauudised.ee juht Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Ärikliendid roolis: Diisliaktsiisi langus peab jääma püsivaks

25.02.21 Ärikliendid roolis: Diisliaktsiisi langus peab jääma püsivaks by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Via 3L juht Rainer Rohtla ütles Ärikliendid roolis raadiosaates, et kui uus valitsus ei muuda diisliaktsiisi langetust püsivaks, liigub tankimine taas Eestist välja. Ja seekord palju kiiremini, kui pärast 2015. aasta aktsiisitõusu.

Eelmine valitsus langetas mullu 1. maist diislikütuse aktsiisi 493 eurolt 372 eurole 1000 liitri kohta. Transpordisektorile ja kogu Eesti majandusele tervikuna oli see väga positiivne otsus, mis aitas taastada meie vedajate konkurentsivõimet ning tõi tagasi Eestisse suure osa lõunanaabrite juurde kolinud tankimistest.

Paraku oli tegemist ajutise otsusega ning praeguse seisuga tõuseb aktsiis 1. mail 2022 tagasi endisele tasemele, kui uus valitsus seda otsust ära ei muuda. Via 3L juhatuse esimehe ja Eesti Logistikaettevõtete Assotsiatsiooni nõukogu liikme Rainer Rohtla sõnul on see tõsine probleem, sest kui aktsiis peaks tagasi tõusma, kaob tankimine Eestist kiiremini kui 2015. aastal.

Teine saatekülaline, Õliühingu tegevjuht Mart Raamat tõdes, et 10 kuud, mis Eestis on olnud madalam diislikütuse aktsiis, on tankimismahud meie tanklates kasvanud sedavõrd jõudsalt, et rahaliselt ei ole riik mitte sentigi kaotanud. Küll aga kõvasti võitnud kogu Eesti majandus.

Millised on aktsiisi languse positiivsed mõjud logistikasektorile ning Eesti kütusemüüjatele ning millist kahju võib kaasa tuua selle tagasi tõstmine, arutlevad saates Via 3L juhatuse esimees ja Eesti Logistikaettevõtete Assotsiatsiooni nõukogu liige Rainer Rohtla ning Eesti Õliühingu tegevjuht Mart Raamat.

Saadet juhib Äripäeva ajakirjanik Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.

Sisuturundussaade: pangad tõmbavad inimeste autoostuhuvile pidurit

03.02.21 Sisuturundussaade: pangad tõmbavad inimeste autoostuhuvile pidurit

Kuula:

Kirjeldus:
Hyundai Motor Balticu juhid Erkki Ots ja Marko Aalik räägivad saates autoturu probleemidest – pangad sunnivad rangete nõudmiste ja kõrgete intressidega potentsiaalseid ostjaid tehingust loobuma.

Lisaks rahastuse probleemide arutamisele ja Baltikumi autoturu analüüsile peatutakse saates Hyundai mudelivaliku arengul. Kuidas on läinud uutel mudelitel i20 ja Tucson ning mis on Hyundail autoostjale hetkel ja tulevikus veel pakkuda, kuuleb saatest.

Saadet juhib Äripäeva transpordi- ja logistikauudiste toimetaja Tõnu Tramm.

Ärikliendid roolis: DPD Eesti juht: esimesed päevad elektrikaubikutega olid üsna ehmatavad

28.01.21 Ärikliendid roolis: DPD Eesti juht: esimesed päevad elektrikaubikutega olid üsna ehmatavad by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Täna alustab pärast poole aasta pikkust pausi taas saade Ärikliendid roolis, kus seekord võetakse luubi alla elektrisõidukid, eeskätt tarbesõidukite võtmes. Teema on ajendatud läinud nädala uudisest, mis teatas, et DPD Eesti tegi Eesti ajaloo suurima elektrikaubikute ostutehingu, soetades enda masinaparki seitse täiselektrilist Volkswagen Crafterit.
Saatekülalisteks on DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss, Keskkonnainvesteeringute keskuse toetuste ja investeeringute osakonna juhataja Antti Tooming ning Neste Eesti ärikliendi müügijuht Martin Õunap.
Remo Kirss tunnistab, et elektrikaubikute teedele toomine sattus aega, mil väljas olid krõbedad miinuskraadid ning see oli paljuski ka tõehetk auto tegeliku suutlikkuse proovile panekul. Lisaks selgus, et olemasolev kiirlaadimisvõrgustik sobib pigem sõiduautodele ning laadijad asuvad sageli kohtades, kuhu kõrge kaubikuga pole võimalik ligi pääseda.
Lisaks räägitakse saates elektriautode toetustest tulevikus, mida saaks äsja ametisse kinnitatud valitsus selles osas ära teha ning millised plaanid on elektriautodega seoses Neste Eestil.
Saatejuht on Tõnu Tramm, saadet toetab Neste Eesti.