Maris Järva: Inimene ei ole robot

Maris Järva: Inimene ei ole robot by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Maris Järva räägib taskuhäälingus emaks olemisest naisena, kelle tööpäev algab kell 5 hommikul. Kuidas jagada ennast pereelu ja sellise töö vahel, mis ei sobitu paljude tavinimeste graafikutesse. “Minu abikaasa ütleb, et ma olen masohist, sest tihti on reede õhtuti toimuvate ürituste jaoks minu jaks otsas, aga soov olla mõnusas seltskonnas on minu jaoks nii oluline. Sama teema on kontsertide, teatrietenduste ja kinoga tööpäeva õhtutel välistatud, see on selle töö hind” kinnitab Maris. “Ma siiani ei tea, mis ma tegin kogu selle vaba ajaga enne last. Emaks saamine distsiplineeris mind väga, sest need vähesed tunnid, mis tekivad emaks olemise kõrvalt on kulda väärt. Ma armastan helivaba hetki kui kodus lihtsalt vaikus, aga koristada meeldib mulle muusika põhjas, kus kahest kõlarist seinad värisevad. Ei pea tundma ennast Tuhkatriinuna, protsessi tuleb nautida, “ naerab Maris. Kuula podcastist Marise erilistest hetkedest raadisaatejuhina ning milline sooloprojekt talle südamesse haava torkas. Kuidas leidis ta tee raadioeetrisse Eesti hinnatuimate meesraadiohäälte kõrvale!

Töötukassa, kui tänapäevane tööandja

Tööelu #13: Töötukassa, kui tänapäevane tööandja by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Tööelu uusimas saates on külas ühe suureavalik õigusliku organisatsiooni, Eesti Töötukassa, personalijuht Kristiina Palm ja jutuks on tööpakkumiste vahendaja ise kui eeskujulik tööandja ligi 900le inimesele. Ning üsna kiiresti selgub, et tegemist on arengut soosiva ja sooja tööandjaga.

Enamus inimesi tunneb töötukassat läbi selle, et tööelus pausi tehes ennast meie juures nö arvele võtta. Vähem teatakse töötukassa võimalustest neil hetkedel kui töövahetus polegi plaanis, küll aga kuluks ära hea karjäärinõu, teadmine ümberõppe võimalustest või muu tööeluga seonduv. Seda kõike on töötukassa inimesed valmis pakkuma, tasub järgi uurida!

„Meid teatakse peamiselt tõesti tööpakkumiste vahendaja või hüvitiste maksjana, kuid me oleme midagi palju enamat. Oleme organisatsioon, kus töötavad nooruslikud, hakkamist täis, empaatilised, kogemustega ja mis peamine järjekindlad inimesed. Neid omadusi on vaja, et oma tööd hästi teha, sest iga inimese lugu, kes meie uksest sisse astub on omamoodi eriline, neile pakutavad lahendused väga erinevad,” mainib Palm.

Töötukassa personalijuhi sõnul on nende töötajate hulgas ka palju neid, kes on tulnud tööd otsima ja leidnud, et töötukassa ise on põnev koht, kus töötada. Lisaks konkurentsivõimelisele palgale, tänapäevasele töökeskkonnale ja arenguvõimalustele „kassa” sees, on veel palju asju, mis muudavad töötukassa atraktiivseks. Mis need on, selgitab Palm juba saates.

Podcast’i „Tööelu” 14. saates oli külaliseks ja vestluspartneriks töötukassa personalijuht Kristiina Palm. Saatejuht oli, nagu ikka, ajakirjanik Martin Hanson.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Strateegia ja eksperimendid käsikäes ehk kuidas elamust väärt tööelu luua

Strateegia ja eksperimendid käsikäes ehk kuidas elamust väärt tööelu luua by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas igapäevajuhtimise protsesse kasutades ettevõtte üldist produktiivust parandada? Milliseid mõõdikuid töötajate rahulolu mõõtmiseks kasutada? Miks on oluline, et tööelu oleks elamust väärt ning kas 6-tunnine tööpäev ja 4-päevane töönädal toimib? TalentHUB’i teise podcasti külaliseks on Elisa Eesti personalijuht ja Eesti mõjukaim personalijuht 2019 Kaija Teemägi.

Ära tööta ennast surnuks! Ületöötamist saab teadlikult vältida. Kuidas?

Ära tööta ennast surnuks! Ületöötamist saab teadlikult vältida. Kuidas?

Kuula:

Kirjeldus:
Ületöötamine – sellega on oma tööelu jooksul kokku puutunud tõenäoliselt väga paljud inimesed. Mis juhtub meiega siis, kui me töötamisega piiri ei oska pidada? Kuidas teadlikult tegutsedes tervisekahjusid vältida?

Millal alustada iseseisvat elu ja kuidas oma erialal tegijaks saada?

millal alustada iseseisvat elu ja kuidas oma erialal tegijaks saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Naised räägivad sel korral töötamisest. Kui noorelt peaks või võiks töö tegemist alustama? «Ma hakkasin töö tegema hästi noorelt, sest mulle käis kohutavalt närvi laps olemine ja ma ei saanud aru, kui kaua see õudus veel kestab,» räägib Andra, kes alustas juba kooli kõrvalt suure koormusega töö tegemist.

Mida aga arvata noortest, kes kuidagi kodust välja ei koli? Liisa arvab, et iseenesest pole kodus elamises midagi halba, aga Andra usub, et nii jääb noortel väga oluline iseseisva elu saamise kogemus saamata.

Mis on õnneliku elu saladus? Kui palju ja kuidas peaks tööd tegema, et kõik oleks tasakaalus? Kuidas saada oma erialal tegijaks? Mida me oleme oma tööelu jooksul õppinud? Kas ülikooli võib minna nii, et sa ei teagi, kes sinust saab või võiks algusest peale ikka hea plaan paigas olla? Jutuajamine läheb kohati suisa tuliseks!