Toomas Paul

Toomas Paul ja Tõnu Õnnepalu “Siinpool vaikust”

Ööülikool. Toomas Paul ja Tõnu Õnnepalu “Siinpool vaikust” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_352513.mp3 Kirjeldus: Kahe targa inimese arutlused: sõnast, elust, surmast, ja elust…Hingekosutuseks hingede aega.

Read More

Toomas Paul ja Tarmo Soomere, “Kaasaegne ketser”

1982. aastal avaldas Inglise bioloog Rupert Sheldrake raamatu “Uus eluteadus”*. “Selleks ajaks olin ma Cambridge’i Ülikooli õppejõu ja Kuningliku Seltsi teadusliku kaastöötajana uurinud aastaid taimede arengut… Ma tulin selle ideega lagedale pärast mitut aastat järelemõtlemist, sest ma nägin ette, et see võib põhjustada tuliseid vaidlusi.”** Esialgne vastuvõtt oli siiski üllatavalt rahulik. Teadusmaailmas ja Briti meedias…

Read More

Alar Laats ja Toomas Paul, “Sellest, mis viimsena korda läheb.”

Muutsin paar päeva tagasi ära selle saate pealkirja, sest kui ma kõnealuse jutuajamise olin paar korda uuesti läbi kuulanud, sain aru, et ingliskeelsele “ultimate concern”-ile vastab praegune variant paremini kui eelmine (“Kõige tähtsamast”). Kuivõrd ma kirjutasin just Edasile sellest saatest pikemalt, siis usun, et siin piisab praegu vaid asjakohasest lingist*. Jaksu ja selget meelt!

Read More

Jüri Allik ja Toomas Paul, “Ratio piirid”

Kaheteistkümnendas saates tuli jutuks moodsa psühholoogia ühe rajaja William Jamesi raamat “Usulise kogemuse mitmekesisus”, mille kohta võib lähemalt lugeda ühes minu varasemast kirjutisest*. Saatekülalisteks olid seekord Jüri Allik ja Toomas Paul.

Read More

Toomas Jürgenstein ja Toomas Paul, “Kolm õpilast”

Sarja teises saates on mul Kuku Raadio Tallinna stuudios külas kaks Toomast: Paul ja Jürgenstein. Me alustame oma vestlust Leszek Kołakowski neli aastat tagasi eesti keeles ilmunud lühiesseega “Kuidas olla konservatiiv-liberaalne sotsialist?” ja visandame kolme õpilase portreed. Saate lõpus jõuame poolaka sel aastal kogumikus “Naeruvääristatud Jeesus” ilmavalgust näinud kirjutiseni “Amatöörlik jutlus kristlikest väärtustest” ning lahendame…

Read More