Kuidas seljatada tööstressi?

Mõttekoht, Osa 18: Kuidas seljatada tööstressi? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Ilma stressita elus ei saa, see on paratamatu igas eluvaldkonnas, ka tööl,“ nendib Meeletervis OÜ tegevjuht ja tööpsühholoog, Eesti töö- ja organisatsioonipsühholoogide liidu asutajaliige Pia Pedanik. Töises keskkonnas on stressi allika tundma õppimine ning sellega tegelemine aga hädavajalik – vaid nii on võimalik end läbipõlemisest säästa.

Mis on täpsemalt on tööstress, kuidas seda märgata, sellega võidelda ning kuidas tööl võimalikult pingevabalt vastu pidada, räägimegi selles Naistelehe podcasti Mõttekoht saates.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Töötajate vaimne tervis – kelle mure see siis ikkagi on?

Töötajate vaimne tervis – kelle mure see siis ikkagi on? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Nii nagu kiiver ja kindad kaitsevad töötajat füüsiliste vigastuste eest, tuleb ettevõttel leida meetmed ka vaimse tervise kaitseks. Uuringud näitavad, et töötajate vaimse tervise eest hoolitsemine aitab oluliselt tõsta ettevõtte mainet ning parandada tootlikkust. Mida saavad tööandja ja töötaja teha, et ennetada vaimse tervise probleemidest põhjustatud langenud töövõimet ning kas ja millist tuge oodatakse selleks riigilt?

Arutelu juht: Andero Uusberg, Tartu Ülikooli afektiivse psühholoogia vanemteadur
Osalejad: Meeli Miidla-Vanatalu (Tööinspketsiooni peadirektori asetäitja ennetuse ja õiguse alal), Katrin Randrüüt (Arengukeskus Avitus tegevjuht, kogemusnõustaja), Taimi Elenurm (tööpsühholoog), Kärt Kinnas (Eesti Personalijuhtimise Ühingu tegevjuht)
Korraldaja: Sotsiaalministeerium, Võõras Sõber (A-G Projekt OÜ)

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.