Tööturg ei ole ööklubi

Tööturg ei ole ööklubi by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Vanus on nagu kvantfüüsika suurus: see tekib siis, kui teda vaadeldakse või mõõdetakse. Tööandjad, poliitikud ja teadlased on jõudnud samale järeldusele selle kohta, kuidas reageerida ühiskonna vananemisele (prognooside kohaselt on 2035. aastal iga neljas Eesti elanik vanem kui 65aastane): tuleb kasutada vanemas eas inimeste potentsiaali. Tegelikkuses saavad aga vaid üksikud tõepoolest kasutada oma võimeid ja kogemusi n-ö terve elukaare ulatuses. Ja sel juhul keegi nende vanust justkui ei märkagi.

Arutelu juht: Tiina Tambaum
Osalejad: Anne Erm, Elina Orumaa (Riigi Infosüsteemi Ameti personalijuht), Marianna Laurik (Keila Rõõmu kaubamaja osakonnajuhataja) ning Janek Luts (Vikerraadio peatoimetaja)
Korraldaja: Riigikantselei ja rahandusministeerium

Arutelu toimus 15. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Teabevara tund: kannapööre tööjõuturul

28.05.20 Teabevara tund: kannapööre tööjõuturul

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonakriis pööras pea peale olukorra tööturul. Kui paljudele ametikohtadele püüti varem üksteiselt kandidaate üle lüüa, siis nüüd ähvardab mõnes kohas kandidaatide üleküllus. Kuid mitte igal pool.

Muutustest ja uutest trendidest värbamismaastikul rääkis teabevara tunnis CVO Recruitmenti värbamispartner Heleen Anderson.

Saadet juhtisid personalijuhtimise teabevara peatoimetaja Külli Gutmann Talentorist ja Piret Frey Äripäevast.

Talendisõna – kindlustuse kahjukäsitleja

Karjaaristuudio podcast: Talendisõna – kindlustuse kahjukäsitleja

Kuula:

Kirjeldus:
Aug 31, 2019Triinu ja Sander jagavad oma kogemusi varakahju ja sõidukikahju käsitleja ametis töötamisest. Kellele võiks amet sobida ning mis teeb töö eriliseks? Tutvu If kindlustuse karjäärilehega – http://www.karjaarileht.ee/web/if-kindlustus/ ja leia oma unistuste tööandja!

Sina ise, su ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee https://www.karjääristuudio.ee
Vaata, kuula ja mõtle kaasa. Sõna saavad tööandjad, praegused ja tulevased talendid ja teised tööturu osapooled.

Lumehelbekeste generatsioon on tööturgu vallutamas

Tööelu #1: Lumehelbekeste generatsioon on tööturgu vallutamas by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
“Tööelu” esimeses saates võtame vaatluse alla generatsiooni, mida kutsutakse hellitavalt Lumehelbekesteks ja täpsemalt selle, kuidas see generatsioon mõjutab meie tööelu, ühiskondlikku suhtlust, majandust ja nii edasi.

Vastuseid otsime neile põnevatele küsimustele:

– Mida tähendab Lumehelbekeste või Z-generatsioon?
– Mis erinevus on erinevate generatsioonide vahel?
– Kuidas lumehelbekesed mõjutavad tänast tööandjat ja tööturgu?
– Kuidas valmistada mõlemat osapoolt ette tänasel tööturul?
– Mis saab pärast lumehelbekesi? Kes on tulemas järgmisena?

Olete kunagi mõelnud, miks on nii, et inimesed ei leia tööd, kuid töökohti oleks täita tuhandeid? Põhjus on lihtne: õige tööandja ei leia seda õiget töötajat üles ning lisaks sellele ei soovi inimesed enam vanat moodi tööl käia.

Uus “Tööelu” nimeline podcast vastabki küsimustele, mida mõtlevad töötaja värbamisel tööandjad ja mida ootavad neilt omakorda töövõtjad. Podcast valmib koostöös CV Online’ga.