Rein Kasela teab, mida tähendab kolm nädalat Giro d’Italial. Mida kõike kummalist võib juhtuda?

40. Rein Kasela teab, mida tähendab kolm nädalat Giro d’Italial. Mida kõike kummalist võib juhtuda? by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordset saadet võib igati sobilikult nimetada – Giro d’Italia eri. Podcastil “Jalgrattapalavik” on külas rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kauaaegne A-kategooria kohtunik Rein Kasela, kes aastatel 1990, 1992 ja 2000 tegutses Girol komissari rollis.

Mida kõike on Kasela Itaalias oma silmaga näinud ja vahetult kogenud? Legendaarse hispaanlase Miguel Induraini esiletõus ja itaallaste ebajumala Marco Pantani kummalised trikid. Jalgpalli maailmameistrivõistluste võidutrofee ehk 6,175 kg kulda ning visiit Rooma paavsti juurde jne. Nendest ning paljudest teistest seikadest saab soovi korral pikemalt lugeda värskelt müügile tulnud raamatust “Rattaga Paatnalt Pariisi”. Jah, räägime saates ka Tour de France’ist ja Siim Kallase kadestamisväärsest 1998. aasta VIP reisist. Meenutame eriskummalisi sündmusi 1987. aasta MM-il ning saame teada, mis võtetega nurjati 1985. aastal Moskvas Krõlatskoje velotrekil Francesco Moseri tunnisõidu maailmarekordi üritus. Olid ajad, olid kombed!

Alates aprillist on meil igas saates vaheplokina Shimano rubriik ja sinna juurde kuuluv auhinnamäng, kus iga kord esitame ka uue küsimuse. Teie vastuseid ootame postkasti: jalgrattapalavik@delfi.ee. Kaasa mängida tasub, sest auhinnaks on kinkekott Shimano nänniga ning sinna juurde veel turvaline ja nägus Lazer jalgrattakiiver.

Eelmise saate vähe keerukamale küsimusele (Mis aastal tegi Shimano läbilöögi Euroopas?) tuli viis õiget vastust ning loosiõnn naeratas Taavi Raunistele. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Õigeks vastuseks lugesime aasta 1973, mil Shimano tuli välja Dura-Ace komponentide sarjaga ning asus Belgia profitiimi Flandria-Carpenter-Shimano nimitoetajaks.

Ja muidugi puudutame saates tänavust Giro d’Italiat, mis algas 8. mail ja vältab kuni 30. maini. Eesti mehi on stardis kaks – Tanel Kangert ja Rein Taaramäe. Kõige karmim saab olema velotuuri viimane nädal, mil sõidetakse tervelt neli mägist etappi. Head kuulamist!

Jaan Kirsipuu vihjab, kust võiks oodata “pauku” ja miks ta nüüd suudab mägesid ületada

38. Jaan Kirsipuu vihjab, kust võiks oodata “pauku” ja miks ta nüüd suudab mägesid ületada by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Podcast “Jalgrattapalavik” keskendub sel korral võistlusspordile eestlaste vaatevinklist. Saate külaliseks on Eesti maanteekoondise peatreener, endine tippsõitja, Jaan Kirsipuu.

Saate esimeses pooles käime ükshaaval läbi kõigi meie proffide ja ka parimate amatööride käesoleva hooaja tegemised. Räägime Tokyo olümpiamängudest, Tour of Estoniast ja sellest, kus võiks eestlased tänavusel aastal tõeliselt sähvatada.

Vaheplokina on saates taaskord Shimano auhinnamäng, kus esitasime uue küsimuse ja ootame vastuseid postkasti: jalgrattapalavik@delfi.ee. Eelmise saate küsimusele tuli 24 õiget vastust ning loosiõnn naeratas Andres Kalvikule. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.

Saate teises pooles arutleme Jaan Kirsipuuga jalgrattaspordi üldisematel teemadel. Fabio Jakobseni tagasitulek, naiste jalgrattasporti suunatakse aina suuremaid summasid, Mark Cavendish on võitjate leeris tagasi. Jõuame ka juttudeni, kus Kirsipuu meenutab finiširaginat, kus ta noore mehena pidi maid jagama Mathieu van der Poeli isaga ja kas tõesti võis Lance Armstrong kasutada Tour de France’i võitude ajal lisaks dopingule ka mehaanilist abi ehk rattaraami peidetud elektrimootorit.

Ja muidugi ka see lugu, miks Kirsipuu ületaks tänasel päeval Tour de France’i mägesid möödaminnes. Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Tour de France’i järelkajad koos Jaan Kirsipuu ja Risto Usinaga. Mille tunnistajad me olime?

23. Tour de France’i järelkajad koos Jaan Kirsipuu ja Risto Usinaga. Mille tunnistajad me olime? by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Koos saatejuhi Ivar Jurtšenkoga arutlevad kolmenädalase velotuuri sündmuste üle Bora-Hansgrohe tiimi taustajõuna äsjasel Tour’il osalenud Risto Usin ning endine tippsprinter, neljakordne Tour de France’i etapivõitja Jaan Kirsipuu. Praegune Eesti maanteekoondise peatreener.

Peatume lähemalt velotuuriga kaasnenud tervisekontrollidel, kuuleme Bora-Hansgrohe meeskonna telgitaguseid, võrdleme Peter Saganit ja Sam Bennet’it, kes veel mullu kuulusid samasse tiimi, ent tänavu heitlesid üksteise vastu Touri sprinterite rohelise särgi nimel.
Kui suur üllatus on 22-aastase sloveenlase Tadej Pogacari võit, on see ebaloomulik või ikkagi arusaadav, liigseid kahtlusi mitte äratav? Kui tõsisesse jamasse sattus Prantsusmaa tiim Arkea-Samsic, kelle kolumblastest sõitjaid, eesotsas Nairo Quintanaga, kahtlustatakse antidopingu reeglite rikkumises. Prantsuse politsei korraldas velotuuri viimasel nädalal tiimi hotellis läbiotsimise.

Räägime ka Markus Pajurist ja Martin Laasist.
Teeme eelvaate maanteesõidu maailmameistrivõistlustele, mis peetakse käesoleval nädalal Itaalias Imolas, kus eestlastest on stardis Tanel Kangert, Peeter Pruus, Gleb Karpenko ja Mae Lang. Head kuulamist!

Kas Tänak võidab ka Rally Estonia? Mis “musti jõude” ta sarjab?

“Mehed ei nuta”: Kas Tänak võidab ka Rally Estonia? Mis “musti jõude” ta sarjab?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 25. augustil:

– Mida näitas Ott Tänaku võiduga lõppenud Lõuna-Eesti ralli? Mis “musti jõude” Tänak rallijärgsetes intervjuudes sarjas?
– FC Flora ei pääsenud Meistrite liiga esimesest ringist edasi, Leedu Sudovale jäädi alla penaltiseerias. Mis jäi puudu?
– Müncheni Bayern alistas Meistrite liiga finaalis PSG. Teenitult?
– Miks loobusid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe Tour de France’ist? Kommentaar nende värskete klubivahetuste kohta.