Vaata, kas oled keskmine eestlane! Just need on eestlaste lemmikmargid ja ajamid

41. Vaata, kas oled keskmine eestlane! Just need on eestlaste lemmikmargid ja ajamid by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojenduse” podcastis räägime sel korral Kantari uuringust, kust paljastuvad eestlaste lemmikautomargid ja ka see, milliseid ajameid eelistatakse.

Räägime ka Venemaa autoturu viimastest viljadest, täpsemalt sportlikumast Lada Vesta Spordist ja SW-st. Müügiargumendid idanaabri juures on siiani naljakad, näiteks rõhutatakse reguleeritavat roolisammast või multifunktsionaalset rooli.

Võtame vaatluse alla ka Toyota Highlanderi, maasturi, mis lähitulevikus ka Eesti turule jõuab ning segmenteerub kuhugi RAV4 ja Land Cruiseri vahele. Seitse inimest mahutav sõiduk jõuab meie turule aga siiski pisut teistsugusena, kui seda näiteks USA-s müüakse.

Proovisõiduautoks oli Jeep Cherokee, sõidumasin, mis annab väga hästi edasi keskmise ameeriklase kogemust. Aga milleks seda autot tegelikult Eestis kasutada? Kas sobib see linna või maastikule? See on küsimust, mis vajab tegelikult vastust.

Nipinurgas räägib Veli põhjakaitsest, täpsemalt Raptorist, mis hiljuti tema Toyota MR-2 põhjale kantud sai. Millised on põhjakaitse variandid Eestis, kaua nende peale kandmine aega võtab ning mida ta veel selle kaalujale soovitab, kuula saatest!

Maailma aasta auto on valitud, aga meie võime sellest vaid und näha

35. Maailma aasta auto on valitud, aga meie võime sellest vaid und näha by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Vaatamata keerulisele olukorrale on nüüd kõige-kõigem automaailma tiitel välja antud ja maailma aasta auto on valitud. Selleks on Kia Telluride – võtame täpsemalt vaatluse alla, mis sõidumasinaga tegu on ning räägime ka teistest kategooriatest.

Lisaks räägime eriolukorra-aegsetest liiklusnumbritest, joobes juhtidest ja avariidest. Kas olukord on parem või halvem? Kõrvale vaatleme nädalavahetuse juhtumit, mis puudutas eriolukorras tegemata jäänud tehnoülevaatust. Kas politseinikud päriselt keeravad selliste asjade eest või on meil PPA inimeste suhtumine väga inimlik?

Praegusel ajal, kus taevast võib tulla isegi pussnuge, anname nõu, kuidas oma klaasipuhastajatega sina peal olla. Kas tuleks neid vahetada iga korralise hoolduse ajal või saaks läheneda ka mõistlikumalt? Ja kuidas üldse teada, millised puhastid autole sobivad?

Kuna proovisõiduautode hankimisega on praegu keerulised ajad, siis räägime selle asemel Toyota RAV4-st, millel hiljuti täitus kõigi põlvkondade peale 10 miljonit müüdud autot. See on eeskujulik number. Mõtiskleme, miks just RAV4 selliste numbriteni jõudnud on ja kuhu edasi.

Sisepõlemismootorid ei kao kuhugi

10. Sisepõlemismootorid ei kao kuhugi by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Puhkuste perioodi tõttu jäi üks saade taas üllatuslikult vahele, kuid nüüd oleme puhanud ning taas valmis autoteemadel arutlema.

Vaatleme Fordi bosside lubadust, et isejuhtivad autod elavad vaid nelja aasta vanuseks ning mõtleme, et ehk oleme juba tänaseks sinna jõudnud.

Peale selle arutame selle üle, kas sisepõlemismootoriga autod ikkagi surevad ning millised on need tegurid, mis seda takistavad ja soosivad. Samuti teeme juttu Eesti ettevõttest, mille üheks kaudseks eesmärgiks on just elektriautode pealetuleku toetamine.

Proovisõidumasinaks oli Toyota RAV4, Eesti üks kõige populaarsemaid linnamaastureid üldse. Vaatame, mis on see, mis selle auto nii maagiliselt heaks teeb, et rahvas ostma tormab.

Nipinurgas räägime sellest, millest tavaliselt keegi ei mõtle. Pakkimine on autos elutähtis ning üleliigne kola võib suurema vaevata surmavaks saada. Kola teadvustamine on aga samm oluliselt suurema turvalisuse poole.