Legendaarne Lada Niva tuleb taas, aga uues kuues!

64. Legendaarne Lada Niva tuleb taas, aga uues kuues! by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Aasta eelviimases “Istmesoojenduse” saates räägime uuest Lada Nivast, millel on olemas täielik maastikuvalmidus ning mis on juba hetkel tootmises. Venemaa autotootja esindajad lubavad, et lähiaastatel saame kuulda veel tervet hulka huvitavaid Niva-uudiseid.

Lisaks võtame vaatluse alla Apple’i auto, mille kohta teatati nüüd samuti, et 2024. aastaks saab see valmis. Kas telefonimaailmas revolutsiooni toonud tehnoloogiafirma on suuteline sama tegema ka isejuhtivate autodega? Kui mitte nemad, siis kes veel?

Rääkida saame ka ilusatest autodest. SEMA autonäituse tarvis ehitati valmis uus Targa tüüpi Toyota Supra, mis on innustatud neljandast põlvkonnast ning saanud ka selle iseloomuliku tagatiiva. Kahjuks on tegemist ühekordse projektiautoga, vaatamata sellele, et kaasa lõid ka Toyota ametlikud arendusosakonnad.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal kauaoodatud Toyota GR Yaris. Kas auto, millelt oodatakse midagi sisuliselt võimatut saab ootustele vastamisega hakkama? Kas tegemist on tõepoolest soodsa ja lustaka autoga, mille järele autofanaatikutel soovi võiks olla?

Nipinurgas räägib Veli sõidutehnikast, täpsemalt vahegaasi andmisest ning sellest, kuidas pöördeid sobitada. Ühtlasi puudutame erinevaid sõidumeetodeid lähemalt ning anname nõu, kuidas nende juurutamisega algust teha.

Suur rehvisõda! Kumb siis ikkagi peale jääb, kas lamell või naast?

17. Suur rehvisõda! Kumb siis ikkagi peale jääb, kas lamell või naast? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Autosaate “Istmesoojendus” 17. osa räägib sel korral Citybee sõidujagamismasinatest. Kas need on tõotatud sõidukid, mis meie liikluse korda teevad?

Või on need hoopis linnamaasturid? Vaevalt küll, kuna värske uuring näitab, et linnamaasturid on suuresti hoopis kliimamuutustes süüdi või vähemalt ei aita nende leevendamisele kuidagi kaasa. Uurime, miks.

Samal ajal arutavad saatejuhid selle üle, kuidas võivad ravimid juhtimist mõjutada. Sel nädalal käis Fortest läbi uudis, kus antibiootikumid panid mehe keha alkoholi tootma. Kas selline, ravimitest tingitud joobes peaga juhtimine on haruldus või mitte?

Proovisõiduauto oli nii kõrvaltvaatajatele kui ka juhtidele meelepärane Toyota Supra, mille ilu võib igaüks ise tunnistada “Istmesoojenduse” Facebooki lehel.

Nipinurgas räägime aga rehvidest. Kumb rehv siis ikkagi õigem on, kas lamell või naast? Suur rehvisõda läheb lahti kuulajate seas kindlasti lahti, kuid saatejuhid olid asja suhtes ühel meelel.