Ükssarvikut taltsutades ehk värbamine kiiresti kasvavas idufirmas

Ükssarvikut taltsutades ehk värbamine kiiresti kasvavas idufirmas by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Milline on värbaja argipäev maailmakuulsas fintech idufirmas? Kuidas seada endale ja oma tiimile eesmärke nii, et need tulemusi tooks? Mis loob hea kandidaadikogemuse ning kuidas seda hinnata, kui ettevõttel on palju erinevaid värbamisprotsesse? TalentHub’i neljanda podcasti külaliseks on TransferWise’i värbamisjuht Jana Smidt.

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #7

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #7 by PARE | Pare Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Seitsmenda saate teemaks on väärtuspõhine kultuur ning kuidas see on abiks tööandja brändi ehitamisel. Saate külaliseks oli Kairi Pauskar, kes on aidanud üles ehitada Transferwise kultuuri skaleerides selle 50lt inimeselt 1000ndeni. Saatekülalisega vestlevad Taavi Libe ja Tiina Hiller, PARE kommunikatsiooni töörühmast.

Räägime sellest, kuidas luua väärtuspõhist organisatsioonikultuuri ning mis roll on selles personalijuhil, juhtidel ja inimestel endal. Ning mis erinevus on kultuuri loomisel ja arendamisel 50 ja 1000 inimesega organisatsioonis. Räägime ka tööandja brändingust ning sellest, kuidas ka suured ja tuntud ettevõtted nagu Transferwise peavad tööandja brändingusse järjepidevalt panustama. Ning proovime murda müüti, et tööandja bränding on miskit, millega ainult atraktiivsete tööandjate topi kuuluvad ettevõtted tegelema peaksid. Julgustades kõiki, kel on soov oma sõnum ja lugu tööandjana nii praegustele kui ka tulevastele töötajatele paremini kohale viia, sellega julgelt peale hakata.

Kairi Pauskar on töötanud personalijuhina Nortalis ja Transferwises, keskendudes oma töös palju just väärtuspõhise kultuuri loomisele ning samuti tööandja brändingule. Kairi jõudis personalivaldkonda läbi Webmedia, olles ise õppinud hoopis IT ning alustanud oma karjääri projektijuhina tarkvaraarenduses. Transferwises aitas Kairi nelja ja poole aasta jooksul ehitada ja skaleerida organisatsioonikultuuri 50lt inimeselt 1000le. Võttes seejärel aasta vabaks, et nautida perega elu päikeserannikul Hispaanias. Käesolevast suvest sukeldus Kairi taaskord startup maailma, et aidata nullist üles ehitada tiimi ja organisatsiooni Datamineri nimelises ettevõttes, mis võitleb rahapesuga. Luues uut vägevat rahapesu tõkestamise tarkvara pankadele ja fintech ettevõtetele.

Head kuulamist!
Saatejuht: Taavi Libe, Tiina Hiller
Saate produtsent: Tiina Hiller
Tehniline tugi: Tanel Triisa
Ootame Sinu tagasisidet saate kohta info@pare.ee

Marko Oologa investeerimisest, ettevõtlusest ja jooksmisest

Marko Oologa investeerimisest, ettevõtlusest ja jooksmisest

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänane külaline on Marko Oolo, kes tegeleb lisaks investeeringute juhtimisele Superangel riskikapitalifondis ka finantsalase haridusega Investeerimisklubis. Lõpetamata ehitusmajanduse ja -juhtimise kõrghariduse ja Superangel positsiooni vahel on ta jõudnud töötada mitme eesti ettevõtte, fondi ja ka Transferwise heaks.Selles podcastis räägime Markoga järgnevatel teemadel:
* Kuidas suhtuda hirmutavatesse eesmärkidesse?
* Milliseid vastutusi toob kaasa ettevõtlus?
* Milliste kriteeriumite järgi hinnatakse iduettevõtteid?
* Milline ettevalmistus peaks olema ettevõtte alustajal?
* Kas panustada oma tugevustesse või leevendada nõrkusi?
* Mida tähendab see, et elame sotsiaalmeedia kujundatud maailmas?

Saade on salvestatud 11. detsembril 2018 Tallinnas.

Lingid:
Eric Barkeri raamat “Barking up the wrong tree”: https://books.google.ee/books?id=EDzjDAAAQBAJ
Steven Bartlett’i podcast “The Diary of a CEO”: https://soundcloud.com/user-561237531
Hans Roslingu raamat “Factfulness”: https://books.google.ee/books?id=j-4yDwAAQBAJ

Is Estonia becoming an international Startup Hub?

Startup in Estonia: #S1 E3 Is Estonia becoming an international Startup Hub?

Kuula:

Kirjeldus:
Startup in Estonia is a podcast about launching new businesses and the ecosystem needed to nurture great ideas. We talk to the founders both new and established startups and the benefits they gain setting up their businesses in Estonia through the startup visa programme.

In the second episode Sten Tamkivi, CPO of Topia, founder of Teleport & longtime General Manager at Skype and Martin Sokk, long-time Head of Product at TransferWise and startup HR specialist discuss the evolvement of the Estonian startups throughout the years and set a (bright) look to the future. The podcast is hosted by Joao Rei.