trauma

Kas libedal tänaval kukkudes saadud traumat on võimalik kodus tohterdada?

Kas libedal tänaval kukkudes saadud traumat on võimalik kodus tohterdada? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1005308080-tervist-kas-libedal-tanaval-kukkudes-saadud-traumat-on-voimalik-kodus-tohterdada.mp3 Kirjeldus: Eelolevaks nädalavahetuseks ennustatakse hullu libedust. Erakorralise meditsiini osakonnad aga ägavad väga suure ülekoormuse all. Mida siis teha, kui libedal tänaval kukkuma juhtute? Kas tormata EMO-sse järjekorda pikendama või püüda esmalt ise hakkama saada? Ja kuidas ennast trauma korral kodus ise aidata?

Read More

Mida teha, kui suusarajal kukkudes haiget saad?

Mida teha, kui suusarajal kukkudes haiget saad? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/970461742-tervist-mida-teha-kui-suusarajal-kukkudes-haiget-saad.mp3 Kirjeldus: Koduseks esmaabiks on kõikide traumade korral parimad rahu ja külm ning jäseme hoidmine kehapinnast kõrgemal. Seda selleks, et vältida vigastuse hullemaks muutumist. Samas, vigastatud kohta pole sageli mõistlik täiesti liikumatult seisma jätta.

Read More

Seljavalust aitab võitu saada lihtne asi, peab vaid piisavalt järjekindel olema

Seljavalust aitab võitu saada lihtne asi, peab vaid piisavalt järjekindel olema Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/625714770-tervist-alaseljavalust-aitab-voitu-saada-lihtne-asi-peab-vaid-piisavalt-jarjekindel-olema.mp3 Kirjeldus: Alaseljavalud on inimese tugi-liikumisaparaadi üks sagedasemaid probleeme. Seda, mis seljas valu tekkides täpselt juhtub ja valu põhjustab, ei olegi nii lihtne üheselt öelda. Võimlemisest on füsioterapeutide hinnangul aga abi peaaegu alati, kui just traumaga tegemist pole.

Read More

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada?

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/553906458-tervist-talvised-traumad-millal-otsida-arstabi-ja-millal-ning-kuidas-end-ise-tohterdada.mp3 Kirjeldus: Mida teha, kui jalad ootamatul alt kaovad ja mõni kehaosa hooga maha prantsatades hullult haiget saab? Kuidas hinnata, kas tuleb kutsuda kiirabi või kannatab omal käel EMOsse minna või pole arstiabi üldse vaja? Mil moel ennast trauma korral kodus ise…

Read More