Marilyn Jurman. Me oleme tulnud siia selleks, et oma eluülesannet täita.

#43 Ausad Naised – “Marilyn Jurman. Me oleme tulnud siia selleks, et oma eluülesannet täita.” by Ausad Naised

Kuula:

Kirjeldus:
🌼 “Proovi, mis tunne on, kui Sa mõnda aega ei otsi vastuseid, vaid oled rahul sellega, et Sul on lihtsalt küsimused ning luba vastustel ise Sinuni jõuda.”
Sellise imelise mõtte lausus meie tänase saate külaline uskumatu naine MARILYN JURMAN! 😍

✨ Marilyn Jurman jooga ja mõtteviisi koolitaja ning särav noor naine, kes on elus läbi käinud kireva ning värvika teekonna.
✨ Marilyn usub, et elu koosneb suhetest, mida inimene on elu jooksul kogenud. Ainult läbi nende suhete, mida on ta ise kogenud, oskab ta täna toetada inimesi, kes on sarnasel teekonnal.
✨ Marilyn õpetab koolitusel erinevaid jooga ja elu juhtimise vahendeid. Üheks on suhetes selguse ja suurema tähenduse leidmine. Ta on ise tänu sellele tehnikale saanud selgust ja julguse vahetada elukutset näitlemisest koolitajaks, lasta lahti nii mõneski halvast sõltuvusest ja kirjutanud oma esimese noorteromaani “Mul hakkasid päevad” #eionei

☀️ Saade kestab kokku pea 2h, kuid ilma kahtluseta oleks teemasid jätkunud veel nii mõnekski ööpäevaks. Marilyn on imeline naine, kellel on tohutult väärtust ning elukogemust jagada! Nii mõnigi aeg peale saadet, käisid veel judinad üle selja.

💛 Saates saime räägitud spirituaalsusest, psühholoogiast, joogast, vaimsest tervisest, suhetest, mõtteviisist, sõltuvustest, traumadest, enesehinnangust, lapsepõlvest ja nii edasi….

Jälgi Marilyni tegemisi:
✨Noorteroomaan “Mul hakkasid päevad #eionei” https://bit.ly/3gd2fNr
✨ Tasuta jooga: https://www.marilynjurman.com/opt-in
✨ Samuti on Marilyn leitav TikTokis, Instagrammis, Facebookis, Twitteris ning Youtubes.

Soovime Teile avatud südamega kuulamist! 🎉🎧

Kuidas vältida talviseid traumasid?

Tervisepooltund episood 48: Kuidas vältida talviseid traumasid? by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
Meie kõigi rõõmuks saab tänavu taas ilusat talveilma nautida. Paraku on muutlik talveilm ka paljude talviste traumade põhjustajaks. Eesotsas peaksid ettevaatlikud olema eakamad inimesed, kel on kõrgendatud oht kukkumise korral tõsine vigastus saada. Tänases ’’Tervisepooltunnis’’ annab ortopeed dr Nele Juntson praktilisi soovitusi, milliseid ettevaatusabinõusid peaksime rakendama, et talv traumavabalt mööda saata. Lisaks saame teada, milliste ohumärkide korral vajab vigastus arstiabi ja kuidas väiksemaid traumasid koduste vahenditega leevendada.

Vaata lisaks: www.traumakeskus.ee

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Hüpnotisöör Ants. Kuidas on töötada palgamõrvariga?

EESTI ESO 6 | Hüpnotisöör Ants. Kuidas on töötada palgamõrvariga? by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Teatavasti hüpnotiseeriti noort Mike Tysonit, kelle sisendati, et ta peab oma vastased hävitama. Tulemused olid fenomenaalsed – 80ndate lõpus-90ndate alguses polnud talle poksiringis vastast.

Ka Ants on palju töötanud sportlastega. Tema sõnul on hüpnoosi abil tõepoolest võimalik sportlaste tulemusi tõsta. Lisaks saab saatest teada hüpnoosi teistestki võimalustest. Kindlasti on paljud kas või teleekraanil näinud, kuidas hüpnoosi viidud inimesed lambana määgima või kanana nokkima hakkavad. „See on šõuhüpnoos, mida tuleb teraapilisest hüpnoosist rangelt eraldada,” selgitab Hüpnotisöör Ants.

Antsul tuleb töös ette ka kurioossemaid juhtumisi. Nimelt juhtus ühe kliendiga nii, et tema seksuaalne orientatsioon muutus – geimehest sai hetero. Esialgu oli klient Antsu peale hirmus vihane – ta läks ju oma partnerist lahku –, ent kui pool aastat hiljem naise leidis, tänas ta hüpnotisööri kogu südamest.

Saates tuli jutuks ka, miks mõned inimesed hüpnoosile ei allu või kui kiirelt kogu protsess aset leiab. Lisaks selgitas Ants, kuidas ta massihüpnoosi läbi viib.

Loomulikult on hüpnoosiga võimalik ravida ka foobiaid – näiteks arahnefoobiat ehk ämblikukartust – ja isegi sõltuvusi, ent mida aeg edasi, seda rohkem Ants sellest hoidub.

„Probleemi puhul tuleb vaadata ikkagi juurpõhjust ning selle avastamiseks kasutan peale hüpnoosi muid võtteid.”

Ta viib läbi teraapiasessioone, mida nimetab perekonnapsühhoteraapiaks. Samuti võiks neid nimetada läbielamisteraapiaks. Enne saadet tegi Ants teraapiasessiooni ka saatejuhile, kes elas läbi oma lapsepõlvetraumasid, rääkis enda väikse mina ja surnud sugulastega ning ütles kõva häälega välja asju, millele igapäevaselt võib-olla ei mõtlegi.

Ants jõudis hüpnoosi juurde tegelikult läbi enda vajaduse. Varasemalt eduka müügimehena töötanud mees on aga nüüdseks keskendunud täielikult terapeudiametile ning järjekorrad tema vastuvõtule on veninud kuudepikkuseks. Ta on läbi viinud üle 3000 sessiooni ja seetõttu tunneb eestlase hingeelu rohkem kui keskmine inimene. Eestlase põhiprobleem pole midagi üllatavad – ikka suhted, suhted, suhted.

Ants selgitab, kuidas inimesed suhetesse oma vanemate traumasid kaasa võtavad. Ja mitte ainult vanemate – ka eelnevate põlvkondade.

Kuidas näiteks vanavanemate küüditamiskogemused meid tänapäeval mõjutavad? Või miks saab Ants tapmisähvardusi? Või kuidas on töötada koos palgamõrvariga?

Täpsemalt kuula juba saatest!

Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee

Pärast tööaega, pühade ajal ja nädalavahetustel aitavad tervisemurede korral kiirkliinikud

Pärast tööaega, pühade ajal ja nädalavahetustel aitavad tervisemurede korral kiirkliinikud

Kuula:

Kirjeldus:
Kergemate traumade ja vigastuste, terviserikete või -murede korral hakkavad eestimaalased peatselt kõige kiiremini abi saama kiirkliinikutest. Mis need on, kus asuvad ning millist abi seal osutatakse?

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada?

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada?

Kuula:

Kirjeldus:
Mida teha, kui jalad ootamatul alt kaovad ja mõni kehaosa hooga maha prantsatades hullult haiget saab? Kuidas hinnata, kas tuleb kutsuda kiirabi või kannatab omal käel EMOsse minna või pole arstiabi üldse vaja? Mil moel ennast trauma korral kodus ise aidata?