Noorus, sõbrad, perekond ja vaimne tervis. Saatejuht Mirko Rajas, külaline Hedvig Madisson.

#15 Noorus, sõbrad, perekond ja vaimne tervis. Saatejuht Mirko Rajas, külaline Hedvig Madisson.

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord arutlevad Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas ja kogemusnõustaja, tugiisik ning Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise üks eestvedajatest Hedvig Madisson noorte inimeste vaimse tervise ja suhete teemal. See osa sobib väga hästi kuulamiseks nii noortele endile kui lapsevanematele, kes tahaksid paremini mõista, kuidas oma last toetada, kui ta ei ole enam lapseeas, aga võib-olla ei ole ka veel päris täiskasvanu.

#pearaadio #peaasi #vaimnetervis #hedvigmadisson #meeleolu #mirkorajas #noored #peaasi #pearaadio #perekond #sõprus #uni #vaimnetervis #ärevus

Ühe naeratava depressiooni lugu: “Emme, ma enam ei jõua!”

Mõttekoht, osa 45: Ühe naeratava depressiooni lugu: “Emme, ma enam ei jõua!” by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Emme, ma enam ei jõua!“ meenutab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja ja tugiisik Rita Kaup-Kaljuve, kuidas ühel öösel helistas talle tema tütar – rõõmsameelne ning elus kenasti toimetulev piiga.

Sel öösel sai aga selgeks, et tütre naeratava oleku taga olid pikad kannatused ning ka enesetapumõtted. Rita aimas kiirelt, millega tegu, sest ka tal endal oli varasemalt diagnoositud depressioon, mille olemasolu ei osanud tema rõõmsameelse oleku tagant keegi uskuda. „Ma ei saanud ise aru, et midagi oleks pahasti. Mulle oli sisendatud, et vahel ongi elus raske ning nii ma ootasin kannatlikult naeratades, et raskused mööduvad,“ räägib ta. See pikk ootamine viis aga sügava depressioonini.

Iseenda ja oma tütre kogemuse põhjal rõhutabki Rita, et naeratus ei pruugi alati tähendada rõõmu. See võib olla väga osav kate depressioonivormile, mida tuntakse terminiga naeratav depressioon.

Millega täpsemalt on naeratava depressiooni puhul tegu, keda see enim ohustab, kuidas seda märgata, milline on ravi ning kuidas seda rasket tõbe veidigi ennetada, saabki teada tänasest taskuhäälingu saatest.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Sisuturundussaade: kelle hoolde usaldada oma eakad lähedased?

27.07.20 Sisuturundussaade: kelle hoolde usaldada oma eakad lähedased?

Kuula:

Kirjeldus:
Eakate eest hoolitsemine ei ole kerge. Keerukust lisab veel tõsiasi, et hooldekodude hinnad tõusevad ning kohti napib.

Eesti ettevõtte Estkeer on võtnud oma südameasjaks muuta see protsess lähedaste jaoks kergemaks, pakkudes personaalset hooldusteenust, et hoolealune saaks olla oma kodus nii kaua kui vähegi võimalik.

Hooldusteenusest ning selle erinevatest võimalustest räägib saates Estkeer OÜ tegevjuht Sander Sassi. Saadet juhib Keit Ausner.

Kes on doula?

#6 Alasti & Ausalt – Kes on doula? by Alasti & Ausalt

Kuula:

Kirjeldus:
Järjekorras #6 osas räägin, mis on minu elukutse-kirg-amet ehk kes on doula, pere- ja sünnitoetaja?

Ma räägin selles osas ennekõike sellest, kuidas mina doulana tööd teen. Ma ei saa rääkida kõikide doulade eest, kuigi siit joonistub ka üleüldine pilt välja sünnitoetajate tööst ning sellest, mida peredele pakkuda saame. Kuid sellegi poolest oleme me kõik väga erinevad, pakume erinevaid kvaliteete ning töötame täiesti omal erilisel viisil. Olen kindel, et igale perele leidub just nende ideaalne doula.

Selles osas tuleb teemaks:
✨Mis on doula roll?
✨Mis on doula ja ämmaemanda erinevus?
✨Mis minu meelest sünnitust mõjutab?
✨Millist toetust saab doula pakkuda enne rasedust, beebiootusel, sünnitusel ja lapsevanemaks olles?
✨Mida doula ei tee?
✨Kas isa, ämmaemand ja doula konkureerivad?
Ja veel teisigi teemasid.

Ämmaemand, kelle raamatuid mainisin on Ina May Gaskin. “Loomuliku sünnituse teejuht” ja “Imetamise teejuht” on tema kirjutatud ja eesti keelde tõlgitud fantastilised raamatud.

Eestis tegutsevate doulade kohta saad lugeda siit www.doula.ee
Minu kodulehekülg on www.imelineootus.ee

Fotograaf Hanna Bender.

Kas emadus peabki nii raske olema?

#3 Alasti & Ausalt – Kas emadus peabki nii raske olema? by Alasti & Ausalt

Kuula:

Kirjeldus:
Keegi pole kunagi öelnud, et lapsevanemaks olemine kerge on. Aga et see nii keeruliseks osutub, no seda poleks ka osanud oodata!

Selles osas puudutan enda kõige õrnemat poolt – emadust. Jagan, milline on see kogemus minu jaoks olnud. Võin kohe ära öelda, et kohe üldse mitte kerge! Ning jagan ka ühte enda väga isiklikku ja täiesti elumuutvat kogemust, mille kaudu sain aru, miks emaks olemine minu jaoks vahel nii tohutult raske on ja mida saaksin teha, et enda ja oma lapse tunnetega paremini toime tulla.

Kui soovid minuga seanssi teha, siis kirjuta julgelt imelineootus@gmail.com.