Hea Nägemise Kool: prillid e-poest – petukaup või kiire lahendus?

21.05.2021 Hea Nägemise Kool: prillid e-poest – petukaup või kiire lahendus?

Kuula:

Kirjeldus:
Ka läätsi ning isegi prille on võimalik tellida e-poodidest, kui tead oma prilliretsepti andmeid. Samas võid halva õnne korral saada mõnest e-poest valmisprillid, mille kandmise tagajärjel hakkavad silmad kõõrdi vaatama või päikeseprillid, millel UV-kaitse sootuks puudub.
Millised on e-poodidest prillide tellimisel riskid, mida tähendavad keerulised ladinakeelsed lühendid prilliretseptil ja milliseid neist peaks iga inimene ka ise teadma, selgitavad saates Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk ja optometrist Laura Tõnov. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Äripäeva Raamatuklubi: kaloripettus ja kaalutõusu tegelikud põhjused

19.05.2021 Äripäeva Raamatuklubi: kaloripettus ja kaalutõusu tegelikud põhjused

Kuula:

Kirjeldus:
Dr Jason Fung väidab oma raamatus „Rasvumise põhjused“, et pelk kalorite lugemine ei aita soovitud kehakaalu jõuda ning et oluline on jõuda ülekaalu tegelike põhjusteni, mitte kiiret tulemust lubavate moedieetidega kaasa minna. Saates aitab toitumisterapeut Külli Holsting selgitada, millised on kaalutõusu juurpõhjused, miks naabril edukalt toiminud dieet minul ei toimi, mida teevad tervisele liiga karmid dieedid ning milliste toiduainete tarbimise või vältimise ning meetoditega võiks jõuda tervisliku kehakaalu ja eluviisini. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti on HIVi ehk inimese immuunpuudulikkuse viiruse leviku osas Euroopa lõikes üsna tipus ning juba ammu ei saa seda viirust pidada vaid seksuaalvähemuste ja teatud riskirühmade haiguseks. Miks HIV nii laialt meil levib? Milline peaks olema uude suhtesse astudes nii ennast kui partnerit austav ja hoidev seksuaaletikett? Millal, miks ja kus HIV-test teha? Nendele küsimustele vastavad saates Eesti Seksuaaltervise Liidu juht Jonas Grauberg ning internetinõustaja ja psühholoog Diana Leht. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Ole terve: miks on HP-viirus nii salakaval?

Ole terve: miks on HP-viirus nii salakaval?

Kuula:

Kirjeldus:
Saates selgitab PERHi naistehaiguste keskuse vanemarst-günekoloog Aleksandra Šavrova, mida kujutab endast HPV ehk inimese papilloomiviirus, kas sellest võib ka ise terveneda, milliseid haigusi viirus võib tekitada ning kuidas seda ennetada. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee juht Tuuli Seinberg.

Ole terve: viirus, mis võib end aastakümneid varjata

Ole terve: viirus, mis võib end aastakümneid varjata

Kuula:

Kirjeldus:
C-hepatiit on maksapõletik, mida tekitab C-hepatiidi viirus. Nakatunud inimesel ei pruugi aastaid haigusnähte esineda, mis tähendab, et nakkus kulgeb asümptomaatilises või kerges vormis. Samal ajal jätkub aga viiruse paljunemine maksarakkudes ja maksakahjustuse süvenemine.

Ja kuigi haigus on tänapäeval ravitav, võib selle krooniliseks muutumisel või ravimata jätmisel tekkida maksatsirroos, maksatalitluse puudulikkus ja maksavähk.

Keda see haigus ohustab ja kuidas oma tervist kontrollida, selgitab saates Medicumi ja Kuressaare haigla gastroenteroloog Triin Remmel. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Hea Nägemise Kool: kas su päikeseprillid kaitsevad ikka silmi?

23.04 Hea Nägemise Kool: kas su päikeseprillid kaitsevad ikka silmi?

Kuula:

Kirjeldus:
Hea nägemise kooli seekordses saates räägivad Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk ja optometrist Laura Tõnov ning Essilori tootespetsialist Margo Tinno sellest, millist kahju päike silmale teeb ja mida peaks tegelikult päikeseprillide valikul teadma ja jälgima. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Äripäeva Raamatuklubi: kas suhkur tapab ja väetoit päästab?

21.04 Äripäeva Raamatuklubi: kas suhkur tapab ja väetoit päästab?

Kuula:

Kirjeldus:
Kas teate, kui mitu teelusikatäit suhkrut võib olla väikeses purgis karastusjoogis? Kas termin „galaktoos“ seostub pigem galaktika kui suhkruga? Kas šokolaad on siis kasulik või ikkagi kahjulik? Ja kas väetoit ja toidulisandid lunastavad meie toitumispatud? Et aina muutuvas terviseteabes orienteeruda, päästa oma elu ning säästa tühjadelt müügilubadustelt, tulevad appi kaks raamatut ja kaks tippmeedikut: „Suhkrukindel“ ja „See raamat võib päästa Teie elu“ ning dr Ülle Einberg ja dr Diana Ingerainen. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Hea nägemise kool: Millal valida isetumenevad prilliklaasid?

26.02.2021 Hea nägemise kool: Millal valida isetumenevad prilliklaasid?

Kuula:

Kirjeldus:
Päikeseprillid kaitsevad küll väljas intensiivse päikesevalguse eest, kuid on siseruumides liiga tumedad ja langetavad nägemisteravust. Fotokroomsed läätsed muudavad oma tumedust vastavalt valgustingimustele ja on mugav valik igapäevases elus. Samuti kaitsevad need nii UVA ja UVB päikesekiirguse eest.

Kellele ja millistes olukordades need sobivad, selgitavad saates Pere Optika juhatuse esimees Jaan Põrk, optometrist Laura Tõnov ning Essilori prilliklaaside tootespetsialist Margo Tinno. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Äripäeva Raamatuklubi: kuidas tagada lapse edu ja täita ka enda tassi?

24.02.2021 Äripäeva Raamatuklubi: kuidas tagada lapse edu ja täita ka enda tassi?

Kuula:

Kirjeldus:
Sarja avasaates tutvustavad unearst Heisl Vaher ja ATH ja autismivaldkonna arendaja ning terapeut Ivica Mägi kaht laste heale toimetulekule ning teatud mõttes ka edule suunatud raamatut: Sofia Axelrodi „Kuidas magavad beebid“ ning dr Sharon Saline’i „Mida teie ATHga laps soovib, et teaksite“.
Saame teada, miks uni on tähtis, kuidas beebile head uneharjumused tekitada ning kuidas teha tõhusalt ja ka ennastsäästvalt koostööd ATHga lapsega. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Eetris On Tervisekassa: Mida toob eriarstiabi uus riigihange?

Eetris On Tervisekassa: Mida toob eriarstiabi uus riigihange?

Kuula:

Kirjeldus:
Haigekassa kuulutas 2020. aasta augusti lõpus välja eriarstiabi riigihanke, kus 98 eratervishoiuasutust esitasid 20 erialale kokku 205 pakkumust. Lepingupartnerid selguvad hiljemalt märtsi lõpuks ja uute lepingute alusel alustavad raviasutused tööd järgmise aasta 1. oktoobril. Sel korral sõlmib haigekassa erakliinikutega lepingud viieks aastaks ning sõlmitavate lepingute rahaline on maht viie aasta peale kokku pea 300 miljonit eurot. Millised on suurimad erinevused võrreldes 2018. aastal läbi viidud hankega nii meditsiinivaldkonna ettevõtete kui patsientide jaoks, selgitavad Haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ja õigusosakonna juhataja Ergo Pallo. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.
Intervjuu on salvestatud turvaliselt kaugteel.