Ukraina

Loomaarst taskus | Episood 28: Segaduse vältimiseks: kuidas aidata Ukrainast lemmikuid?

https://feeds.soundcloud.com/stream/1246563295-loomaarsttaskus-loomaarst-taskus-ukraina-loomad.mp3 Suur hulk Euroopa riike (Eesti sealhulgas) reageeris väga operatiivselt sõjale Ukrainas ning muutis lihtsamaks lemmikloomadega riiki sisenemise tingimused. Nüüd lubatakse maale ka neid loomi, kel ühtegi dokumenti kaasas pole.

Read More

Majandusaruanne | Milline võiks olla Hiina roll Venemaa aitamisel? Kuidas läheb Venemaa majandusel?

https://feeds.soundcloud.com/stream/1240064527-majandusaruanne-milline-voiks-olla-hiina-roll-venemaa-aitamisel-kuidas-laheb-venemaa-majandusel.mp3 Seekordses osas räägime taas sõja mõjust majandusele ning fookuses on Hiina roll ning Venemaa majandus nii eraisikute kui riigiaparaadi vaates. Külalisteks Eesti Panga peaökonomist ja Presidendi majandusnõunik Kaspar Oja ning Luminor panga peaökonomist Lenno Uusküla.

Read More

Äripäeva raadio | Soraineni sagedus. Välisminister: sulgeme ELi sadamad Vene lipu all sõitvatele laevadele

https://feeds.soundcloud.com/stream/1238527741-aripaeva-raadio-250322-soraineni-sagedus-valisminister-sulgeme-eli-sadamad-vene-lipu-all-soitvatele-laevadele.mp3 Saates räägitakse sanktsioonide kehtestamise protsessist, sellest, millised sanktsioonid on olnud kõige mõjukamad, millised sanktsioonid on lähiajal tulemas ning milliseid praktilisi küsimusi need ettevõtjatele põhjustavad. „Praegu oleme etapis, kus liikmesriigid teevad uute sanktsioonide kohta ettepanekuid ja otsitakse konsensust nende kehtestamiseks,“ ütles välisminister saates. Surve avaldamiseks Venemaale agressiooni lõpetamiseks on täiendava sanktsioonina Balti riigid koos Poolaga…

Read More

Majandusaruanne | Kuidas on sõda mõjutanud Eesti ja Venemaa majandust

https://feeds.soundcloud.com/stream/1236003367-majandusaruanne-majandusaruanne-kuidas-on-soda-mojutanud-eesti-ja-venemaa-majandust.mp3 Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina ja LHV majandusanalüütik Kristo Aab arutlevad, kes on sõja tõttu suurimad kaotajad Eestis ning milline on Vene majanduse väljavaade. Viimase puhul midagi head rääkida ei ole. Saatejuht Tanel Saarmann.

Read More

Äripäeva raadio | Fookuses Euroopa majandus. Jaak Madison: Euroopa Liidus on näha väsimuse märke

https://feeds.soundcloud.com/stream/1232017174-aripaeva-raadio-110322-fookuses-euroopa-majandus-jaak-madison-euroopa-liidus-on-naha-vasimuse-marke.mp3 Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison ütles, et Euroopa Liidu ühtsus oli pärast Vene vägede sissetungi Ukrainasse tugev, kuid umbes nädalaks. See oli isegi üllatav, et otsuseid hästi kiiresti vastu võeti, kus kõik riigid olid ühel positsioonil, rääkis ta saates “Fookuses: Euroopa majandus”. Nüüdseks on tema sõnul näha paraku väsimuse märke ning hakatakse tundma, et…

Read More

Äripäeva raadio | Äritehnoloogia saade. Mida õppida küberrünnakutest Vene-Ukraina sõjas?

https://feeds.soundcloud.com/stream/1231962622-aripaeva-raadio-140322-aritehnoloogia-saade-mida-oppida-kuberrunnakutest-vene-ukraina-sojas.mp3 Vladimir Putini algatatud sõda Ukrainas on kaasa toonud hulga küberründeid, reeglina Venemaa vastu. Mida ja kuidas seal häkitakse, kuivõrd see meid puudutab, mida on Eesti ettevõtetel käimasolevast kübersõjast õppida ning mida teha enda kaitsmiseks, arutlevad riigi infosüsteemi ameti infoturbeintsidentide käsitlemise osakonna ehk CERT-EE juht Tõnu Tammer (vasakul) ja Elisa Eesti tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige…

Read More

Uued Uudised taskuhääling | “Vana Toomas”: Kas Tallinn saab Ukraina sõjapõgenike aitamisega hakkama?

https://www.buzzsprout.com/705102/10235896-vana-toomas-kas-tallinn-saab-ukraina-sojapogenike-aitamisega-hakkama.mp3 Tallinna volikogu liikmed Mart Kallas, Urmas Espenberg ja Ivan Makarov uurivad kustpoolt Tallinnas tuuled puhuvad. Sedapuhku räägitakse Tallinna suutlikkusest võtta vastu Ukraina sõjapõgenikke ning antakse lühiülevaade volikugu 10. märtsi mammutistungist, kus juhtus nii mõndagi põnevat.

Read More

Rohepöörane | Ukraina sõja mõju: kas põlevkivi- ja kivisöejaamad pannakse nüüd täisvõimsusel tööle?

https://feeds.soundcloud.com/stream/1230898063-rohepoorane-ukraina-soja-moju-kas-polevkivi-ja-kivisoejaamad-pannakse-nuud-taisvoimsusel-toole.mp3 Millised on Vene-Ukraina sõja kõige kohutavamad tagajärjed keskkonna ja rohepöörde jaoks?

Read More

Vilja Kiisler küsib | Mihhail Kõlvart: kurjategijate väljaselgitamisega ma kaasa ei lähe

https://feeds.soundcloud.com/stream/1230452248-viljakysib-mihhail-kolvart-kurjategijate-valjaselgitamisega-ma-kaasa-ei-lahe.mp3 Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga tuli juttu Keskerakonna sõnumitest Ukraina sõjas ning samuti Vene õigeusu kiriku omadest. Viimane tekitas terava sõnavahetuse.

Read More

LHV | Maaklerite tund: sõda ja selle mõjutused

https://feeds.soundcloud.com/stream/1229046394-lhvpodcast-maaklerite-tund-8032022-soda-ja-selle-mojutused.mp3 Nelja nädalaga võib maailm palju muutuda. Sõda Ukrainas on saanud kahjuks reaalsuseks ja mõistagi toonud kaasa ka palju mõjutusi turgudele. Esmalt vaatavad LHV vanemmaakler Nelli Janson ja Change’i diiler Marten Raudsepp üle Balti turu, räägivad mõne sõnaga ka LHV soovist aktsiaid tükeldada ning seejärel teevad ülevaate USA börsil toimuvast. Kas intressimäärade tõstmine on jätkuvalt…

Read More