Prantslased said valmis vast kõige huvitavama automaksuga üldse

59. Prantslased said valmis vast kõige huvitavama automaksuga üldse by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojendus” vaatleb sel korral automaailma tõsiselt raputavaid ja potentsiaalselt muutvaid teemasid.

Esimese asjana vaatame kahe autotootja FCA ja PSA liitumist. Mis peidab end nende täheühendite taga ja mida see reaalselt tarbijatele tuua võiks? Arutame selle üle saates.

Lisaks vaatleme Ühendkuningriigi kava lubada isejuhtivad autod päriselt oma teedele. Arutelu selle üle toimub juba praegu ning ka reaalsed katsed võivad siinsamas olla. Mis oleks selle mõju? Milline võiks olla tulevik?

Prantslased otsustasid, et nad hakkavad trahvima raskete autode omanikke, eesmärgiks lõpetada linnamaasturite vohamine. Võtsime vaatluse alla mõned populaarsemad džiibilaadsed, et vaadata, kuidas nende hind maksude mõjul muutuks.

Proovisõiduautoks oli Renault Clio hübriidversioon e-Tech. Kui tavaline Clio sai meie saates kiita, siis kas e-Techi kõrgem hind ja hübriidajam õigustavad end piisavalt, et saame ka selle kohta ostusoovituse anda?

Nipinurga teema lähtub Uku Tampere hiljutisest seiklusest Eestist Saksamaa pealinna, kus ta ühe teise Eesti numbriga autoga hulk ajast kõrvu sõitis. Kuigi kaaslane oli koguaeg kiirem, jõudis ta siiski samal ajal kohale. Mis nõuandeid Uku kogemustega juhina andis ja mida me omalt poolt sellele lisame?

Selge pilt: nüüd on teada, mis on kvaliteetseim auto

45. Selge pilt: nüüd on teada, mis on kvaliteetseim auto by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojenduse” 45. osa võtab vaatluse alla ühe märgilise kvaliteediuuringu ja kõrvutab seda teise samasugusega. Nii saamegi lõpuks päris hea ülevaate, mis on hetkel uutest autodest kvaliteetseim automark.

Lisaks räägime jalgratturitest ühissõidukirajal – kas tegemist on hea lahendusega või pigem suure riski ja ohuga? Milline kogemus on teistes maailma riikides?

Üks huvitav auto on (loodetavasti) tulemas – Nikola Badger. See huvitav masin tuleb vähemalt kahes seades ning ka rahastamismudel on võrdlemisi innovatiivne. Jokkerina varrukas on veel asjaolu, et käed on loodud ühe saladusliku autotootjaga.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Kia XCeed PHEV, mis oma sõiduomadustelt erineb päris kõvasti oma pistikuta nõbust. Kuid mainimata ei saa jätta ka hinnalipikut, mis tegelikult tähendab, et kui tahta see osta, tuleb oma harjumused väga selgelt läbi mõelda.

Nipinurgas räägime juhiabidest ja sellest, milline võiks olla nende roll tõsiste liiklusõnnetuste puhul. Kas Laagna tee õnnetuse puhul oleks võinud juhiabid olukorda leevendada? Millisel määral?

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Uku Tampere.