Kaitseväe kärbetest ja homoabielu seadustamisest

Kaitseväe kärbetest ja homoabielu seadustamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks kaplanite ja orkestrite koondamise ning roheliste algatuse nn homoabielu seadustamiseks. Lisaks tuleb jutuks Ungari välisministri intervjuu Objektiivile ja Prantsusmaa sõjaväelaste kriitika valitsuse integratsioonipoliitika aadressil.

Fookuses Euroopa majandus. Madison vs Mikser: lahing USAga ja koostöö Hiinaga? Või teeme vastupidi?

Fookuses Euroopa majandus. Madison vs Mikser: lahing USAga ja koostöö Hiinaga? Või teeme vastupidi?

Kuula:

Kirjeldus:
Saatesarja “Fookuses Euroopa majandus” ankruteemaks on Euroopa Liidu hakkamasaamise globaalses konkurentsis maailma suurte majandusjõududega, Ameerika Ühendriikide ja Hiinaga. Milliseks kujuneb uus normaalsus, millised on ELi nõrkused ja tugevused?

Muu hulgas tuleb juttu riikide ja Ida-Euroopa kahepoolsetest majandussuhetest ehk kas näiteks Ungari erandlik käitumine on ühendusele ja teistele liikmesriikidele ohtlik.

Sarja viimases saates väitlevad Euroopa parlamendi Identiteedi ja demokraatia fraktsiooni liige Jaak Madison ja sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni liige Sven Mikser. Saatejuht on Neeme Korv.

Saadet toetab Euroopa Parlament.

Soodne puhkusekoht Budapest – kaunis, kuid räbal tänavapilt ning eriline Doonau idüll

213. osa: Soodne puhkusekoht Budapest – kaunis, kuid räbal tänavapilt ning eriline Doonau idüll by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Kui tänase saate külaline Eliisa Teder esimest korda Ungari pealinna Budapesti sattus, mõtles ta, et see on küll koht, kus võiks elada. Möödunud sügisel ta töö pärast sinna koliski.

Eliisa kinnitusel on Budapest ideaalne puhkusesihtpaik, sest midagi leidub igaühele. Eriti põnev võib tema hinnangul olla just noortel või lastega peredel. Ta nendib, et kuigi turistisihtkohad on tehtud väga ilusaks ja esinduslikuks, on üldmulje veidi… räbal. Kahjuks leidub linnapildis ka palju kodutuid. Juhtuda võib sedagi, et maja küljest kukub ära tükk!

Ka hinnad on eestimaalase jaoks taskukohased. Eliisa toob välja, et näiteks võiks ta iga päev tellida endale kõik toidukorrad restoranist ning ilmselt see erilist rahalist põntsu ei paneks. Teisalt korteri üürimiseks kulus tal küll rohkem raha kui plaanis – seega kõik on suhteline.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Inimõigustest eriolukorras

«Lobjakas vs Vooglaid» inimõigustest eriolukorras

Kuula:

Kirjeldus:
Inimõigustest praeguse kriisi kontekstis. Vaadeldakse nii eelmisel nädalal palju diskussiooni tekitanud välisministeeriumi sammu kui ka laiemat küsimust inimõiguste absoluutsusest. Lisaks põrkuvad saatejuhtide maailmavaated Ungari küsimuses.