USA valimised vol 2

USA valimised vol 2

Kuula:

Kirjeldus:
Maailma üks võimsamaid riike valis endale uue presidendi. Joe Bideni järgmise nelja aasta eesmärk on polariseerunud ühiskond taas kokku tuua. Trump pakib oma golfikepid kokku ning sõidab väljateenitud pensionile. Kuid kas ikka sõidab? Kas ja kui kauaks jääb tema vari Ameerikat kummitama?
USA valimisi, sisepoliitikat ja demograafilisi protsesse analüüsivad Rauno Matvejev ja Jan Lucas Videvik. Ohjasid hoiab saatejuht Helena Eglit. Podcasti pani purki Solveig Joanna Niitra. Saade on lindistatud kahes osas: valimispäeval, 3. novembril Skytte sauna eesruumis ning taas 10 päeva hiljem, 13. novembril Genialistide klubis.

Ajupesu Poliitikagurult 5

Ajupesu Poliitikagurult 5

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/ajupesu-poliitikaguru/Poliitikaguru_Ajupesu_5_audio_final.mp3?dest-id=1936073

Kirjeldus:
Laseme auru välja USA presidendivalimistest! Kes olid valimistel võitjad ja kaotajad? Kes olid kangelased ja tõprad? Kuidas mõjutab Bideni võit Euroopat ja Eestit? Ja kas tulekul on kodusõda?  Veste on salvestatud 9. novembril ning osalevad Erik Moora, Juhan Lepassaar, Keit Kasemets, Tõnu Runnel ja Tõnis Leht. 

USA presidendivalimised ja koroonapiirangud

USA presidendivalimised ja koroonapiirangud

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid analüüsivad Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi ja selle käiku ning arutlevad, mida tähendavad koroonaviiruse tõttu Euroopas kehtestatud uued piirangud. Kõneks tuleb ka Eesti abieluteemalise referendumi küsimuse sõnastus.

Kas USA valimiste tegelik võitja on vabariiklaste ladvik?

Kas USA valimiste tegelik võitja on vabariiklaste ladvik?

Kuula:

Kirjeldus:
Vabariiklased on end juba presidendist distantseerimas ja valmistuvad uuega läbi rääkima. Aga kui Trump kaotab, kas see siis ikka tähendab Bideni võitu? Stuudios olid Ekspress Meedia ajakirjanikud Kaarel Kressa, Indrek Lepik ja Krister Paris.

Lobjakas vs. Vooglaid USA valimistest

Lobjakas vs. Vooglaid USA valimistest

Kuula:

Kirjeldus:
Iganädalases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» ennustavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid algaval nädalal selgust toova Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste võimalikke tulemusi. Veel arutlevad saatejuhid selle üle, mida tähendas Urmas Reitelmanni lahkumine Eesti Rahvusringhäälingu nõukogust ja miks levivad Poolas protestid abortide vastu.

Peep Laja – Kuidas Eestist USA turule minna ja maailmas nr. 1 tegijaks saada

#5 Peep Laja “Kuidas Eestist USA turule minna ja maailmas nr.1 tegijaks saada”

Kuula:

Kirjeldus:

Mis mudeli abil oma toote või teenuse hind paika panna?

Kuidas USA turule ja oma ala tippu välja murda?

Kui oluline on oma toote ja teenusega eristuda?

Kui lihtne on online koolitusi võõrale turule viia?

Millised on peamised ämbrid, mida ettevõtjana on kolistatud?

Kuidas teha turul ja klientide hulgas uuringut?

Lai mass või nišš?

Kas ja kui oluline on persoonibränd?

Mainitud Oren Klaffi raamat
“Flip the Script: Getting People to Think Your Idea Is Their Idea”

Heitlused Mägi-Karabahhi ümber

Heitlused Mägi-Karabahhi ümber by Ringjoon • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Donald Trump on sajandi võimsaim USA president. Ta on suutnud ühe aastaga koostada Iisraelile kaks sajandi lepet. Esimene, palestiinlased kõrvale jätnud lahendus Iisraeli ja Palestiina riikide rahuks, ei läinud rahvusvahelisel areenil läbi. Teine, sõlmitud diplomaatilised suhted ‘Lähis-Ida ainsa demokraatia’ ja Araabia Ühendemiraatide vahel, on aga teedrajav. See lükkab ümber senise Araabia riikide vankumatu seisukoha hoiduda ametlikult Iisraeliga suhtlemast, kuni viimane pole Palestiinat tunnustanud. Millise pikkusega saableid võib veel leida palestiinlaste seljast, kuulakem allolevast saatest.  
Saadet juhib Rauno Matvejev, tal on külas Helena Eglit ja Fred Gregor Rahuoja. Puldis Jan Lucas Videvik.

Maik-Kalev Kotsar ja Kalev Kruus

Maik-Kalev Kotsar ja Kalev Kruus. Betsafe Podcast #25

Kuula:

Kirjeldus:
Betsafe’i podcast #25 jätkab korvpallilainel – Kalev Kruusi külaliseks on Maik-Kalev Kotsar, South Carolina ülikoolist tuule tiibadesse saanud Eesti noor korvpallur, kes on alustamas profikarjääri. Mehed räägivad elust ja treeningutest USAs, tulevikuplaanidest ja rahvuskoondise esindamisest.

Kotsar: Teen kogu aeg selle nimel tööd, et NBAsse jõuda

234. osa: Kotsar: Teen kogu aeg selle nimel tööd, et NBAsse jõuda

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis saatejuhil Andres Sõbral külas äsja USAs South Carolina ülikooli lõpetanud ääremängija Maik-Kalev Kotsar, kes on ka tänavuses NBA draft’i nimekirjas.

23aastane Kotsar meenutas, kuidas ta korvpalli juurde jõudis, kelle juures kodumaal tuule tiibadesse sai ning milline oli elu Ameerikas. Samuti avab tänavu South Caolina ülikooli aasta parimaks õpilassportlaseks valitud eestlane NCAA köögipoolt: kas levinud stereotüüp, et seal valitseb väga karm treeningrutiin, vastab tõele?

Mõistagi arutatati koos Andres Sõbraga ka Kotsari šanssidest pääseda järgmisel hooajal unistuste liigasse. Ambitsiooni mehel igal juhul jagub.

Head kuulamist!

Igor Volke. Ufode olemasolus ei saa enam kahelda

EESTI ESO 3 | Igor Volke. Ufode olemasolus ei saa enam kahelda by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonakriisi varjus tuli USA valitsus välja teatega, kus kinnitatakse meie planeedil leiduvaid tundmatud lendavaid objekte. „Eesti eso” kolmandas saates käis külas Igor Volke, kes on tulnukalugusid uurinud juba aastaid.

Maailma võimsaima riigi juhtkond on nüüd siis ufode olemasolu lõpuks kinnitanud. Teade ilmus aprillis – sügavas koroonakriisis. Enam ei saa rääkida „tädi Maalidest”, kes pilvepiiril imelikke tulukesi näevad ja neid tulnukateks peavad. Nüüd näib, et oleme jõudnud ajastusse, kus maavälise elu olemasolus pole põhjust enam kahelda.

Nüüd kirjeldavad oma kogemusi militaarinimesed, tõsised ja usutuvad, ning laiema avalikkuse ette on jõudnud ka videod, kus ebainimlikel kiirustel liikuvaid objekte näha saab. Kas maavälise elu eitamisel on lõpp ja ufoskeptikute argumendid lõplikult kummutatud, sellest Igoriga „Eesti esos” rääkisimegi.

USA kaitseministeeriumi sünonüümiks olev Pentagon kinnitas andmeid, mis ilmusid tegelikult juba 2017. aastal New York Timesis – kaks hävituspilooti rääkisid enda kogemustest.

Igoriga arutasime ka mitmete muude huvitavate teemade üle. Miks lendavad ufotaldrikud nii-öelda kõht eest? Või milline võiks välja näha tulnukas – kas väike keha ja suur pea on ka inimkonna tulevik? Kui veel suuremalt mõelda, siis mis eesämärgil need maavälised olendid meid üldse külastavad?

Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee