Ema ja tütar

#1 Ema ja tütar | Kurjategija ja karistus

Kuula:
https://lcdn.letscast.fm/media/podcast/ae1c7dd7/episode/4c4e865b.mp3?t=1621714237

Kirjeldus:

Esimene osa viib meid Missourisse, Springfieldi linna, aastal 2015. Seal elavad ema ja tütar, kes on parimad sõbrannad, kuid ühel kuunikuu öösel tuleb nende idüllilisse ellu tõeline pööre, mis muudab nende mõlema elu igaveseks.    Muusika:  https://www.zapsplat.com 
Instagram: @kriminaaljakaristus_podcast      
 Gypsys Revenge (2018) Full Documentary https://www.youtube.com/watch?v=4RJf6ckrtcA 

Maailm taskus Bideni 100 päevast

Maailm taskus Bideni 100 päevast

Kuula:

Kirjeldus:
Heitsime pilgu peale USA uue presidendi Joe Bideni senistele tegemistele eri valdkondades alates koroonakriisist kuni relvavägivalla vähendamiseni. Stuudios selgitas olukorda ajakirjanik Merili Arjakas, saatejuht on Martin Kutti. Intervjuu on pärit saatest «Välispanoraam», mida on täispikkuses võimalik vaadata Postimees TV-st.

Kertu Märtin – Müügicoachi elust, elukvaliteedi tõstmine läbi süsteemide loomise

Elu on Müük – #8 – Kertu Märtin – Müügicoachi elust, elukvaliteedi tõstmine läbi süsteemide loomise

Kuula:

Kirjeldus:
Meie kaheksanda episoodi külaline on müügicoach Kertu Märtin, kes on:- Müügi- ja juhtimise coach rahvusvahelises ettevõttes Southwestern Consulting.-Alustas müügiinimese karjääri USAs ukselt uksele raamatuid müües.- Tema on üks neljast, kes aitas ehitada Southwesterni Balti ja Poola osakonna: 8st inimesest ja ca paarisaja tuhandesest käibest 2002. aastal kuni 600 inimese ja 10 miljoni dollarise müügikäibeni 10 aastat hiljem.Episoodis räägime süsteemide loomisest, inimeste juhtimisest ja koolitamisest ning sellest, kuidas panna inimesi oma eesmärke saavutama. Samuti räägime ka sellest, kuidas analüütilise inimesena müügis ja juhtimises edukas olla.

Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa

76. Üllatus: mõni autotootja ei kiirustagi elektriautode buumiga kaasa by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:

Koroonaajastu muudab juba ka kindlustusäri. Ühendkuningriigis hakatakse pakkuma uut kindlustuslahendust, mille järgi tarbija maksab vastavalt sõidetud kilomeetritele. Sõidetakse ju vähem ning nii mõnelegi tarbijale tunduks ilmselt loogiline ka vähem maksta.

Kaks uudist tulevad sisepõlemismootorite maailmast – kui siiani on olnud pidevalt uudiseid tootjatest, kes hakkavad elektriautosid ehitama, siis üllatusena toome sel nädalal ka ühe, kes on välja öelnud, et vähemalt veel üks põlvkond tuleb kindlasti sisepõlemismootoriga autosid.

Uudiseid toome ka USA-st, kus Toyota on ajanud sõrad vastu California senaatorite ambitsioonikale plaanile ka USA roheliste autode kasvulavaks muuta. Jaapanlased vaidlevad, et elektriauto ei ole veel kuidagi mõistlik valik. Kas seal taga võivad aga olla ka halvad ärivalikud?

Proovisõiduautoks oli tavainimestele ilmselt tundmatu automark – Isuzu. D-Max on väga robustne pikap, mille puhul tasub aga kindlasti enne selle kritiseerimist visata pilk hinnalipikule. Selle raha eest on autot küll ja veel.

Nädala automõtte rubriigis räägime sellest, kas parkimiskohtadele peaks pigem nina ees sisse sõitma või tagurdama. Meie suutsime omavahel konsensusele jõuda, kuid tegelikult on ju ka paar argumenti nina ees sisse sõitmise kasuks.

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.

Demokraatlik Hiina utoopia

Demokraatlik Hiina utoopia

Kuula:

Kirjeldus:
Selles saates tuleb jutuks müstiline riik nimega Hiina. USA on kaotamas oma liidripositsiooni ning meedias on uus märksõna Hiina ambitsioonid. Kõrvutame Hiina ja lääne poliitilisisüsteeme ning ühiskonda ning põrgatame mõtet teistsugusest Hiinast. Pikemalt peatume ka inimõiguste teemal, kus fookuses on vähemusrahvas, uiguurid. Saates võtavad sõna Saskia, Renee ning Kai Ly. Helitehnilise poolega aitas Birgit.

Põhjalik USA autouuring kinnitab nii mõnegi müüdi

73. Põhjalik USA autouuring kinnitab nii mõnegi müüdi by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses “Istmesoojenduses” räägime USA Consumer Reportsi autode vastupidavuse raportist, mis kinnitab nii mõnegi müüdi, kuid toob ka tõsiseid üllatusi.

Lisaks vaatleme Cupra veidraid tegusid ja lubadusi ning räägime ülisoodsast Hiina elektriautost, mis lätlaste abiga varsti ka Euroopasse peaks jõudma.

Nädala proovisõiduauto oli Citroen C4, mis küll ülemäära millegagi ei üllata, kuid tundub, et oma turg on leitud. Nimelt sai auto hiljuti Euroopa Aasta Auto valimisel finalistide sekka.

Lõpetuseks teemegi kokkuvõtte just ülalmainitud võistluselt ning vaatame, kes võitis sel korral esikoha.

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral vaatleme “Istmesoojenduse” podcastis Tesla katset USA-s maha müüa mõte sellest, et autodes olevad arvutid on kuluosad. Lisaks vaatleme taas Apple’i auto saagat ning räägime Ühendkuningriigi ULEZ-tsooni laienemisest, mis toob kaasa suured trahvid vanadele sisepõlemismootoritele.

Proovisõiduautoks oli Toyota Highlander, mille puhul võib aimata müügihitti. Kas krõbe hind aga õigustab ennast ning kuidas auto käitub võrdluses teiste seitsmekohalistega.

Nädala automõtte rubriigis arutame selle üle, kuidas talvisel ajal auto parkimisega peaks käituma. Üks saatejuht käib soojasid parklaid mööda, teine aga ei kipu sinna soola tõttu üldse.

USA ft. saun: osa III

USA ft. saun: osa III

Kuula:

Kirjeldus:
Ringjoone uue hooaja esimeses saates võetakse vaatluse alla Ameerika Ühendriikide viimaste kuude arengud. Eelkõige analüüsitakse valimisjärgset segadust, 6. jaanuari kapitooliumi rünnakut ning spekuleeritakse, milliseks kujuneb Joe Bideni Ameerika sise- ja välispoliitika. Kolmanda USA-teemalise saate & sauna külalised on ikka ja jälle Jan Lucas Videvik ning Rauno Matvejev. Kerist jälgib Helena Eglit. Puldis Solveig Joanna Niitra.

Finantsuudised fookuses: majanduse vaktsineerimine võtab veel aega

13.01.21 Finantsuudised fookuses: majanduse vaktsineerimine võtab veel aega

Kuula:

Kirjeldus:
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm, Alexela juhatuse liige Alan Vaht ning saatejuht Paavo Siimann vaatlevad majandusprognoose ning ennustavad, millist majanduse taastumist maksab oodata. Sarnaselt tervisega võtab ka majanduse vaktsineerimine aega.

Lisaks hinnatakse USA presidendivahetuse, koroonavaktsiini saabumise, alternatiivkütuste kasutamise ja teiste aktuaalsete teemade mõju majandusele ning arutatakse aktsiaturgudel toimuvat.

Äritehnoloogia saade: tehisintellekt – kas kättesaamatu fantaasia?

18.01.21 Äritehnoloogia saade: tehisintellekt – kas kättesaamatu fantaasia?

Kuula:

Kirjeldus:
Selle aasta esimeses „Äritehnoloogia saates“ lahkab Elisa Eesti juht Sami Seppänen tulevikutrende, nagu tehisintellekt. Kas see on harilikule ettevõttele kättesaamatu tulevikufantaasia või reaalsus juba lähitulevikus?
Veel tulevad intervjuus Igor Rõtovile jutuks järgmised küsimused. Kas koroonaga tulnud kodus töötamine kaob koos haigusega või ongi liberaalne tööaja korraldus uus reaalsus? Kas ärireisid välismaale taastuvad? kas Trumpi lahkumine muudab USA ja Euroopa Huawei ja Hiina tehnoloogia vastu leplikumaks? Kas Eesti on 5G juurutamisel teistest riikidest maha jäänud? Kas telekomid on koroonakriisist üksnes võitnud?