Kaire Kaur Daniel ja kasvatusteadlane Tiiu Kuurme koduõppest

Ööülikool. Kaire Kaur Daniel ja kasvatusteadlane Tiiu Kuurme koduõppest

Kuula:

Kirjeldus:
Haridusest ja haritusest, vabadusest, usaldusest enda tarkusesse ja iseendasse. Vabadus olla mina ise, vabadus ning oskus kasutada oma mõistust ilma teiste käskude ja keeldudeta, teha ise valikud ja otsused ning nende eest ka vastutada.

Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Ole terve: usaldus, hirm, häbi ja HIV

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti on HIVi ehk inimese immuunpuudulikkuse viiruse leviku osas Euroopa lõikes üsna tipus ning juba ammu ei saa seda viirust pidada vaid seksuaalvähemuste ja teatud riskirühmade haiguseks. Miks HIV nii laialt meil levib? Milline peaks olema uude suhtesse astudes nii ennast kui partnerit austav ja hoidev seksuaaletikett? Millal, miks ja kus HIV-test teha? Nendele küsimustele vastavad saates Eesti Seksuaaltervise Liidu juht Jonas Grauberg ning internetinõustaja ja psühholoog Diana Leht. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Tiina Kruus: Usaldus. Tolerantsus. Lugupidamine.

Tiina Kruus: Usaldus. Tolerantsus. Lugupidamine. by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Tiina Kruus saab uhkusega öelda, et oma pika karjääri jooksul ajakirjanikuna on tal olnud võimalus mitmete väljaannete peatoimetajana kirjutada lugematu arv sissejuhatusi. Saates arutleme teemal, mis on juhtunud ajakirjanduses 30 aasta jooksul, et ajakirjanik ei oma enam ühiskonnas lugupeetud usaldusväärsust. “Ma mäletan oma esimesi intervjuusid pehmema ajakirjanduse vallas, kus Ülle Ulla kutsus mind oma luksuslikku korterisse külla. Laud oli lookas ja Ülle oli viimase detailini väljapeetud uhkelt riides diiva. Inimesed usaldasid ja julgesid rääkida kõigest, puudus hirm haiget saamise ees. Intervjuu tegemine oli sündmus, mitte tunnike kuskil hotelli fuajees diktofon käes, kus vastas istub teksades meikimata tänase ühiskonna jaoks staari … “ meenutab Tiina. Otse ja ausalt oma tööalastest valikutest, sattumisest Tallinnfilmi kuldajastul toimetajaks verinoore ajakirjanikuna. Kalleime telesaate “Tantsud Tähtedega” kaadri taha müüritud saladustest ning esikaantel presenteeriatava Eesti naise kuvandi helikiirusel toimunud muutustest. Kes oli see esimene noor näitleja, keda Tiina intervjueeris 90ndate alguses, kellest on tänaseks on saanud teatrimaailma legend ning milliste rezisööride filmid jätsid Tiinale kustumatu jälje hinge? Milline must-valge telesaade oli Aktuaalse Kaamera noorem vend, seda kuula taskuhäälingu saatest!

Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks

Ülle Madise: et saavutada paremaid tulemusi, kujunda teekond õnnelikuks by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise. Mulle on Ülle väljaütlemised sümpatiseerinud läbi aegade. Lisaks mõttesügavusele on tema sõnum alati ka selge ja väljendusviis lihtsasti jälgitav. Seekord põrgatasime Üllega mõtteid vastutusest, usaldusest ja vabadusest; rääkisime ka õnnest ja edust; samuti heast juhtimisest ja avaliku sektori juhtimiskvaliteedist laiemalt. Põnev oli.

“Üks olulisemaid printsiipe juhtimises, mida Raul Rebane nimetab õnneliku kana mudeliks, käsitleb tulemuseni jõudmise protsessi, mis on kujundatud nauditavaks. Selle printsiibi lähtealus on lihtne: kui sa tahad saavutada head lõpptulemust, siis tee sinna liikumise protsess õnnelikuks. Õnnelik inimene saavutab rohkem. See edu printsiip oli Raul Rebasel kasutusel, kui nad koos tiimiga Gerd Kanterit olümpiavõitjaks ette valmistasid. Kuigi Gerd Kanteri näitel oli see printsiip rakendatud spordi valdkonnas, siis samamoodi kehtib see printsiip ka igal pool mujal elus, sh ka tööelus. Ehk tähtis pole ainult töö tulemus, vaid ka protsess, kuidas sa selleni jõuad. Kui protsessi käigus puudub hea sisemine tunne, siis on väga raske edu saavutada. Iga päev ja iga tund võiks olla nii õnnelik kui võimalik.” – Ülle Madise

Kuulake ikka …

Episood 23 – Usaldusest ja muutusest

Episood 23 – Usaldusest ja muutusest

Kuula:

Kirjeldus:
Mar 8, 2021Tere, Mina olen Heidi- alateadvuse spetsialist juba rohkem kui
12 aastat ja tere tulemast kuulama Kiire Elumuutuse podcasti 23.
episoodi. Kiire Elumuutuse podcast aitab Sinu elus luua kiireid
muutuseid just selles valdkonnas, milles muutuseid oluliseks pead.
23. episoodis räägime usaldusest. Usalduse teema
on palju seotud muutustega. Mille pärast osad inimesed saavad suuri
muutuseid ja miks osadel ei tule need? Mis on need põhjused? Kuula
lähemalt juba podcastist. Liitu ka Kiirelt Elu Muutvad
Koolitused Facebooki grupiga. 

Vestleme joogaõpetaja Epp Tammaruga

#42: Vestleme joogaõpetaja Epp Tammaruga

Kuula:

Kirjeldus:
Neljakümne teine imeline külaline on Epp Tammaru.
“Jooga on minu jaoks praktika, mis aitab mul inimeseks olemise komplekssusega graatsilisemalt toime tulla ja jõuda lähemale selleni, mis on mu tõeline olemus. Selle praktika käigus on palju aktsepteerimist, enda meele vastandlikkuse tunnistamist, emotsioonilainete loomulikku kogemist ning füüsilise keha ebamugavustundega rahu tegemist. Ja kergendust ning avarust, mis tuleb julgusest jääda kohale, kuulata enda erinevad osad ära, märgata, tunnustada, tänada ja armastada, kasutades teadlikkust kui kõige suuremat tervendajat. Kõige suurem kingitus, mille lõpuks vastu võtan, on usk iseendasse, enda tervenemise jõusse ja seda tänu sellele, et enda maailma loomine ja kogemine on pöördunud seest poolt väljapoole. Praktika on juba ammu kandunud ka matilt välja ja märksõna, mis praegu poosides ja elus laiemalt mind kannab on tasakaal. Tasakaal kõigi osade vahel, mis moodustavad terviku. Seda võimalikult mänguliselt võttes, kuna tasakaalupunkt on iga hetk uus ja vaid kohalolus saab näha järgmist sammu, kuhu vaja astuda, et harmoonia ei muutuks dissonantsiks. Järgmiseks kergus, mis kaasneb usaldusega, et elu ei säti meid kunagi valesse kohta. Kergus, mis tuleb lõdvestumisega keerulisse olukorda, teades, et elu oma muutlikkuses ei ole kunagi staatiline ja igast kaosest sünnib kord, igale kokkutõmbumisele järgneb avardumine ja et sageli me seda ajastust ei saa kontrollida. Näha enda loomulikke rütme ja liikuda sundimatult, ühenduses looduse ja enda kõrgema teadlikkusega, tundega, et oleme alati kõiksuse poolt toetatud ja hoitud.
Armastan luua ruumi, kus jagada seda ilusat praktikat ja kohalolumaagiat, mis võimaldab rahuneda ja harutada lahti end kõigest, mis on olnud ja vabastada see, mis visioonina ees. Ühenduda enese keskmega, vaikuse ja rahuga enese sees nii, et see muutub üha kergemini ligipääsetavaks ning püsivamaks ja luua seda läbi teadlikkuse, kas siis voolavat hingamise juhatusel liikudes või vaikuses paigal püsides. Et luba iseennast tõeliselt näha, kuulata ja kuulda, saaks tuua mõistmist ja aktsepteerimist ning lubaks lõdvestuda iseendaks olemise kergusesse.”
www.joogaruum.ee

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #18

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #18 by PARE | Pare Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Podcasti seekordne külaline on õiguskantsler Ülle Madise. Räägime sellest, mis on kriisiolukorras inimeste juhtimises esmatähtis, kuhu seada piirid piirangute seadmisel ning kuidas säilitada usaldus ja luua tööle tähendust muutuste ajal.

Õiguskantsler Ülle Madise on öelnud, et iga ametnik peaks suutma igal tööpäeva õhtul selgelt sõnadesse panna, mida ta Eesti heaks sel päeval tegi. Õiguskantsleri ametkonna juhtimise põhimõte on lihtne: absoluutselt kõik töötajad on ühtmoodi vajalikud ja tähtsad justkui hea orkestri liikmed. Siht on ühine ja selge: teha iga päev Eestit inimeste jaoks paremaks.

Ülle Madise leiab, et personalijuhtimise eesmärk on tööõnn: õnnelik inimene töötab hästi. Õiguskantsleri ametkonnas pole omavahelist konkurentsi, struktuuriüksuste rangeid piire ega jäika hierarhiat. On rollijaotus, vabadus ja vastutus. Kui kõik teevad oma osa ja rohkemgi veel, on tulemus väärt – nagu orkestris.

Head kuulamist!
Saatejuht: Taavi Libe
Saate produtsent: Kärt Kinnas
Tehniline tugi: Tanel Triisa
Ootame Sinu tagasisidet saate kohta info@pare.ee
´

Kaardistus on edu alus

Nimed müügitahvlil #7: Kaardistus on edu alus by Dominate Sales

Kuula:

Kirjeldus:
Kliendi vajaduste ja ootuste kaardistamine on kõige olulisem osa müügiedus, et mõista, kuidas, miks ja millal klient ostab. Kaootilistele küsimustele saab anda ainult kaootilisi vastuseid ja selle infoga pole hiljem midagi peale hakata. Kas sinu tiimil on konkreetsed küsimused kirjas? Kas neile on ka võimalikud vastused läbi mõeldud? Kas need küsimused on loogilises järjekorras?

KAARDISTUS

Kaardistuse vajalikkus, definitsioon- kliendi vajaduste väljaselgitamine, leidmaks talle sobiv ja väärt lahendus talle mõnusas õhkkonnas

Turu olukord- tellimuste vastuvõtjad või surnuks rääkijatest kaupmehed, kes panevad kasseti käima ja uni tuleb. Mis on standard, sult kas üldse ei küsita või äärmisel juhul 2-3 väga tootega seotud küsimust, et teha kiire valik ja asuda järgmisesse etappi. Müügitüübist lähtuvalt võib see teinekord sobida, aga reeglina jääb nõrgaks.

6 asja, mis juhtub kui me ei kaardista:

Müüme valet toodet
Müüme valele kliendile
Müüme valel ajal
Müüme ja oleme pealetükkivad, loomata vajadust/soovi osta
Müüme liiga vähe või liiga palju
Müüme usaldust tekitamata

Kaardistuse 3 alametappi:

Kvalifitseeri
Loo väärtus, vajadus
Loo usaldus.

Q&A – romantilised suhted

Ep16: Q&A – romantilised suhted

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis võtame ette Teie esitatud küsimused romantiliste suhete, armastuse ja seksi teemadel – jagame ausalt kogemusi ja loodetavasti saame ise targemaks ka 🙂
Teemaks tulevad nii usaldus, intiimsus kui ka esimene suudlus ja süütuse kaotamine.

Kuula episoodi YouTube’is, Spotify’s või iTunes’is.