vaktsiin

Enne laste tegemist peaks suutma ikka toataimed ellu jätta

enne laste tegemist peaks suutma ikka toataimed ellu jätta Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/paevapokaal/paevapokaal20210521.mp3 Kirjeldus: Triin ja Madis on taas Triini Mustamäe köögis. Täna räägime koroonaturismist ja vaktsiini saamise saagadest. Kusagil mainime ka paari oivalist fännikirja ning räägime veinist. Madis teeb Triini magamistoale sisekujundusliku auditi ning Triin sai maha oma uue rõdukujundusega.

Read More

Mil moel vaktsiinist põhjustatud tromboos n-ö tavalisest tromboosist erineb?

KUULA | Mil moel vaktsiinist põhjustatud tromboos n-ö tavalisest tromboosist erineb? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1030568359-tervist-kuula-mil-moel-vaktsiinist-pohjustatud-tromboos-n-o-tavalisest-tromboosist-erineb.mp3 Kirjeldus: “Ma rõhutan, et tegemist pole tavalise trombiga ehk jalaveenide trombi või ajuinsuldi riski AstraZenecaga vaktsineerimine ei suurenda,” ütleb riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige ja perearst Marje Oona. Mida aga kujutab endast selle vaktsiiniga kaasnev võimalik väga harv, tromboosina avalduv kõrvaltoime?

Read More

Mida teeb hirm ja stress meie immuunsüsteemile? Päriselt?

episood 69 – Mida teeb hirm ja stress meie immuunsüsteemile? Päriselt? Kuula: https://mcdn.podbean.com/mf/web/7n9ke7/ep69nostress.mp3 Kirjeldus: Elame ajal, kui stressi jalg on paljudel gaasi peal ja hirmu käik sees. Jube vähe räägitakse sellest, mida selline olukord meiega pikemas perspektiivis teeb. Kasutades puhast teadust, võtan selle teema korra üles, panen välja, ning eks siis kõik ise teavad, mida…

Read More

COVID-19 vaktsiin ei ole võluvits

Tervisepooltund episood 46: COVID-19 vaktsiin ei ole võluvits by Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/952744516-regionaalhaigla-tervisepooltund-episood-46-covid-19-vaktsiin-ei-ole-imeravim.mp3 Kirjeldus: „Vaktsiin pole imeravim ei tervishoiu ega elanikkonna kontekstis. Vaktsiin ei annulleeri sotsiaalse distantseerumise ja maskikandmise kohustust. Edasikandumise vähendamiseks peab olema piisaval hulgal inimestel vaktsiin saadud,“ tõdeb Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja Mait Altmets. 2020. aasta viimastel päevadel jõuab Eestisse pikisilmi oodatud esimene…

Read More

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes

Koroonaviirus on tekitanud hirmu puukentsefaliidi vastu vaktsineerimise suhtes Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/821014621-tervist-koroonaviirus-on-tekitanud-hirmu-puukentsefaliidi-vastu-vaktsineerimise-suhtes.mp3 Kirjeldus: Eestimaalastel on tekkinud uus hirm. Inimesed kardavad, et puukentsefaliidivastane vaktsiin nõrgestab immuunsust ja soodustab haigestumist koroonaviirusesse. Sestap jäetakse juba kord alustatud puukentsefaliidivastane vaktsineerimine pooleli või ei alustatagi seda. Ometi liigutakse praegu vägagi hoogsalt looduses, kus elab mustmiljon puuki, kes kannavad inimesele ohtlikke haigusi.

Read More