Valgevene

Marko Mihkelson räägib, miks Jüri Ratas presidendiks ei sobi

Marko Mihkelson räägib, miks Jüri Ratas presidendiks ei sobi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1057369228-viljakysib-marko-mihkelson-raagib-miks-juri-ratas-presidendiks-ei-sobi.mp3 Kirjeldus: Riigikogu liige Marko Mihkelson mõtestab Valgevene sündmusi vastse lennukikaaperdamise taustal. Ent saatejuht ei suuda vastu panna kiusatusele pärida Mihkelsonilt kui RE juhatuse liikmelt ka presidendivalimiste kohta.

Read More

Catlyn Kirna “Valgevene olevik ja tulevik – milline mõju ja kellele?”

Ekspert eetris: Catlyn Kirna “Valgevene olevik ja tulevik – milline mõju ja kellele?” Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/902713507-tallinnaylikool-ekspert-eetris-catlyn-kirna-valgevene-olevik-ja-tulevik-milline-moju-ja-kellele.mp3 Kirjeldus: Valgevenes toimuvast räägitakse viimasel ajal väga palju. Iga päev toob kaasa uusi arenguid ja sündmuseid. “Ekspert eetris” saatesse tuleb külla Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna, kes on varasemaltki uurinud Ida- Euroopas toimuvat. Räägime, kuidas Valgevene on jõudnud…

Read More

Maailm taskus olukorrast Valgevenes

Maailm taskus olukorrast Valgevenes Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/maailmtaskus/maailmtaskus20200921.mp3 Kirjeldus: Võltsitud valimiste järel Valgevenes lahvatanud protestituul ei ole ka kuus nädalat hiljem vaibunud. Mida kavatseb Lukašenka ja mida haub Putin? «Maailm taskus» kutsus olukorda süüvima ajakirjaniku Igor Taro, kes avaldab Postimehes põhjalikku kroonikat Valgevene sündmustest.

Read More

Ukraina, Venemaa ja Valgevene. Mida teame Donbassis tapetud kodanikust?

10. Ukraina, Venemaa ja Valgevene. Mida teame Donbassis tapetud kodanikust? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/862403677-valisanadal-10-ukraina-venemaa-ja-valgevene-mida-teame-donbassis-tapetud-kodanikust.mp3 Kirjeldus: Täna saadeti Ukrainas viimasele teekonnale Donbassis hukkunud Eesti kodanik Nikolai Iljin. Valgevene opositsioon üritab ühise kandidaadiga Lukašenkale vastu seista. Pretsedenditud protestimeeleavaldused käivad ka Kaug-Idas Habarovskis. Stuudios olid venekeelse Delfi ajakirjanik Roman Starapopov ja EPLi arvamustoimetuse ajakirjanik Krister Paris, saadet juhtis Kaarel Kressa.

Read More