valu

Kaelavalu aitab leevendada lihtne ja igaühele kättesaadav tegevus

Kaelavalu aitab leevendada lihtne ja igaühele kättesaadav tegevus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1025794591-tervist-kaelavalu-aitab-leevendada-lihtne-ja-igauhele-kattesaadav-tegevus.mp3 Kirjeldus: Üha sagedamini pöörduvad abivahendikeskustesse inimesed, kes kurdavad kaelavalu ning küsivad, millised abivahendid aitaks toime tulla pingetega ülakehas ja õlavõõtme piirkonnas ning kuidas end aidata, kui selg on valust kangeks jäänud.

Read More

Valust otse ja ausalt

Episood 2 – Valust otse ja ausalt by Kolme Peaga Biitseps Kuula: https://anchor.fm/s/14a1a784/podcast/rss/http://feeds.soundcloud.com/stream/792394516-user-364492100-episood-2-valust-otse-ja-ausalt.mp3 Kirjeldus: Miks valu füsioloogiast rääkimine üldse oluline on? Sest valuga seoses esineb palju müüte, vääritimõistmisi ja hirme. Tänases podcastis puudutame järgmisi valuga seonduvaid aspekte: räägime valu definitsioonist , räägime valu tüüpidest, nii ägedast kui kroonilisest valust, samuti ka närvivalust, valu biopsühhosotsiaalsetest faktoritest…

Read More

Haigused, millega arsti juurde ei minda – sest on piinlik

Haigused, millega arsti juurde ei minda – sest on piinlik Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/719661265-tervist-haigused-millega-arsti-juurde-ei-minda-sest-on-piinlik.mp3 Kirjeldus: Arvatakse, et see tülikas ja diskreetne mure on vähestel, kuid tegelikult on hemorroididega hädas olnud iga teine üle 30aastane inimene. Tegu on levinud elustiilivaevusega, millega ei peaks siiski leppima.

Read More

Kas ja miks migreen naisi sagedamini tabab kui mehi?

Kas ja miks migreen naisi sagedamini tabab kui mehi? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/669482237-tervist-kas-ja-miks-migreen-naisi-sagedamini-tabab-kui-mehi.mp3 Kirjeldus: Ehkki migreen hoiab maailma krooniliste haiguste edetabelis kõrget kolmandat kohta, ei tunne inimesed seda pahatihti ära ega näe ka vajadust arsti poole pöördumiseks. Arvatakse, et tegemist on pingepeavaluga. Ometi on migreenile iseloomulikud tunnused, mis teda teistest peavaludest eristavad.

Read More