vanadus

Töö otsimisest

«Kvaliteetminutid» töö otsimisest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020052101.mp3 Kirjeldus: Kuidas elukogenud inimene saaks leida endale töökoha? 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe arvamustoimetaja Aimar Altosaar võtsid vaatluse alla, mida saab inimene ise teha ja millega peaksid tööandjad arvestama. Eve rõhutas, et töökuulutus peab olema lihtne, loogiline ja arusaadav, et pika tööajalooga inimesed üldse söandaksid end pakkuda.

Read More

Vananedes käib inimese lõhnataju alla. Miks?

Vananedes käib inimese lõhnataju alla. Miks? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/795216316-tervist-vananedes-kaib-inimese-haistmismeel-alla-miks.mp3 Kirjeldus: Koroonaviiruse levikuga seoses räägitakse ka sellistest sümptomitest nagu haistmisvõime langus või kadumine, meditsiinilistes terminites vastavalt siis hüposmia ja anosmia. Mis on haistmine ning kuidas haistmismeel töötab?

Read More

Meedia pimetähnist

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020020501.mp3 Kirjeldus: Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on…

Read More

Miks me kardame vanaks jääda?

miks me kardame vanaks jääda? Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020010701.mp3 Kirjeldus: Ela hästi, sure püsti! Vanadust ei pea kartma, aga sellega kaasnevateks muutusteks tuleb valmis olla. Kuidas teha nii, et iga elatud eluaasta oleks õnn? Jutustavad Eve Rohtla ja Aimar Altosaar.

Read More

Mälu jukerdab. On see lihtne unustamine või algav dementsus?

Mälu jukerdab. On see lihtne unustamine või algav dementsus? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/566486649-tervist-malu-jukerdab-on-see-lihtne-unustamine-voi-algav-dementsus.mp3 Kirjeldus: Eestis elab 12000-15000 dementsusega inimest ning üsna sageli muutub nende elu pereliikmete ja meditsiinitöötajate teadmatuse tõttu maapealseks põrguks. Dementsusese olemusest ja selle ravivõimalustest räägib EELK Tallinna Diakooniahaigla juhataja ja sisehaiguste arst dr Jelena Leibur.

Read More