Juhtimine, vabatahtlik töö ning värbamine erameditsiini ettevõttes

Juhtimine, vabatahtlik töö ning värbamine erameditsiini ettevõttes by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Millega tegeleb Brainbase ja selle kaasasutaja Karl Johan Vallner? Kuidas kiiresti tiimi kasvatada ning millised on sellega kaasnevad väljakutsed? Kas värvata ainult superstaare või ka neid, kel kogemust küll vähe, aga silmad säravad? TalentHubi 18. podcasti külalisteks on Brainbase’i kaasasutaja ja CTO Karl Johan Vallner.

Värbamisest, kasvust ja juhtimisest startup moodi

Värbamisest, kasvust ja juhtimisest startup moodi

Kuula:

Kirjeldus:
Millega tegeleb Brainbase ja selle kaasasutaja Karl Johan Vallner? Kuidas kiiresti tiimi kasvatada ning millised on sellega kaasnevad väljakutsed? Kas värvata ainult superstaare või ka neid, kel kogemust küll vähe, aga silmad säravad? TalentHubi 18. podcasti külalisteks on Brainbase’i kaasasutaja ja CTO Karl Johan Vallner.

Minu karjäär: põhjalik värbamisprotsess tagab pikaajalise töösuhte

21.09.20 Minu karjäär: põhjalik värbamisprotsess tagab pikaajalise töösuhte

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses „Minu karjääri” saates räägime lähemalt Helmese värbamisprotsessist. Saates on külas Helmese personalijuht Kaire Kaljuste, ärisuuna juht Priit Siilaberg ja tarkvaraanalüütik Kertrud Järg.
Juttu tuleb sellest, mida vaadatakse kandidaadi CV ja motivatsioonikirja juures, kui palju kandidaadiga kohtutakse ning milliseid tehnilisi teste tuleb lahendada. Kertrud jagab oma kogemust Helmesesse kandideerimisest ja sisseelamisest.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuidas ja miks sünnib üks värbamis- ja talendiotsingu agentuur?

Kuidas ja miks sünnib üks värbamis- ja talendiotsingu agentuur? by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Kes on Reet ja Käthe-Riin ning kuidas sündis TalentHub? Kust tuli mõte teha podcasti ning kuidas sellega on läinud? Mis on majasisese värbamise plussid ja miinused? Mida agentuuriga töötades arvestada tuleb? Mis saab edasi?

Hooaja viimase podcasti külalisteks on värbamis- ja talendiotsingu agentuuri TalentHub asutajad Reet Kaurit ja Käthe-Riin Tull.

Koroonakriisiks ettevalmistus ja toimetulek Omniva moodi

Koroonakriisiks ettevalmistus ja toimetulek Omniva moodi by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas toimub Omnivas personalitöö korraldus ja juhtimine? Millised olid Omniva koroonakriisiks ettevalmistumise sammud ja kuidas neid läbi viidi? Kuidas toetati kriisi ajal töötajaid ning milliseid uudseid lahendusi ellu viidi? TalentHub’i 13. podcasti külalisteks on pikaajalise pangandus- ja lennundusvaldkonna personalikogemusega Omniva personali- ja tugiteenuste valdkonnajuht Signe Vaks-Saareoja.

Värbamisest kriisi ajal – väljakutsed ja võimalused

Värbamisest kriisi ajal – väljakutsed ja võimalused by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas on ettevõtted ja tööotsijad kriisile reageerinud? Millised on praeguse olukorra suurimad väljakutsed ja võimalused? Millele peab praegu tähelepanu pöörama, et kriisist võitjana välja tulla? Ja kuidas seda teha? TalentHub’i 11. podcasti külalisteks on Recrur tegevjuht Marit Alaväli ning MeetFrank asutaja Kaarel Holm.

Kuidas juhiks kasvada ja juhte kasvatada

Kuidas juhiks kasvada ja juhte kasvatada by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Millised on hea juhid ja kust nad tulevad? Kas igaühest võib saada juht ning kui jah, siis mida selleks vaja on? Kuidas juhina raskeid otsuseid vastu võtta? Ja kuidas kasvada juunior-spetsialisti rollist ettevõtte juhiks? TalentHub’i kaheksanda podcasti külaliseks on Mooncascade’i tegevjuht Anu Einberg.

Uudiseid teiselt poolt maakera ehk personalitööst Uus-Meremaal

Uudiseid teiselt poolt maakera ehk personalitööst Uus-Meremaal by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas käib värbamine ja personalitöö teisel pool maakera? Mis paneb ühe HR-inimese blogi kirjutama ning millised kuumad teemad leiavad kajastamist aastal 2020? Mis kandidaadikogemusega jätkuvalt halvasti on ja kuidas seda parandada? TalentHub’i viienda podcasti külaliseks on ISS Uus-Meremaa personalijuht, blogija ning “Praktilise värbamisturunduse käsiraamatu” autor Helo Tamme.

Scoutspataljon annab väärt elukutse ja pikaajalise karjääri

Tööelu #10: Scoutspataljon annab väärt elukutse ja pikaajalise karjääri by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Uusimas “Tööelu” podcast’is käisid oma igapäevast ja ka värbamisest rääkimas kaks meest Eesti Kaitseväest. Jutuks tuli see, kuidas kaitseväes leiab omale väärt ameti iga inimene, kellel on soov teha tööd ja olla eeliinil kodumaa kaitsmisel. Ning rääkisime konkreetselt sellest, kes on need inimesed – mehed ja naised-, kes sobiksid liituma Eesti eksklusiivsema kaitseüksuse ehk Scoutspataljoniga.

Saatest ilmnes, et kuigi eesmärk on Eesti riigi kaitse, pakub kaitsevägi koos kõigi oma sõsarorganisatsioonide ja -tegevustega ülimalt laia spektrit ametikohti, mis kõik vajavad väga häid inimesi. Vaja lähen nii kokki, IT-spetsialiste, lennujuhte, tuletõrjujaid ja alati ka sõdureid. Ning kuigi hetkel on Eestis hõivatuse määr üks kõrgemaid on ikkagi võimalik tööturult leida neid inimesi, kes tulevad Eesti riigi kaitseks appi.

“Kaitseväe puhul on kolm ülimalt olulist punkti, mis inimesi meile meelitab. Esiteks stabiilsus ehk siis töö meie juures võib olla eluaegne. Teiseks palk, mis on igati konkurentsivõimeline ja kolmandaks asjaolu, et tööd tehakse väga hea ja ülla eesmärgi nimel ehk nii öelda kuulumistunne,” mainib värbamiskeskuse juhataja Taavi Ploompuu.

Konkreetsest tööst kaitseväes räägiti saates aga Scoutspataljoni valguses. Hetkel teenib Tapal mainitud pataljonis umbes 700 isikut, kelle hulka kuuluvad nii tegevteenistujad kui ka ajateenijad. Tegemist on kogu üksuse ajaloo rekordiga. Enamus meestest ja naistest on teenistuses Eestis, osad scoudid on aga hetkel missioonidel nii Malis kui ka Afganistanis.

“Scoutspataljon on ikkagi loodud Eesti kaitsmiseks ja seda me ka Tapal igapäevaselt harjutame. Missioonidel käime loomulikult NATO üksusena, kuid enam mitte nii suure tambiga kui siin mõni aeg tagasi ja missioonidel käimine on nüüd ikkagi vabatahtlik. Samas õige kogemus ja enesetunne sõdurina tuleb ikka konkreetselt tööst välitingimustel. Eks need mehed ja naised, kes meile teenima tahavad tulla peavad olema ajateenituse läbinud ja selge missioonitundega inimesed, kellele meeldib aktiivne elu, mis pillub teele palju sellist, mida tsiviilelu ei tee,” räägib skaut ja pataljoniveebel Ivo Petjärv

Stuudios rääkisid Eesti riigi kaitsmisest ja tööst kaitseväes Kaitseressursside Ameti alla kuuluva Kaitseväe Värbamiskeskuse juhataja Taavi Ploompuu ja Scoutspataljoni pataljoniveebel Ivo Petjärv. “Tööelu” podcast’i saatejuht on ajakirjanik Martin Hanson.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Ükssarvikut taltsutades ehk värbamine kiiresti kasvavas idufirmas

Ükssarvikut taltsutades ehk värbamine kiiresti kasvavas idufirmas by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Milline on värbaja argipäev maailmakuulsas fintech idufirmas? Kuidas seada endale ja oma tiimile eesmärke nii, et need tulemusi tooks? Mis loob hea kandidaadikogemuse ning kuidas seda hinnata, kui ettevõttel on palju erinevaid värbamisprotsesse? TalentHub’i neljanda podcasti külaliseks on TransferWise’i värbamisjuht Jana Smidt.