viirus

Mida teeb hirm ja stress meie immuunsüsteemile? Päriselt?

episood 69 – Mida teeb hirm ja stress meie immuunsüsteemile? Päriselt? Kuula: https://mcdn.podbean.com/mf/web/7n9ke7/ep69nostress.mp3 Kirjeldus: Elame ajal, kui stressi jalg on paljudel gaasi peal ja hirmu käik sees. Jube vähe räägitakse sellest, mida selline olukord meiega pikemas perspektiivis teeb. Kasutades puhast teadust, võtan selle teema korra üles, panen välja, ning eks siis kõik ise teavad, mida…

Read More

Viroloog koroona teisest lainest: see on inimese tegevuse või tegevusetuse tulemus

Viroloog koroona teisest lainest: see on inimese tegevuse või tegevusetuse tulemus by Äripäeva raadio Kuula: http://feeds.soundcloud.com/stream/850765327-aripaeva-raadio-viroloog-koroona-teisest-lainest-see-on-inimese-tegevuse-voi-tegevusetuse-tulemus.mp3 Kirjeldus: Viroloog Andres Merits ütles Äripäeva raadio saates „Globaalne pilk“, et koroonaviiruse teise laine tulek on meie enda teha, ent samas sõltub see suuresti ka juhuste kokkulangevusest. Saates „Globaalne pilk“ rääkisime seekord tulevikupandeemiatest, ent ei jätnud mõistagi puudutamata ka…

Read More

Kuidas tulla toime muretsemise ja ärevustundega?

Mõttekoht, Osa 4: Kuidas tulla toime muretsemise ja ärevustundega? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/808051933-mottekoht-mottekoht-osa-4.mp3 Kirjeldus: Enamik inimestest satub elu jooksul olukordadesse, mis teeb neid ärevaks. Viimane aeg, mil nähtamatu viirus toonud suuri muutusi argipäeva, on muretsemisest saanud igapäeva osa ning ärevus aina süvenenud. Sellest kõnelevad paljude muude asjade seas näiteks igaõhtused raskused magama jäämisel, südame kloppimine ja keskendumisraskused….

Read More

Koroonaviirus ja teised epideemiad

Koroonaviirus ja teised epideemiad Kuula: https://anchor.fm/s/10a4c5d0/podcast/play/10639199/https%3A%2F%2Fd3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net%2Fproduction%2F2020-1-26%2F52597799-44100-2-bcb97c14eced3.mp3 Kirjeldus: Aasta teises saates võtame vaatluse alla haigused. Jaanuari alguses tulid ärevad teated Hiinast, kui Wuhani linnas hakkas levima uut tüüpi viirus. Milline seis on koroonaviirusega praegu? Kas selle pärast peaks muretsema? Millised haigused tekitavad veel maailmas muret? Teemat arutavad Anett Peel, Birgit Saliste ja Liisi Toomimg.

Read More

Kas ohatist peaks ravima või mitte?

Kas ohatist peaks ravima või mitte? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/652812122-tervist-kas-ohatist-peaks-ravima-voi-mitte.mp3 Kirjeldus: Huuleherpes on väga laialt levinud ning sedavõrd tavaline, et vaid väikesel osal inimestest õnnestub oma elu ära elada ilma sellesse nakatumata. Arvatakse, et viiekümnendaks eluaastaks kannavad viirust umbes 80% inimestest. Kas ohatist peaks ravima või mitte? Ja kui ravida, siis kuidas ning millised on tulemused?

Read More