Koondise suurimast “probleemist”, vollehooaja algusest ja helikopterist

“Kuldne geim”, 105. osa | Koondise suurimast “probleemist”, vollehooaja algusest ja helikopterist by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” on sel nädalal fookus Eesti rahvusmeeskonna edukal esinemisel Euroopa Kuldliigas ja uue rannavollehooaja algusel.

Tagasi kodumaal ja seega ka saates on saate üks alustalasid, Venemaa rannavollekoondise teine treener Rivo Vesik ning saate kuulajatele samuti juba tuttav hääl, operatsioonist taastuv Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht. Saadet juhib Karl Rinaldo.

Seekordne teemadevalik sai järgmine:

*Millise eestlase tsitaadiga iseloomustada seda rõõmu, mis valdab taas saates Rivot nähes?
*Rannavollemaailmas toimub seoses OM-pääsmetega nii palju põnevat, et ei jõua äragi imestada.
*Miks pole maailma kaks tugevamat vollepaari viimastel MK-etappidel medalilegi jõudnud?
*Kas kogu auhinnaraha läheb mängijate taskutesse?
*Millest rääkisid Rivo ja Robert enne saate algust?
*Robert käis operatsioonil. Millal näeb teda taas väljakul?
*Eesti koondise saldo Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril: 6 mängu, 6 võitu.
*Ülitihe konkurents koha eest algkoosseisus. Kuldliiga finaalturniiri eel on selge on vaid ühe mehe koht põhirivistuses.
*Mille poolest erinevad Oliver Venno ja Renee Teppan enim?
*Kes on kerkinud sel suvel uutest meestest suurde pilti?
*Kuldliiga finaalturniir tõotab tulla kõva tasemega. Kas Eesti kuulub favoriitide hulka?
*Koduse vollehooaja avavõistlus pakkus Tartus nii üllatusi, heal tasemel võrkpalli kui ka palju võitlust emotsioonidega.
*Naiste turniiril on kasvanud osalejate arv loetud aastatega mitmekordselt.
*Mida näitas kahe tubli noorteduo ehk Timo Lõhmuse ja Dmitri Korotkovi ning Rasmus Meiuse ja Kaur Erik Kaisi esitus?
*Mehed metsast ehk Jaan Rebel ja Cris Karlis Lepp tahtsid pääseda põhiturniirile, aga võitsid lõpuks pronksi. Kuidas see võimalikuks sai?
*Lugejate küsimused: rannavollespetsiifikast pikemalt ehk Rivo põnev monoloog.
*Kas Rivol ja Robertil on õige eestlase kombel tagahoovis helikopter?

“Mehed ei nuta”: Jüri Vips astus sammu F1 suunas? Hyundai kordasaamine – Tänaku jaoks liiga hilja?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 8. juunil:

– Kas Ott Tänaku Hyundai üldse saab töökindlaks? Mida tähendab Ott Tänaku uus taktika järgmistel rallidel?
– Jüri Vips võitis Bakuus kaks sõitu F2-s. Kas see oli kauaoodatud järgmine samm F1 suunas?
– Eesti jalgpallikoondis võitis nädala jooksul nii Leedut kui ka Soomet. Uus hingamine?
– Kanada alistas jäähoki MM-i finaalis Soome lisaajal 3 : 2. NHL-i keskmikud on kõvemad kui Soome KHL-i ja kodused ässad?
– Kiidunurk: võrkpallikoondis lõpetas Kuldliiga alagrupi kaotusteta ja jõudis poolfinaali, Peeter Olesk krooniti täiskaliibrilise püstoli harjutuses Euroopa meistriks, Rasmus Mägi alustas hooaega paremini kui eales varem.

TalTechi ja Selveri vastasseisust, müstilisest Vennost ja rallist

“Kuldne geim”, 104. osa | TalTechi ja Selveri vastasseisust, müstilisest Vennost ja rallist by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaate “Kuldne geim” 104. osas võetakse luubi alla mitmed põnevad teemad, alustades vastasmängija mõjutamisest ja lõpetades Eesti rahvusmeeskonna põhikoosseisu-valikutega.

Saade läheb sel nädalal eetrisse erilise seltskonnaga, sest sisuliselt kõik tavapärased liikmed ehk Andres Toobal, Rivo Vesik, Alar Rikberg ja Renee Teppan viibivad välismaal. Põhimehi asendavad samuti inimesed, kes pole suu peale kukkunud: “Kuldse geimi” avahooaja üks liikmeid, TalTechi mänedžer Uku Rummi, TalTechis tänavu temporündajana tegusid teinud Jörgen Vanamõisa ja Küprose liigas mänginud ja tänaseni viimase kuu palka klubilt ootav Kevin Saar. Et tabavate sõnavõttudega on nimetatud trio varemgi silma paistnud, on saatejuht Karl Rinaldo töö sel korral eriti lihtne.

Muuhulgas tuleb teemaks:

*Kas sildade projekteerija Vanamõisa tuli saatesse sildu ehitama või põletama?
*TalTech on saanud läbi saate ajaloo küllaltki palju kritiseerida. Kuidas suhtuvad TalTechi meeskonna liikmed sellesse?
*Vana teema, uued seisukohad: kui palju TalTechi mängijate arvates on lubatud vastast n-ö töödelda? Arvamused erinevad tavapäraste saate liikmete omadest kardinaalselt.
*Meenutame üht konkreetset hetke, pärast mida TalTechi meeskond enam Eesti tippu ei kuulunud.
*TalTech on öelnud välja, et plaanib uuel hooajal naasta suurde mängu. Millel sellised lootused põhinevad ja kellega on meie parematest meestest ühenduses oldud?
*Ei saa me mööda rahvaliigast ka seekord.
*Kas TalTech/Tradehouse’i naiskonna uue hooaja osas on midagi juba teada?
*Saaremaa Võrkpalliklubi tegemised Ivar Alti juhtimisel.
*Kas Ivar Alti ja Saaremaa esindusklubi asi on tegeleda ka noortetööga või peaks see jääma kellegi teise hoolde?
*Eesti rahvusmeeskonna ilus avanädal kodusel Kuldliiga turniiril. Milliseid muljeid kolm võitu saates osalejates tekitas?
*Müstiline mees nimega Oliver Venno. Kumb peaks olema koondises esidiagonaalina platsil – kas Renee Teppan või Venno?
*Renet Vankeri esiletõus sidemängijana ning Albert Hurda ja Märt Tammearu edukad esinemised nurgaründajatena. Koondise põhikoosseis kujunes meeldivalt nooruslikuks, ent samas jagus ka kogemust.
*Sügisene EM-finaalturniir ja Eesti koondise valikud. Võistkond on sedavõrd sügav, et kõik head mängumehed koosseisu ei pääse.
*Stuudiosse eksib ära rallisõber.
*Naiste koondise suve tähtsamad mängud on nüüdseks läbi. Kuidas tulemuste osas tagasihoidlik kevad kokku võtta?
*Rannavollehooaja huvitav algus. Kusti Nõlvak mängib avaetapil Tartus treeneriga, favoriidid on teised.
*Miks ei mängi kodustel volle-etappidel kaasa Vanamõisa ega Saar?

Eesti võrkpalliturul toimub huvitavaid ja ennenägematuid asju

“Kuldne geim”, 102. osa | Eesti võrkpalliturul toimub huvitavaid ja ennenägematuid asju by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemaline taskuhäälingusaade “Kuldne geim” naaseb kuuajaliselt pausilt, et võtta kokku Eesti rahvusnaiskonna EM-valikturniir ja vaadata otsa meie rahvusmeeskonna täna algavale koondisesuvele.

Loetud tunnid enne esimest kontrollmänguga Lätiga võtsid Tartu stuudios istet koondise abitreener Alar Rikberg, mängijad Renee Teppan ja Robert Täht ning saatejuht Karl Rinaldo.

Saates tuleb muuhulgas juttu järgnevatel teemadel:

*Selgub, et stuudios on mitu poola keele asjatundjat.
*Üks Twitteri säuts võib rääkida rohkem kui karp Raffaellot.
*Miks peab mängija hoidma mitu kuud saladust, kuigi on uue klubiga käed juba löönud?
*Kas Renee jätkab karjääri Eestis või välismaal?
*Miks Alar Reneed oma meeskonda ei tahtnud?
*Värske sõnum ütleb, et Robert jätab Kuldliiga tänavu siiski vahele.
*Eesti naiste ebaõnnestunud EM-valikturniir. Kas ise olime kehvad või vastased mängisid lihtsalt paremini?
*Millistes elementides ja millistel positsioonidel jäi Eesti vastastele seekord kõige selgemalt alla?
*Kuidas suhtuda Lorenzo Micelli paljuräägitud süsteemi?
*Kas Andrei Ojamets suutnuks koondise finaalturniirile tüürida?
*Üleminekud, üleminekud ja üleminekud! Kuu aja jooksul on toimunud palju põnevat.
*Credit24 Meistriliiga klubide ülevaade. Tartu Bigbankil on meeskond sisuliselt koos, aga teistes suurklubides on justkui vaikus. Milles asi?
*Tartu Bigbankiga liitus huvitav trio: Martti Juhkami, Taavet Leppik ja Valentin Kordas.
*Üks Eesti klubi peab plaani eurosarjas osalemiseks.
*Esmakordselt Eesti võrkpalliajaloos? Mängija vahetas Eesti-siseselt klubi agendi kaudu.
*Saaremaa Võrkpalliklubi juhtimise on üle võtnud peatoetaja Ivar Alt, ent küsimusi jagub.
*Rahvusmeeskond alustab koondisesuve. Millises seisus on Eesti ja millises Läti?
*Kolm mängijat, kellel koondisetrio soovitab eelolevates kohtumistes silma peal hoida.

Täht ja palgaläbirääkimised, Rikberg ja Pupart, Teppan ja Bigbank?

“Kuldne geim”, 101. osa | Täht ja palgaläbirääkimised, Rikberg ja Pupart, Teppan ja Bigbank? by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemaline taskuhäälingusaade “Kuldne geim” läheb Manta Maja stuudiost eetrisse 101. osaga, mis võtab tänavuse klubihooaja kokku ja vaatab otsa juba sügisele.

Seekordses saates lööb kaasa esinduslik seltskond: Tallinna Selveriga värskelt Credit24 Balti liiga võitnud ja finaalturniiril MVP-auhinna pälvinud Renee Teppan, Eesti meistermeeskonna Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg ja Poola tippklubis Rzeszowi Asseco Resovias hooaja seljataha jätnud Robert Täht. Saadet juhib Karl Rinaldo.

*Robert liitus saatega meeleldi, ent mida on tal tulnud heale sõbrale Reneele seoses lindistusega ikka ja jälle meelde tuletada?
*Millega Alar pikast ja väsitavast hooajast mõtted eemale on ajanud?
*Millistel tingimustel Alar Bigbanki peatreenerina oli nõus jätkama?
*Kuidas tänavune Credit24 Meistriliiga hooaeg kokku võtta? Kas tegu ikka oli läbi aegade parima ja tugevaima hooajaga?
*Balti liiga fantastiline finaalmäng Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel.
*Robert ja Renee meenutavad vahepeal ammuseid aegu, mil Tartu Bigbankis käidi klubi juhtidega “palgaläbirääkimisi” pidamas.
*Keith Puparti tegutsemine lisas finaalseeriale värvi. Alaril on 36-aastase vanameistri tuleviku osas ka kindel seisukoht.
*Kas Jekabpilsi Lušist ongi saanud Eesti tippklubidele tõsine konkurent?
*Miks Tartu Bigbank finaalturniiril kõrbes?
*Videokordused Eestisse? Kaugeltki mitte pelgalt unelm.
*Tartlased ja taraflex.
*Kolm Eesti suurklubi ja põhjused, mis neid tänavu eriliseks tegid.
*Kas Saaremaa Võrkpalliklubi jätkab tegevust? Kes peaks uuel hooajal kindlasti taset tõstma?
*Roberti tänavune hooaeg Resovias: õnnestumised, pettumused, vigastused ja õppetunnid.
*Kes Eesti koondislastest reklaamklippide filmimisel kõige rohkem soperdas ja kes tegi liblikaid?
*Poola ja Itaalia kõrgliiga finaalseeria kütab/küttis kirgi. Wilfredo Leonilt 38 punkti!

Kehakultuur Alar Rikbergiga

Kuula:

Kirjeldus:

Credit24 Meistriliiga finaal Tallinna Selveri ja Saaremaa VK vahel kujunes tõeliseks närvide mänguks, kus mänguilu just kõige rohkem polnud, kuid närvikõdi oli see-eest topelt. Postimehe sporditoimetuse taskuhääling «Kehakultuur» püüdis telefoni teel kinni Tartu Bigbanki peatreeneri Alar Rikbergi, et möödunule tagasi vaadata.

Üllatusest, kriitikast, konkurentsist ja finaalturniirist

“Kuldne geim”, 100. osa | Üllatusest, kriitikast, konkurentsist ja finaalturniirist by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” läheb täna eetrisse 100. osa, mis kujuneb juubelile omaselt eriilmeliseks.

Saates löövad seekord kaasa vanadest olijatest Renee Teppan, Andres Toobal ja Karl Rinaldo ning värske näona Itaaliast kodumaale naasnud Eesti parim naisvõrkpallur Kertu Laak.

Juubelisaates tuleb muuhulgas jutuks:

*Kas ja mil moel on raadiosaatega liitumine mõjutanud Reneed ja Andrest?
*Kriitikast, kriitikast ja veelkord kriitikast.
*Credit24 Balti liiga suur veerandfinaalide kokkuvõte.
*Hindrek Pulk on tagasi. Kas saarlased kuuluvad seega selgelt favoriitide hulka?
*Jekabpilsi Luši – kas ohtlik või mitte?
*Renee meenutab Tallinna Selveri seeriat TalTechiga ja seda, kuidas noor vastasmängija ta mitmel korral üksinda blokiga kinni pani.
*Kui palju on Eesti koondises võistkonnasisest konkurentsi?
*Oodatuim seeria Tartu Bigbanki Pärnu Võrkpalliklubi vahel pakkus rohkemgi kõneainet, kui keegi oodata oskas.
*Sidemängija Martti Keele viis blokipunkti mängus ja humoorikas telehetk.
*Peatreenerite Alar Rikbergi ja Avo Keele ülekeemine rasketel hetkedel.
*Naiste Eesti meistrivõistlustel selgus uus meister. Millised on järelkajad ja mõtted seoses seekordse esinelikuga?
*Eestlased välismaal medalijahil. Kellel läheb hästi, kellel mitte?
*Kertu ja Chieri ajalooliselt edukas hooaeg Itaalia kõrgliigas.
*Kuulajate küsimused: psühholoogi juures käimisest, Eesti koondisest ja paljust muust.

Pilk värske meistri tagatuppa – mis saab Eesti koondisest?

“Kuldne geim”, 99. osa | Pilk värske meistri tagatuppa – mis saab Eesti koondisest? by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” võetakse taas viimase nädala tähtsamad sündmused kokku.

Seekordses saates löövad kaasa venelastega Mehhiko rannavolle MK-etapiks valmistuv Rivo Vesik, Tallinna Selveriga Eesti meistrivõistlustel pronksi võitnud Andres Toobal ja värske Eesti meister Alar Rikberg. Saadet juhib Karl Rinaldo.

Saates tuleb muuhulgas jutuks:

*Miks ei lubata rannavõrkpallureid Cancunis ookeani ujuma?
*Kas saate nelik usub vandenõuteooriaid?
*Kes võitis peatreenerina Eesti meistrivõistlustel kulla – kas Rait Rikbergi vanem vend või Alar Rikberg?
*Eesti meistrivõistluste kulminatsioon ja järelkajad. Alar meenutab teise finaalmängu ärevaid hetki ja selgitab tehtud otsuseid.
*Mängija, kes lõi otsustavas finaalmängus maha kõik kaheksa tõstet. On see mees või on see fenomen?
*Kas Alar annab Kert Toobalile enne mängu juhised kätte, kellele ja kui palju tuleb palle ette tõsta?
*Mis aitas Selveri mängijaid pronksiseerias motiveerida?
*Tartust leiab kohvimasina, mida pole keegi veel töölt koju vedanud.
*Naiste finaalseeria avamäng pakkus erinevaid emotsioone.
*Murelik lugeja küsib: mida teha, kui naiskond on kaotanud neli mängu järjest tulemusega 2:3?
*Selgusid Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid. Millisel positsioonil on suve esimest poolt silmas pidades tekkinud eriti huvitav olukord?
*Arutelu. Millised seitse mängijat võiksid Kuldliiga kõige tähtsamates mängudes kuuluda Eesti koondise algrivistusse?
*Kes jäid tänavu esimestena valikust välja?
*Credit24 Balti liigas on viimasel viiel aastal selgunud võitja vaid viiegeimilistes finaalides. Milline on neist erilisim ja miks ei taha Andres ja Rivo meenutada 2015. aasta finaali?
*4Sport esitleb: kuulajate küsimused. Kes on olnud vanim profivõrkpallur? Kuidas on tehtud videokordustega sohki? Kui mõnes Meistrite liiga tippklubis vahetada 2-3 põhimängijat eestlaste vastu, siis kas too klubi heitleks jätkuvalt esikoha eest?

Kuidas muudab Hyundai jäämine Ott Tänaku tulevikku? Hüvasti, klassikastiil?

“Mehed ei nuta”: Kuidas muudab Hyundai jäämine Ott Tänaku tulevikku? Hüvasti, klassikastiil?

Kuula:

Kirjeldus:
“Mehed ei nuta” peateemad 6. aprillil:

– Hyundai jätkab – kas ralli MM-sari on päästetud? Mis on Ott Tänaku järgmised tulevikuvariandid?
– Tartu Bigbank krooniti võrkpalli Eesti meistriks. Alar Rikberg pani peatreenerina võimsa märgi maha?
– Kas murdmaasuusatamisele lüüakse hingekella – kõik otsivad, kuidas ala taas populaarseks teha. Hüvasti, klassikastiil?
– Miks näitas Moskva CSKA korvpalliklubi Mike Jamesile hooaja lõpuni ust?

Multitalendist koondise libero harjutab laulmist ja armastab üksi reisimist

86. Osa: Multitalendist koondise libero harjutab laulmist ja armastab üksi reisimist by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe taskuringhäälingus „Tugitoolis sportlane“ käis külas TalTechi võrkpallinaiskonna ja Eesti koondise libero Kristi Nõlvak, kellega tuli juttu nii vollest, audiitoritööst, rahapesust, reisimisest kui punktmassaažist.

31aastane Nõlvak on võrkpallisõpradele tuttav kui Eesti koondise libero, kuid võrkpalli kõrvalt töötab ta igapäevaselt hoopis ettevõttes Salv, kus tema ametinimeks on kuritegevusega võitlemise ametnik. Mida see täpsemalt tähendab – seda kuula juba saatest!

Lisaks meenutas läbi ja lõhki volleperekonnast pärit Nõlvak oma karjääri kõige uhkemaid hetki, rääkis mööda maailma reisimise kogemustest ja paljastas, et lisaks päevatööle ja võrkpallile mahuvad tema ellu veel ka kool ning laulmine.