Stream episode PARE podcast #37 Margo Loor I Kriitiline oskus mõelda by PARE podcast

Stream episode PARE podcast #37 Margo Loor I Kriitiline oskus mõelda by PARE podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-11-12T08:03:38Z

Mõtlemine on kriitilise tähtsusega oskus. Me mõtleme ju kogu aeg, aga teadlikult suunatud, ratsionaalne mõtlemisprotsess on üks olulisemaid oskusi nii tööl kui igal pool mujal.

Sel korral käis PARE stuudios külas Margo Loor. Päev enne tema valimist 2021. aasta koolitajaks rääkisime Margoga kriitilisest mõtlemisest. Puudutasime nii selle olemust ja tähendust, kasu isiklikus ja tööalases kontekstis ja vaatasime ka seda, mis kriitiliselt mõtleva ajuga juhtub. Vihjeks võib öelda, et see tegevus nõuab meie otsmikusagara aktiivsemat pingutamist.

Kuna personalitöö pädevusringi üks tuumpädevustest on kriitiline mõtlemine, siis keskendusime ka sellele, kuidas seda oskust endas ja teistest arendada. Margo on valdkonnale keskendunud juba üle kahe dekaadi läbi väitlemise, mis on üks kriitilise mõtlemise oskuse kasutamise ja treenimise viise. Täna toimetab ta mitmel rindel, tehes argumenteerimisoskuste koolitusi SpeakSmart’is, kujundades e-õppeprotsesse ettevõtetes Õpidisain ja Trainable, õpetades Rocca al Mare koolis kõne- ja väitlusoskusi ja arendades CitizenOS digitaalset otsustusplatvormi.

Saates mainitud lingid:
Äripäeva Raadio. Argumenteeritud juhtimine. https://soundcloud.com/aripaeva-raadio/160919-argumenteeritud-juhtimine-kuidas-kasutada-argumenteeritud-juhtimist-koolis

PARE personalitöö pädevusring: https://pare.ee/padevusring/

Saatejuht: Jaanika Siiroja

Tehniline tugi: Veljo Poom/ TokTok

Sponsor: Rahva Raamat

Genre
Learning

License: all-rights-reserved