144. saade: Mis lennutas Levadia Florast mööda? Närv pidas vastu ja Levada lasi vigadest õppida

144. saade: Mis lennutas Levadia Florast mööda? Närv pidas vastu ja Levada lasi vigadest õppida

Kuula:

Kirjeldus:
Pühapäeva õhtul võitis Tallinna Levadia oma 10. Eesti meistritiitli, mis tuli pärast kuue hooaja pikkust pausi. Sel teemal peatuski Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood. Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.

Levadia näitas tänavuse hooajaga imelist õppimisvõimet, pöörates kõik tagasilöögid triumfideks. Hakkama saadi närvi hoidmisega ja teel ollakse teatava stabiilsuse suunas. Oluline nüanss on aastate jooksul astutud jõulised sammud professionaalsuse tõstmisel ning Viktor Levada positiivne muutus.

Levadia teest tiitlini räägime üle kolmveerand tunni, vaagides eri nüansse ja asjaolusid. Seejärel (alates 46:30) jõuame otsapidi ka finaalmängu ja Florani, kelle jaoks ei ole hooaeg kaugeltki veel lõppenud. Millest tulenes Flora meeste rahulikkus pärast tiitlita jäämist? Kas teistel klubidel on üldse varianti Levadiale ja Florale järele jõuda? Mida arvata tiitli jagamisest lumistes oludes?

Saate lõpetame lühikeste repliikidega, mis puudutavad Premium liiga üleminekumänge (alates 01:15:00)ning Karel Voolaidi ohjade ülevõtmist Paide Linnameeskonnas (alates 01:22:10).