146. saade: Kas Rahvuste liiga võimalik reform võiks Tallinnasse tuua Messi ja Argentina koondise?

146. saade: Kas Rahvuste liiga võimalik reform võiks Tallinnasse tuua Messi ja Argentina koondise?

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa on pühendatud suuresti koondise jalgpallile. Kas muudatused Rahvuste liigas võiksid Tallinnasse tuua senisest enam tippkoondiseid? Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.

Saate algus on pühendatud Eesti naiste koondisele. Möödunud nädalal lahkus ametist senine peatreener Jarmo Matikainen. Miks ta seda tegi, kuidas selleni jõuti ja kuidas edasi?

Eesti meeste koondis loositi Rahvuste liigas kahte alagruppi (alates 17:45). Milliseks hinnata loosi tulemusi? Mida sihtida? Juttu tuleb sellest ja ka D-liiga mõttetusest. Samuti lahkame A- ja B-liigade alagruppide loosi tulemusi ja Rahvuste liiga kasvanud prestiiži (33:20).

Kas Rahvuste liiga saab uue näo, kui eurooplased ja lõuna-ameeriklased jõud ühendavad? Mis oleksid selle trumbid ja miks seda soovitakse (39:02)? Kas muudatused Rahvuste liigas võiks avada võimaluse näha Tallinnas Argentina koondist (50:20)?

Eesti koondise väravavaht Matvei Igonen siirdus Poola esiliigasse. Poolkaitsja Vladislav Kreida tõusis klubiga Rootsi kõrgliigasse, aga ei saanud kohe püsivat lepingut. Mida need sammud näitavad? Miks siirdutakse esiliigadesse ja kas neist on võimalik kõrgemale pürgida (53:25)?

Premium liigas mängitakse uuel hooajal senisest rangema KTM-reegli ja viie vahetusega. Kuidas ja mida see muudab (1.09:45)?