Levadia võit ja Flora kaotus on Eesti jalgpallile vajalik

116. saade: Levadia võit ja Flora kaotus on Eesti jalgpallile vajalik by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värskes osas on luubi all laupäevane Eesti karikafinaal, kus FCI Levadia alistas 1:0 FC Flora ja lõpetas nii 2019. aasta lõpust siinses klubijalgpallis kehtinud totaalse rohevalge võimu. Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur.

Miks on Levadia esikoht tähtis nii klubile endale kui ka Eesti jalgpallile tervikuna? Kuidas suutis kolm päeva varem Flora käest korraliku kolaka saanud Levadia karikafinaalis hoopis paremini esineda? Mida arvata palju kõneainet tekitanud kohtunike otsustest ehk kas Flora pidanuks saama penalti ja Märten Kuusk punase kaardi?

Kaotus Viljandi Tulevikule oli neljas mäng järjest, kus Paide Linnameeskond võiduta jäi. Mis on nukra seeria põhjused? Enne koondisepausi mängitakse Premium liigas veel kaks vooru ja Narva Trans võõrustab nii Florat kui ka Paidet. Mis oleks üllatavam – kas see, et Trans kaotab mõlemad mängud või see, et ei kaota?

Euroopa erinevates otstes selgusid möödunud nädalavahetusel mitmed tähtsad asjad – kes tuli meistriks, kes pääses eurosarja. Tähelepanu saavad nii Madridi Atletico, Lille, Leicester City kui ka Torino Juventus, aga mainimist leiavad ka sellised “eksootilised” klubid nagu Berliini Union ja West Ham United.