Stream episode 141. saade: Poleemika luksusprobleemide üle valmistab Eesti jalgpallile rõõmu by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 141. saade: Poleemika luksusprobleemide üle valmistab Eesti jalgpallile rõõmu by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2021-11-15T12:57:22Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa tuleb seekord eetrisse piiri tagant, täpsemalt Prahast, kus Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela võtavad kokku Belgia – Eesti kohtumise ning vaatavad ette Tšehhi ja Eesti duellile.

Alustame mõistagi Brüsselist, kus Eesti pidi belglastele 1:3 alla vanduma. Kuidas sellesse mängu ja tulemusse suhtuda – kas tunda mõõdukat rahulolu, et sauna ei tulnud ja lõime taas ise värava, või tõdeda kibedalt, et mänguliselt oli Belgia Eestist väga selgelt üle ja skoor võinuks olla märksa suuremgi?

Peatreener Thomas Häberli tegi algkoosseisus julge valiku, jättes pingile Rauno Sappineni. Kas käik oli õigustatud või mitte? Millisest küljest näitasid ennast Matvei Igonen ja Markus Poom ning kas neil on pikemat koondiseperspektiivi? Ja kas Konstantin Vassiljevi aeg hakkab tõesti läbi saama või on jutud maestro taandumisest jätkuvalt ennatlikud?

Mida ja ennekõike millist koosseisu oodata mängus Tšehhiga? Ehkki tšehhid on edasipääsu juba taganud, jagub neil veel motivatsiooni. Eesti on samas kindlustanud alagrupi neljanda koha – kas sellestki võib rahuloluks põhjust leida?

Mujal Euroopas ja maailmaski on MM-ile sõitjate ring hakanud koomale tõmbuma. Pileti Katari kindlustasid Serbia ja Hispaania, mis ähvardab suurturniirilt eemale jätta nii Zlatan Ibrahimovici kui ka Cristiano Ronaldo. Pääsme tagas ka Prantsusmaa, enda elu oskasid seevastu keeruliseks teha nii Venemaa, Holland kui ka Norra. Väikeste jalgpalliriikide lootusi hoiavad seevastu au sees Soome ja Põhja-Makedoonia.

Koduses jalgpallis sündis lõppenud nädala jooksul vähe, ent üks märgiline sündmus leidis siiski aset. Miks teeb Esiliiga B lõppjärjestus Nõmme Kalju värske spordidirektori Argo Arbeiteri töö märkimisväärselt raskemaks?

Genre
Sports

License: all-rights-reserved