Stream episode 151. saade: Kas see, kes nimetab naiste jalgpalli kuluks, väärib üldse klubi nime? by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 151. saade: Kas see, kes nimetab naiste jalgpalli kuluks, väärib üldse klubi nime? by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-01-24T17:01:16Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood keskendub seekord suuresti naiste jalgpallile. Eesti koondis sai uued peatreenerid, aga samal ajal on mõne meie tippklubi arvates naiste ja tüdrukute võistkondade loomine hoopistükkis ületamatu kulu. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Saate lükkame käima aruteluga selle üle, millised ootused on seotud naiste koondise peatreenerite Sirje Roopsi ja Anastassia Morkovkinaga. Kas neile antakse aega atra seada või tuleb kohe tulemusi teha? Mida tähendab välismaa spetsialistide asemel eestlannade usaldamine pikemas plaanis?

18.35 paiku läheme edasi naiste Meistriliiga juurde. Nagu selgus ühest eelmisel nädalal ilmunud ajaleheartiklist, tabas EJL-i lubadus naiskonna mitteloomise korral karistada Premium liiga klubisid esimesel aastal hoiatuse, järgmisel aastal rahatrahvi ja lõpuks punktide äravõtmisega meie tippmeeskondi otsekui välk selgest taevast. Oli see ikka tõesti nii? Ja mida peaks arvama klubidest, mille juhid deklareerivad, et naiste jalgpall on nende jaoks vaid kulu? Kas klubi peaks tähendama mitmete tahkudega jalgpallipüramiidi või kõigest esindusmeeskonda ja kuidas mahub sellesse valemisse paljuräägitud kogukond? Mitme välismaalase palga eest saaks rahastada terveks hooajaks kogu naiskonda?

48. minuti täitumisel võtame jutuks välismaal klubi vahetanud ja Eestist välismaale siirdunud Eesti koondislased – Mattias Käit jätkab karjääri Rumeenias ja Vladislav Kreida Ukrainas, eelmise hooaja Premium liiga suurim väravakütt Henri Anier rääkis aga Soccernet.ee-le veidi elust Tais.

Saate eelviimase teemana kõneleme 1:02.00 alates Aafrika meistrivõistlustest, kus alagrupimängud on selja taha jäänud ja esimesed sõelmängudki juba peetud. Üllatusi jagub, sest konkurentsist on langenud mitu soosikut, aga kas see näitab keskmike tugevnemist või seniste tippude nõrgenemist? Miks on Aafrikal kõvasti põhjust enne sügisest MM-finaalturniiri murelik olla?

Punkti paneme saatele 1:10.00 ajal sündmusega, mille võib liigitada kategooriasse “väike samm inimese, suur hüpe inimkonna jaoks”. Nimelt on suvisel EM-il kõiki ehmatanud taanlane Christian Eriksen väga lähedal tippjalgpalli naasmisele. Mida arvata tema võimalikust liitumisest Premier League’i uustulnuka Brentfordiga?

Genre
Sports

License: all-rights-reserved