Stream episode 163. saade: Kalju näitas taas täielikku ebapädevust ja kohtunike otsused aitavad endiselt Levadiat by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 163. saade: Kalju näitas taas täielikku ebapädevust ja kohtunike otsused aitavad endiselt Levadiat by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-04-18T16:44:10Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood võtab kokku väga sisutiheda jalgpallinädala. Erakordseid sündmusi jagus nii Eestisse kui ka välismaale, nii platsile kui ka selle kõrvale. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Kris Ilves ja Ott Järvela.

Premium liigas mängiti möödunud nädalal 7. ja 8. vooru kohtumised ning kümnest matšist keskseim oli kolmapäeval Sportland Arenal peetud matš Tallinna FCI Levadia ja Nõmme Kalju vahel, mille võitmiseks oli šansse mõlemal, aga mida võita ei suutnud lõpuks kumbki. Sarnaselt 2021. aasta hooaja võtmemängudele sai Levadia jälle tunda kohtunike armu ning Kalju meel võib neile osaks saanud ebaõiglusest olla väga must (alates 5:50).

Kalju saagiks palliplatsil jäi eelmisel nädalal kaks viiki, aga tähelepanu püüti eelkõige platsivälisega, kui süüdistati Soccernet.ee-d selles, mida nende endine mängija intervjuus rääkis. Taskuhäälingu paneel tõstab esile Delfi ajakirjaniku Märt Roosna tänast artiklit ning tõdeb, et kui Eestis tippjalgpallis on üks klubi, kelle eetiline majakas on viimase 10 aasta jooksul tülgastavalt viltu, siis on see Nõmme Kalju, kes peab ka antud juhul vaatama peeglisse ja saama aru, milles ja kuidas nad eksivad (17:40).

Naastes jalgpallijuttude juurde, esitab paduoptimistlik Järvela tiraadi, kus põhjendab ära, miks võivad kõik 10 Premium liiga klubi hooaja alguse kohta öelda, et klaas on vähemalt pooltäis. Kaljult punkti napsanud Tartu Tammeka tõestas seeläbi, et on tagasi 5. koha konkurentsis (38:00).

Meistrite liiga veerandfinaalide kordusmängud pakkusid klassikat (Real Madrid – Chelsea korduskohtumine), šokki (Müncheni Bayerni langemine duellis Villarrealiga), poleemikat jalgpallis kehtivate ilustandardite üle (Manchester City – Madridi Atletico) ja kindlat edasipääsu Liverpoolile, kelle pretsedenditu nelikvõidu (meistritiitel, Meistrite liiga, karikas, liigakarikas) tõenäosus on praeguseks kasvanud ikkagi ootamatult suureks (45:00).

Saate lõpetuseks peatub paneel põgusalt ka Euroopa ja Konverentsiliiga poolfinaalpaaridel. Kolme eurosarja peale on 12 poolfinalisti seas esindatud seitse erinevat riiki. Viiele suurele lisavad värvi Šotimaa (Glasgow Rangers) ja Holland (Rotterdami Feyenoord) (1.01:00).

Genre
Sports

License: all-rights-reserved