Stream episode 167. saade: Profikohtunike vile kõlaks Premium liigas paremini, aga vägisi neist võluvitsa ei tee by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Stream episode 167. saade: Profikohtunike vile kõlaks Premium liigas paremini, aga vägisi neist võluvitsa ei tee by Pikk ette (ja ise järele) podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-05-16T17:26:32Z

Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske episood arutleb Tipneri karikasarja teises poolfinaalis ja Levadia-Paide Premium liiga mängus toimunu üle, kus kõvasti tööd oli kohtunikel. Kriitikat on tehtud palju, aga kas ka põhjusega? Samuti vaatame tagasi Flora ja Kiievi Dinamo sõprusmängule ning Liverpooli nelja karika jahi järjekordsele peatükile. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Kris Ilves.

Paide vastaseks on karikafinaalis Nõmme Kalju, kes sai võimalustevaeses, aga sellegipoolest põnevas poolfinaalis 1:0 jagu Narva Transist (alates 3:00). Mõlemad lõpetasid kümnekesi ja võiduvärava määrustepärasuse osas oli vaidlemist, aga Kalju ilmutas lõpuks eelist, mis lubab neil ka finaalile lootusrikkalt vastu minna. Üks tagasilöök siiski saadi, sest esiründaja Alex Matthias Tamm vigastas jalga. Kas see sunnib Kaljut tegema strateegilisi valikuid (alates 8:00)?

Kas finaali puhul tuleb rääkida 50-50 võimalustest või on Paidel siiski üks väike, aga tähtis pluss, mida enda kasuks pöörata (alates 12:45)? Kas mäng käib peamiselt eurokoha või euroraha nimel?

Premium liigas ei suutnud Levadia Paide vastu väravavõimalusi luua, kuid võitis sellegipoolest (alates 18:40). Ent kas Karl Andre Vallner pidanuks 90. minutil saama punase kaardi (alates 21:40)? Mida arvata vihjetest, et Levadia tegeleb pideva kohtunike töötlemisega, ning Marko Savici hiljutiste väljaütlemistega vilemeeste aadressil (alates 26:30)?

Kas Eesti kõrgliiga vajab seda, et kõik meie kohtunikud oleksid profid? Mis on sellega kaasnevad võimalikud ohud (alates 35:20)?

Floral jäi liigamäng sel nädalavahetusel mängimata, sest Lillekülas võõrustati hoopis kuulsat Kiievi Dinamot. “Mäng rahu nimel” oli Flora poolt vaadates liigagi rahulik, sest külalised mängisid kodumeeskonna selgelt üle (alates 42:30). Ürituse põhieesmärk ehk sõjas kannatanud rahvale emotsionaalse rahulolu pakkumine aga täideti (alates 46:30).

Inglismaal sai Liverpool kätte oma teise karika, kui FA Cupi finaalis alistati penaltitega Chelsea. Mis võis finaali taas punaste kasuks kallutada ja kui suur on nende lootus võita lisaks nii Meistrite liiga kui ka liigatiitel (alates 51:00)?

Genre
Sports

License: all-rights-reserved