Eesti lugu

Eesti lugu” on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. “Eesti lugu” jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Saate autor on Piret Kriivan.

Eesti lugu
Eesti lugu
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit . 2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig. „Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05 , kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Eesti lugu. Hiiumaa. Elu saarel

Need on meri, mis ümbritseb Hiiumaad igast küljest; hiidlaste vaim õhus; maa, millel hiidlased elavad ja tuli, mis langes koos meteoriidiga Kärdla lähedale sajad miljonid aastad tagasi. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig. "Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05 , kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht. Sünnipäevakink Autor/allikas: Vivika Ludvig Hüti klaas Autor/allikas: Vivika Ludvig Hiiu kalakorv Autor/allikas: Vivika Ludvig Merekaru sansukast Autor/allikas: Vivika Ludvig Hiiu pruudi peaehe Autor/allikas: Vivika Ludvig Kangakudumise süstik Autor/allikas: Vivika Ludvig Muuseumi Kassari maja Autor/allikas: Vivika Ludvig  

2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.

Eesti lugu on Vikerraadio podcast.