Eesti lugu

Eesti lugu” on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. “Eesti lugu” jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Saate autor on Piret Kriivan.

Eesti lugu
Eesti lugu
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit . 2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig. „Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05 , kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Eesti lugu. Lohja aare

Talllinna Linnaarhiivi teadur Juhan Kreem (alumisel pildil) räägib saates keskaegsetest tõekspidamisest, et see, mis maa sees, kuulub maahärrale. Juttu on ka rannaõigusest. Kellel on õigus randa uhutud varandusele või varandusele, mis on karile sõitunud laeval? Teadagi tuleb juttu ka kurikuulsast Ungru krahvist, kes legendide järgi olevat meelitanud Hiiumaal Näkimadalal laevu karile. Ülemine pilt illustreerib saksa õiguskoodeksi (nn Saksi Peegli) põhimõtet, et kõik mis on sügavamal maa see, kui ader künda suudab, kuulub kuningale. Juhan Kreemi saateid varamust: Reformatsiooni ideed jõudsid Liivimaale kiiresti, kui ruttu ja kui põhjalikult korraldati Liivimaal ümber kirikuelu? Mis keeles, kus ja kuidas hakati uut usku jutlustama? Millal kaotas Riia peapiiskop Liivimaal sõnaõiguse ja kes hakkas evangeelse kiriku elu juhtima? Kuulake siit . Juhan Kreem   Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig. "Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05 , kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.

Muusikanimekiri:

SADAMASILD - Kas Sina seda sama valgust näed

SOBE - Looduse kroon

2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.

Eesti lugu on Vikerraadio podcast.