Mnemoturniir

Mnemoturniir” on 1967. aastast Vikerraadio eetris olev mälumängusaade, kus stuudios olev “tarkade klubi” vastab raadiokuulajate küsimustele.

Mnemoturniir
"Mnemoturniir" on 1967. aastast eetris olev mälumängusaade, kus stuudios olev "tarkade klubi" vastab raadiokuulajate küsimustele. Kui saate algusaegadel olid stuudios teadlased, siis tänases mnemo-võistkonnas mängivad avaliku elu tegelased Marju Kõivupuu, Peeter Helme ja Ivo Linna. Saadet juhib Tarmo Tiisler, toimetaja on Marje Lenk. Jaanuarikuu küsimus oli:  Kes oli see 1862. aastal sündinud ameerika kirjanik, kes võttis esmakordselt kasutusele väljendi banaanivabariik? Vastus:  O. Henry.Veebruarikuu küsimus on: 1920.aasta veebruaris jõudis Estonia teatri lavale esimest korda vene ooper. 1878.aastal valminud ooperi lavastas Alfred Sällik ja dirigent oli Raimund Kull.  Millisest kuulsast ooperist on jutt?Küsimusele saate vastata kuni 23. veebruarini. Kontakt:elektronpost: mnemoturniir@err.eeautomaatvastaja : 698 89 57postiaadress: Gonsiori 21, Tallinn 15020 Kuulake pühapäeviti kell 11.05 (kordus kell 21.05)
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemotunriir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir
Mnemoturniir

Kui saate algusaegadel olid stuudios teadlased, siis tänases mnemo-võistkonnas mängivad avaliku elu tegelased Marju Kõivupuu, Peeter Helme ja Ivo Linna. Saadet juhib Tarmo Tiisler. Kuula ka: Miniturniir.

Mnemoturniir on Vikerraadio podcast.