Naine ajas

Saatesarjas “Naine ajas” toob ajaloolane Milvi Martina Piir kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos.

Naine ajas
Naine ajas
Saatesarjas „Naine ajas” toob ajaloolane Milvi Martina Piir  kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos. Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud. "Naine ajas" kõlab Vikerraadios laupäeviti kell 17.05.
Naine ajas. Simone de Beauvoir

Selles raamatus vaatleb Simone de Beauvoir bioloogilisi kehasid filosoofi pilguga ning loob sõnavara, et rääkida naistest ja meestest hoopis uuel viisil.  Milvi Martina Piir jutustab inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos laupäeviti kell 17.05.

Muusikanimekiri:

UMMAMUUDU - Tuulena jääd

ESTRAADIRAADIO - Star Wars Theme (instr)

Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud.

Naine ajas on Vikerraadio podcast.