Naine ajas

Saatesarjas “Naine ajas” toob ajaloolane Milvi Martina Piir kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos.

Naine ajas
Naine ajas
Saatesarjas "Naine ajas" toob ajaloolane Milvi Martina Piir kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos. Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud."Naine ajas" kõlab Vikerraadios laupäeviti kell 17.05.
Naine ajas. Simone de Beauvoir

Kas tõesti viimane "Naine ajas" kustutab tule? Hoopis vastupidi – paljuski ta just süütab selle. Simone de Beauvoir (1908 – 1986) on prantsuse feministlik kirjanik ja eksistentsialistlik filosoof. Iseäranis tuntud on tema teos "Teine sugupool", üks mõjukamaid tekste 20. sajandi mõtteloos.

Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud.

Naine ajas on Vikerraadio podcast.