Naine ajas

Saatesarjas “Naine ajas” toob ajaloolane Milvi Martina Piir kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos.

Naine ajas
Saatesarja "Naine ajas" esimesel hooajal toob ajaloolane Milvi Martina Piir kuulajateni lugusid inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos. Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud. Teisel hooajal räägib „Naine ajas” Euroopa muinasjuttude ajaloolisest  „algusest”.  Populaarsed lood Lumivalgekesest, Tuhkatriinust, Okasroosikesest, peretütrest ja võõrastütrest, kurjast kuningannast, printsessidest, nõidadest ja haldjatest pole tekkinud tühjale kohale. Paljudel juhtudel on nende algallikaks ajaloos tegelikult elanud inimesed ja reaalselt toimunud sündmused. Sageli on võimalik see seos taastada ning vanad tuttavad muinaslood avanevad uudses valguses, pakkudes kuulajale äratundmisrõõmu ja värskete vaatenurkade avastamist. "Naine ajas" teine hooaeg on eetris alates 1. juulist 2020 kolmapäeviti kell 14-15.
Naine ajas. Emaduse lähiajalugu

Võimu, prestiiži ja domineerimise lugude kõrval peitub möödanikus ka lugusid vabadusest, eneseteostusest ja inimlikust soojusest – naistest, kes kujundasid oma saatust suure ajaloo voolus, kus nende kasutada olid vaid piiratud aeg ja tingimused. Omaenese nutikusele, õppimisvõimele ja ettevõtlikkusele lootes kujundasid nad seda maailma, mille pärijad me oleme. Värvikas galeriis astuvad kuulajate ette aadli- ja kodanlasenaised, haritud ja harimatud, jõukad ja vaesed, tuntud ja tunnustamatud naised. Ühine on aga see, et nad kõik ületasid oma ajastu kirjutamata arusaamu ning lõid endale muljetavaldavad elud.

Naine ajas on Vikerraadio podcast.