Stream Kui RMK paneb metsas hullu, siis on Eesti rahva tagajalgel! by Rohepööre

Stream Kui RMK paneb metsas hullu, siis on Eesti rahva tagajalgel! by Rohepööre

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

published on 2022-04-05T05:47:36Z

Saates “Rohepööre” käisid külas Mati Sepp ja Helena Eenok, kes seisavad Eesti metsa eest ja tegutsevad MTÜ-s Eesti Metsa Heaks.

Kindlasti on paljud eestlased märganud, et lageraied on jõudnud ka nende seene- ja marjakohtadesse. Kunagise tihniku asemel lagedat platsi nähed tekib inimestel küsimus – kas RMK võtab tõesti liiga palju meie metsa maha? Kas metsatööstus on läinud liiale?

RMK valduses on ühiskonna jaoks kõige strateegiliselt olulisemad metsad – männikud, kuhu koguneb rahvas pohli ja mustikaid korjama. “Kui sellistes kohtades lageraietega nii-öelda hullu panna, siis on Eesti rahvas tagajalgel,” ütleb Mati. See mõjutab Helena sõnul kindlasti ka metsaelanikke – meie tavapärane osa kultuurist võiks olla arusaam, et lindude pesitsusajal kevadel-suvel me ei majanda metsa.

16. aprillil kell 13.00 toimub Vabaduse väljakul meeleavaldus “Mets on Eesti rahva vabadus”, kuhu saab tulla oma toetust näitama. “Inimesed peavad reaalselt kohale tulema, siis on meil lootust ka midagi muuta” ütleb Mati Sepp.

Kui palju võetakse Eestis metsa maha?
Kuidas mõjutavad lageraied meie liigirohkust?
Milline on metsa kultuuriline väärtus?
Kes peaks Eesti metsa majandama?
Kuidas peaks toimima jätkusuutlik metsamajandus?

License: all-rights-reserved