„Tavaliselt ju üks lind ennast niimoodi ei varja” by Rukkirääk

„Tavaliselt ju üks lind ennast niimoodi ei varja” by Rukkirääk

Kuula:

Kirjeldus:
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia uues taskuhäälingus „Rukkirääk“ vestlevad nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid. Saatekülalised muljetavad loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Loodustemaatilisi saateid võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Taskuhäälingu „Rukkirääk“ nimi on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuima häälega linde. Arvatakse, et meie igapäevane sõna „rääkima” arenes sõnast, mis algselt tähendas rääkimist. 
Esimeses saates vestleme Tartu Ülikooli loodusmuuseumi entomoloogi Mati Martiniga, kellega räägimemuuseumi uuenevast putukatoast ja teenetemärgist „100 semestrit Tartu Ülikoolis”. Mati Martin meenutab viimase 50 aasta seikasid Tartu Ülikoolis ning muljetab, millised ülesanded asetsevad hetkel tema töölaual. Saate teises osas räägime putukatest ja uutest interaktiivsetest lahendustest uuenduskuuri läbinud putukatoas.
Iga saate lõpus esitame viktoriiniküsimuse, millele saab vastuse järgmise saate alguses. Mati Martini viktoriiniküsimus kõlas järgmiselt:
„Veenusekorvi skelett on vist kõige hapram eksponaat muuseumis. Mis loomarühma see kuulub? Mis ainest selle looma skelett koosneb ja mis seos on Jaapanlaste kultuuril selle liigiga?”
Viska kõrv peale debüütsaatele ja nuputa Mati esitatud viktoriiniküsimust. Rukkirääkimiseni!