
Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna taskuhäälingus räägime nii sellest, mida meie juures õppida saab kui ka kõigest muust põnevast, mis tudengielu juurde kuulub. Arutame koos tudengite ja vilistlastega, milline on olnud nende kõrgharidustee ning kuhu on nad jõudnud või soovivad jõuda. Juttu tuleb nii õpirändest, praktikast kui ka põnevatest uurimistöödest, millega humanitaarteadlased tegelevad.
Tartu Ülikooli tudengitel on igas õppeastmes võimalik osa õpingutest sooritada mõnes välisülikoolis. Samuti saab välismaal käia praktikal. Erinevaid programme ja võimalusi on palju ning esmapilgul võib valiku tegemine olla keeruline. Otsustamisel on kindlasti abi kaastudengite kogemustest ning soovitustest. 7. detsembril salvestatud vestlusringis meenutavad enda välismaal veedetud semestreid ajalootudengid Robert ja Kaarel, usuteaduskonna magistrant Pille-Riin ning semiootika magistrant Keily. Vestlust juhib humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna kommunikatsioonijuht Sander.

Podcasti “Mõistuse hääl” viimati lisatud saated
- Humanitaartudengite seiklused välismaal õppides ja praktikal
- Soovid reisida minevikku? Tule ajaloo magistriõppesse!
- Eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistriõpe pakub põnevaid uurimissuundi ungari keelest arvutilingvistikani by Mõistuse hääl
- Magistriõpe arhiivinduse ja mäluasutuste suunal by Mõistuse hääl
- Magistrikraad kultuurikorralduses aitab avardada maailma
- Märgisüsteemid meie ümber – semiootika ja kultuuriteooria magistriõppekava
- Religiooniuuringud ja teoloogia Tartu Ülikoolis by Mõistuse hääl
- Kuidas õpitakse tõlkijaks? by Mõistuse hääl
- Võõrkeeleõpetaja õppekava ühendab pedagoogika ja filoloogia
- Kunstiajalugu Tartu Ülikoolis by Mõistuse hääl
- Kirjandus- ja teatriteaduste õppimine Tartu Ülikoolis by Mõistuse hääl
- Filosoofiaõpingud Tartu Ülikoolis (in English) by Mõistuse hääl