Stream Tervisepooltund episood 64: Geneetika – lahutamatu osa vähiravist by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Stream Tervisepooltund episood 64: Geneetika – lahutamatu osa vähiravist by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:

pubdate=””>2021-12-20T10:12:45Z

Meditsiinigeneetikast on saanud vähiravi lahutamatu osa. Aasta viimases „Tervisepooltunnis” on külaliseks Regionaalhaigla meditsiinigeneetik dr Laura Roht ja teemaks pärilike kasvajate teket põhjustavad geenimuutused. Millist rolli mängib geneetika vähiravis? Millistele inimestele oleks soovitatav teha geneetiline uuring, et välja selgitada vähki haigestumise tõenäosus? Millal tasub kaaluda rinnavähi riskist tulenevalt rindade profülaktilist eemaldamist? Kas rinnavähk ohustab ka mehi? Milline on Eesti geneetiliste uuringute tase võrreldes maailma tippudega?

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Genre
medical

License: all-rights-reserved