Tööandjate tund: Eestist peab saama investorite ahvatlemise maailmameister

Tööandjate tund: Eestist peab saama investorite ahvatlemise maailmameister

Kuula:

[sc name=”ads”]

Kirjeldus:

“Tööandjate tund” 2024. aasta kolmandas saates keskendume konkurentsivõime kasvatamisele.

Meie eesmärk võiks olla kiireima asjaajamisega riik, räägib saates “Tööandjate tund” Eesti Keskkonnateenuste juht Argo Luude. “Mis kasu on sellest, et ettevõtte saab arvuti taga luua ülikiiresti, aga kui sul vaja lubasid ja litsentse, siis nende tegemine võtab sama kaua aega kui Prantsusmaal.”

Kui planeeringud ja load saab kiiresti, siis vaatab investor tema sõnul “vau, Eestis on maru lihtne asju teha”. “Kui Prantsusmaal võtab tehase püstitamine viis aastat, siis Eestis võiks see käia viis kuud. Selle ajaga, kui Prantsusmaal tehase püsti saab, on Eestis see juba neli ja pool aastat töötanud,” selgitab ta. Tänane suundumus on Tallinna Sadama juhi Valdo Kalmu sõnul aga vastupidises suunas ja menetlused kestavad suurriikidest kauem. Kiire asjaajamine aga meelitab investorit, seda ta lausa naudib, selgitab Kalm.

Lisaks bürokraatia vähendamisele Eesti majandusruumi konkurentsivõime kasvatamiseks tuli saates juttu veel maksukeskkonna ettenähtavusest, töötajate puuduse leevendamisest, ambitsioonist, aga ka sellest, kuidas olla investoritele atraktiivne agresiivse naaberriigi kõrval.

Saates on külas Argo Luude, Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ja Cramo Eesti juht Remo Holsmer. Saadet juhib Tööandjate keskliidu kommunikatsioonijuht Rivo Sarapik.

Kuula “Tööandjate tundi” nüüd ka Spotifyst!

Tööandjate tund: Eestist peab saama investorite ahvatlemise maailmameister

27.02.2024

Meie eesmärk võiks olla kiireima asjaajamisega riik, räägib saates “Tööandjate tund” Eesti Keskkonnateenuste juht Argo Luude. “Mis kasu on sellest,… Loe edasi › Tööandjate tund: Eestist peab saama investorite ahvatlemise maailmameister

Tööstusjuhtide uurija: tundub, et tööstust mõistetakse valesti

23.02.2024

Tööstuseid on kohati valesti mõistetud ja ettevõtted vajavad arenguks ka kogukonna tuge, selgub Tööandjate Keskliidu eelmisel aastal tellitud uuringust. Uuringu idee oli uurida tööstussektori juhtide ja omanike innovatsiooni, ambitsiooni ja arendamise hoiakuid.

Lili Kirikal: Eesti vajab energiamahukat tööstust

22.02.2024

Sunly finantsjuht ja juhatuse liige Lili Kirikal rõhutab, et lisaks energiaekspordile on oluline meelitada Eestisse suure energiavajadusega ettevõtteid ja kes tarbivad ainult taastuvenergiat.

Markus Villig maailmataseme toovad investeeringud haridusse ja teadusesse

21.02.2024

Bolti kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig leiab, et Eesti peab odavuse asemel konkureerima kõrge lisandväärtusega. Selletasub investeerida haridusse ja teadusesse.

Tööandjad: konkurentsidirektiivi ei saa üle võtta põhiseaduse vastaselt

20.02.2024

Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas juhtis peaministrile ja valitsuse liikmetele saadetud kirjas tähelepanu, et tööandjad toetavad konkurentsidirektiivi kiiret ülevõtmist ja tõhusat konkurentsijärelevalvet, aga see ei saa toimuda põhiseaduslike printsiipide eiramise arvelt, vaid peaks toimuma nendega kooskõlas.

Tutvu teiste uudistega